Recenze a porovnání Rowenta RH 9490 WO | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Rowenta RH 9490 WO

Doporučujeme Při nákupu v kategorii vysavačů s funkcí vytírání

Datum doporučení: Říjen 2020

94,3 % Celkové hodnocení
  • Bohaté příslušenství
  • Flexibilní konstrukce
  • Rychlé nabíjení
  • Průměrná výdrž
  • Vyšší cena
9 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Rowenta RH 9490 WO je multifukční akumulátorový vysavač, který se řadí do vyšší cenové kategorie. Za své peníze ale získáte praktický přístroj, který umí nejen vysávat, ale i vytírat. Jeho zvláštností je flexibilní konstrukce, která umožňuje snadnou manipulaci i pod nábytkem a na nedostupných místech.

Přístroj pohání Li-ionový akumulátor, který na jedno nabití vydrží v provozu 35 minut, což  je spíše kratší doba ve srovnání s ostatními modely v dané kategorii. Nabíjení trvající 3 hodiny patří naopak k těm nejrychlejším. Objem zásobníku na prach a nečistoty je běžných 0,65 litru, nebude tak potřeba příliš časté vysypávání. Vyšší je však hlučnost 82 dB, při krátkodobém úklidu ale rozdíly mezi jednotlivými modely příliš nepoznáte.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Rowenta

Napájení

Akumulátorové

Počet rychlostí

2

Typ baterie

Li-ion

Napětí (V)

21,9

Provozní doba (min)

35

Čas dobíjení (h)

3

Objem zásobníku na prach (l)

0,65

Filtrace

Cyklonová

Úroveň hluku (dB)

82

Hodnocení manipulace a funkcí

Rozměry tohoto vysavače jsou oproti konkurenčním o něco větší. Prohlédnout si je můžete v tabulce. Hmotnost ale větší rozměry negativně neovlivnily. Přístroj váží 3 kg, a díky tomu patří mezi ty nejlehčí v našem srovnání. Jeho ovládání i přenášení je tedy jednoduché.

Kromě vysávání je možné s tímto přístrojem také vytírat. Výhodou je možnost rozložení na ruční vysavač, který využijete při vysávání auta, klávesnice počítače, nebo také šuplíků. Praktické je i osvětlení uklízené plochy pomocí LED diod. Výsadou tohoto modelu je také bohaté příslušenství zahrnující i turbokartáč, který si poradí se srstí i vlasy na kobercích či čalounění.

Parametr Tento produkt
LED osvětlení

Ano

Konstrukce 2v1

Ano

Funkce vytírání

Ano

Délka (mm)

225

Šířka (mm)

427

Výška (mm)

607

Hmotnost (kg)

3

Názory uživatelů

Recenze vysavače Rowenta jsou velmi pozitivní. Uživatelé jsou spokojení s výkonem a účinností vysávání. Oceňují také ohebný kloub, který usnadňuje vysávání pod gaučem, a možnost vytírání. Jako dostatečnou hodnotí i výdrž baterie, i když někteří uživatelé by ocenili i delší.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou vysavače Rowenta je jeho ohebná konstrukce, díky speciálnímu kloubu se s vysavačem dostanete snadno i do hůře přístupných míst, například pod gauč. Pozitivem je také možnost vytírání, což vám usnadní práci. Celkově se jedná o variabilní přístroj, a to díky mnoha nástavcům. Nevýhodu je vyšší cena a také průměrná výdrž baterie.

Naše hodnocení a závěr

Rowenta RH 9490 WO je flexibilní tyčový vysavač, který díky zvláštní konstrukci umožňuje jednoduchý úklid i pod nábytkem. Můžete s ním vysávat i vytírat, případně využít některý z jeho mnoha nástavců. Praktická je také konstrukce 2v1, která kombinuje tyčový a ruční vysavač. Model se příliš nehodí pro důkladný úklid velkých ploch, na jedno nabití vydrží totiž pouze 35 minut.

Jestliže hledáte vysavač s delší výdrží, doporučujeme Sencor SVC 0740BL.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Rowenta RH 9490 WO | Hodnocení: 94,3 %
Veronika Vyskočilová je naše dlouholetá redaktorka, která se ve své práci věnuje zejména srovnávání kuchyňských a domácích pomocníků. Na této stránce se zabývá tyčovými aku vysavači. Poradí vám, jaký typ je pro vás ideální, jakou zvolit filtraci, pokud máte doma alergika, nebo jak funguje funkce vytírání. Pokud zvažujete nákup uklízecích pomocníků, můžete se podívat také na její srovnání parních čističů i mopů, vodních vysavačů nebo třeba čističů koberců.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Rowenta RH 9490 WO

Rowenta RH 9490 WO

9 000 Kč Orientační cena