Recenze a porovnání Sencor SVC 0740BL | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sencor SVC 0740BL

Doporučujeme Při nákupu v kategorii vysavačů s funkcí vytírání

Datum doporučení: Říjen 2020

82,2 % Celkové hodnocení
  • Dlouhá výdrž 85 minut
  • HEPA filtrace
  • Turbokartáč
  • Slabší vybavení
  • Delší nabíjení
5 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

S tyčovým vysavačem Sencor SVC 0740BL se nemusíte bát ani úklidu velkého bytu. A to díky dlouhé výdrži 85 minut na jedno nabití a půllitrové nádobě na prach. Provozní dobou překoná některé konkurenční modely i dvojnásobně. Délka nabíjení 5 hodin ale patří mezi ty delší. Další jeho výhodou je nízká hlučnost 75 dB, která byla v době psaní této recenze (říjen 2020) nejnižší v našem srovnání. Astmatici a alergici ocení také HEPA filtraci, která zachytí až 99,99 % nečistot.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Napájení

Akumulátorové

Počet rychlostí

2

Typ baterie

Li-ion

Napětí (V)

40,7

Provozní doba (min)

85

Čas dobíjení (h)

5

Objem zásobníku na prach (l)

0,5

Filtrace

HEPA

Úroveň hluku (dB)

75

Hodnocení manipulace a funkcí

Rozdíly v rozměrech jsou u jednotlivých modelů minimální. Ani tento vysavač Sencor není výjimkou. Konkrétní rozměry najdete v tabulce pod textem. Spíše než velikost ovlivňuje manipulaci hmotnost, která je v tomto případě 3 kg. Jedná se tedy o lehký přístroj, který bez problému vynesete do patra. Úklid usnadňuje také LED osvětlení na hubici vysavače. K úklidu drobných nečistot nebo vysávání auta můžete využít ruční vysavač, který snadno vyjmete z těla přístroje. Kromě toho můžete s vysavačem také vytírat.

Parametr Tento produkt
LED osvětlení

Ano

Konstrukce 2v1

Ano

Funkce vytírání

Ano

Délka (mm)

260

Šířka (mm)

160

Výška (mm)

1 130

Hmotnost (kg)

3

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé vysavače v recenzích na internetu si pochvalují zejména vysoký výkon a dlouhou výdrž baterie.

Naše hodnocení a závěr

Sencor SVC 0740BL je vysavač s funkcí vytírání, který se hodí na malé i velké prostory. Na jedno nabití totiž vydrží v provozu až 85 minut, čímž překonává většinu konkurenčních modelů. Jeho výhodou je také nízká hmotnost i hlučnost. Úklid usnadňuje LED osvětlení i možnost vyjmutí ručního vysavače. Slabší stránkou je ale vybavení dalšími nástavci, které by rozšiřovaly možnosti použití. Nechybí však turbokartáč na koberce.

Pokud hledáte přístroj s bohatým příslušenstvím a nepotřebujete tak dlouhou výdrž baterie, doporučujeme flexibilní model Rowenta RH 9490 WO.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Sencor SVC 0740BL | Hodnocení: 82,2 %
Veronika Vyskočilová je naše dlouholetá redaktorka, která se ve své práci věnuje zejména srovnávání kuchyňských a domácích pomocníků. Na této stránce se zabývá tyčovými aku vysavači. Poradí vám, jaký typ je pro vás ideální, jakou zvolit filtraci, pokud máte doma alergika, nebo jak funguje funkce vytírání. Pokud zvažujete nákup uklízecích pomocníků, můžete se podívat také na její srovnání parních čističů i mopů, vodních vysavačů nebo třeba čističů koberců.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, jak prosím funguje u tohoto vyavače funkce vytírání? Je na vodu samostatný zásobník? Doufám, že lze samostatné vysávat? Můžete mi prosím doporučit i jiné značky s oběma funkcemi?

Bohuslava Kučerová

Dobrý den, ano, vytírání u tohoto vysavače funguje zcela samostatně. Nádobka na vodu i čisticí prostředek se nasazuje na hubici vysavače. Lze samozřejmě vysavač použít i pouze na vysávání. Všechny námi doporučované akumulátorové vysavače s funkcí vytírání najdete v tomto srovnání.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, zajímá mě, jak lze postupovat v případě poškození baterie, je běžně k dostání náhradní?

Vlaďka Cyprová

Dobrý den, náhradní baterie obecně do akumulátorových vysavačů lze pořídit, jejich výměnu je ovšem lepší svěřit odborníkům nebo specializovanému servisu. Počítejte také s tím, že se většinou nejedná o levnou záležitost a v některých případech se výměna ani nevyplatí.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den,
zajímalo by mě jestli vysavač vysává a vytírá zároveň, nebo se musí nejdříve vysát a pak nasadit nádobu s vodou a vytřít.

Jana Jůzová

Dobrý den, vysavač zvládne vysát i vytřít zároveň, vše tak uděláte jedním tahem. Můžete ovšem zvolit i samotné vysávání, v tom případě stačí vysávat bez nádobky na vodu.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, filtr je možné umýt nebo pouze vyklepat/očistit? Děkuji

Adéla Zmeškalová

Dobrý den, filtr vysavače je omyvatelný.

Eliška Srncová, redaktor

Můžeme sami vyměnit baterii?

Jitka Holmanová

Dobrý den, doporučujeme výměnu baterie svěřit odborníkům nebo specializovanému servisu.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SVC 0740BL

Sencor SVC 0740BL

5 000 Kč Orientační cena