Menu

Recenze a srovnání Rowenta RH 9490 WO

94,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší aku tyčové vysavače

Klady

  • Bohaté příslušenství
  • Flexibilní konstrukce
  • Rychlé nabíjení

Zápory

  • Průměrná výdrž
  • Vyšší cena
8 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Rowenta RH 9490 WO je multifukční akumulátorový vysavač, který se řadí do vyšší cenové kategorie. Za své peníze ale získáte praktický přístroj, který umí nejen vysávat, ale i vytírat. Jeho zvláštností je flexibilní konstrukce, která umožňuje snadnou manipulaci i pod nábytkem a na nedostupných místech.

Přístroj pohání Li-ionový akumulátor, který na jedno nabití vydrží v provozu 35 minut, což  je spíše kratší doba ve srovnání s ostatními modely v dané kategorii. Nabíjení trvající 3 hodiny patří naopak k těm nejrychlejším. Objem zásobníku na prach a nečistoty je běžných 0,65 litru, nebude tak potřeba příliš časté vysypávání. Vyšší je však hlučnost 82 dB, při krátkodobém úklidu ale rozdíly mezi jednotlivými modely příliš nepoznáte.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Rowenta

22 % Dyson, 11 % Kärcher, 11 % Xiaomi, 11 % Sencor, 11 % Roidmi, 11 % Concept, 6 % Makita, 6 % Samsung, 6 % Tesla, 6 % ETA
Typ baterie

Li-ion

100 % Li-Ion

Hodnocení manipulace a funkcí

Rozměry tohoto vysavače jsou oproti konkurenčním o něco větší. Prohlédnout si je můžete v tabulce. Hmotnost ale větší rozměry negativně neovlivnily. Přístroj váží 3 kg, a díky tomu patří mezi ty nejlehčí v našem srovnání. Jeho ovládání i přenášení je tedy jednoduché.

Kromě vysávání je možné s tímto přístrojem také vytírat. Výhodou je možnost rozložení na ruční vysavač, který využijete při vysávání auta, klávesnice počítače, nebo také šuplíků. Praktické je i osvětlení uklízené plochy pomocí LED diod. Výsadou tohoto modelu je také bohaté příslušenství zahrnující i turbokartáč, který si poradí se srstí i vlasy na kobercích či čalounění.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Konstrukce 2v1

Ano

100 % Ano
Funkce vytírání

Ano

83 % Ne, 17 % Ano
Hmotnost dle výrobce (kg)

3

2,91

Názory uživatelů

Recenze vysavače Rowenta jsou velmi pozitivní. Uživatelé jsou spokojení s výkonem a účinností vysávání. Oceňují také ohebný kloub, který usnadňuje vysávání pod gaučem, a možnost vytírání. Jako dostatečnou hodnotí i výdrž baterie, i když někteří uživatelé by ocenili i delší.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou vysavače Rowenta je jeho ohebná konstrukce, díky speciálnímu kloubu se s vysavačem dostanete snadno i do hůře přístupných míst, například pod gauč. Pozitivem je také možnost vytírání, což vám usnadní práci. Celkově se jedná o variabilní přístroj, a to díky mnoha nástavcům. Nevýhodu je vyšší cena a také průměrná výdrž baterie.

Naše hodnocení a závěr

Rowenta RH 9490 WO je flexibilní tyčový vysavač, který díky zvláštní konstrukci umožňuje jednoduchý úklid i pod nábytkem. Můžete s ním vysávat i vytírat, případně využít některý z jeho mnoha nástavců. Praktická je také konstrukce 2v1, která kombinuje tyčový a ruční vysavač. Model se příliš nehodí pro důkladný úklid velkých ploch, na jedno nabití vydrží totiž pouze 35 minut.

Jestliže hledáte vysavač s delší výdrží, doporučujeme Sencor SVC 0740BL.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rowenta RH 9490 WO | Hodnocení: 94,3 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza se u nás v redakci zabývá testováním různých domácích spotřebičů, mezi které patří žehličky, toustovače, tyčové mixéry, ale také klasické a aku tyčové vysavače. Díky tomu vám poradí, jak nejlépe a nejjednodušeji je vybrat. Také vám prozradí, jaký by měl být sací výkon, jaký druh filtrace je nejúčinnější a jaké funkce by vysavači neměly chybět.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Jaký je sací výkon tohoto produktu?

Renata Šobrová

Udávaný sací výkon tohoto vysavače je 100 W. V současnosti bohužel neexistuje žádné jednotné nařízení, jak by měli výrobci sací výkon měřit, nelze je tak mezi sebou spolehlivě porovnávat. Doporučujeme se raději řídit podle uživatelských recenzí a dalších parametrů.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, filtr je možné umýt nebo pouze vyklepat/očistit? Děkuji

Adéla Zmeškalová

Dobrý den, filtry vysavače jsou omyvatelné.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, vysávání s vytíráním je možné současně? Nebo je hlavice zvlášť na každou funkci na vysávání/vytírání?

Elen Donolová

Dobrý den, tento model zvládá vysávat i vytírat současně.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Rowenta RH 9490 WO

Rowenta RH 9490 WO

8 500 Kč Orientační cena