Menu

Recenze a srovnání Sencor SVC 0740BL

Doporučujeme Při nákupu v kategorii vysavačů s funkcí vytírání

Datum doporučení: Říjen 2020

80,2 % Celkové hodnocení
  • Dlouhá výdrž 85 minut
  • HEPA filtrace
  • Turbokartáč
  • Slabší vybavení
  • Delší nabíjení
5 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

S tyčovým vysavačem Sencor SVC 0740BL se nemusíte bát ani úklidu velkého bytu. A to díky dlouhé výdrži 85 minut na jedno nabití a půllitrové nádobě na prach. Provozní dobou překoná některé konkurenční modely i dvojnásobně. Délka nabíjení 5 hodin ale patří mezi ty delší. Další jeho výhodou je nízká hlučnost 75 dB, která byla v době psaní této recenze (říjen 2020) nejnižší v našem srovnání. Astmatici a alergici ocení také HEPA filtraci, která zachytí až 99,99 % nečistot.

Parametr Tento produkt
Výrobce Sencor
Napájení Akumulátorové
Počet rychlostí 2
Typ baterie Li-ion
Napětí (V) 40,7
Provozní doba (min) 85
Čas dobíjení (h) 5
Objem zásobníku na prach (l) 0,5
Filtrace HEPA
Úroveň hluku (dB) 75

Hodnocení manipulace a funkcí

Rozdíly v rozměrech jsou u jednotlivých modelů minimální. Ani tento vysavač Sencor není výjimkou. Konkrétní rozměry najdete v tabulce pod textem. Spíše než velikost ovlivňuje manipulaci hmotnost, která je v tomto případě 3 kg. Jedná se tedy o lehký přístroj, který bez problému vynesete do patra. Úklid usnadňuje také LED osvětlení na hubici vysavače. K úklidu drobných nečistot nebo vysávání auta můžete využít ruční vysavač, který snadno vyjmete z těla přístroje. Kromě toho můžete s vysavačem také vytírat.

Parametr Tento produkt
LED osvětlení Ano
Konstrukce 2v1 Ano
Funkce vytírání Ano
Délka (mm) 260
Šířka (mm) 160
Výška (mm) 1 130
Hmotnost (kg) 3

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé vysavače v recenzích na internetu si pochvalují zejména vysoký výkon a dlouhou výdrž baterie.

Naše hodnocení a závěr

Sencor SVC 0740BL je vysavač s funkcí vytírání, který se hodí na malé i velké prostory. Na jedno nabití totiž vydrží v provozu až 85 minut, čímž překonává většinu konkurenčních modelů. Jeho výhodou je také nízká hmotnost i hlučnost. Úklid usnadňuje LED osvětlení i možnost vyjmutí ručního vysavače. Slabší stránkou je ale vybavení dalšími nástavci, které by rozšiřovaly možnosti použití. Nechybí však turbokartáč na koberce.

Pokud hledáte přístroj s bohatým příslušenstvím a nepotřebujete tak dlouhou výdrž baterie, doporučujeme flexibilní model Rowenta RH 9490 WO.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Sencor SVC 0740BL | Hodnocení: 80,2 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, jak prosím funguje u tohoto vyavače funkce vytírání? Je na vodu samostatný zásobník? Doufám, že lze samostatné vysávat? Můžete mi prosím doporučit i jiné značky s oběma funkcemi?

Bohuslava Kučerová

Dobrý den, ano, vytírání u tohoto vysavače funguje zcela samostatně. Nádobka na vodu i čisticí prostředek se nasazuje na hubici vysavače. Lze samozřejmě vysavač použít i pouze na vysávání. Všechny námi doporučované akumulátorové vysavače s funkcí vytírání najdete v tomto srovnání.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SVC 0740BL

Sencor SVC 0740BL

5 000 Kč Orientační cena