Recenze a porovnání Xiaomi Mi G10 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Xiaomi Mi G10

Doporučujeme Při nákupu v kategorii vysavačů s funkcí vytírání

Datum doporučení: Říjen 2021

79,4 % Celkové hodnocení
  • Cyklonová a HEPA filtrace
  • Automatický režim výkonu
  • Velká nádobka na prach
  • Vyšší hmotnost
  • Vyšší hlučnost
6 300 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Xiaomi Mi G10 je tyčový vysavač, který je možný využít i na ruční vysávání a mopování. Sílu sání lze nastavit na jednu ze tří možností – eko, standard a turbo. Vysavač má také režim automatického výkonu, kdy se síla sání přizpůsobuje vysávanému povrchu. Od použitého stupně výkonu se zásadně odvíjí výdrž baterie, která je 65 (eko), 30 (standard) a 10 (turbo) minut. Tyto hodnoty se nijak zásadně neliší od ostatních modelů na trhu. Výrobci obvykle udávají výdrž baterie pouze pro nejnižší stupeň, je tedy poměrně těžké je vzájemně porovnávat.

Po vybití trvá plné nabití baterie asi 3,5 hodiny, což v rámci našeho výběru (v říjnu 2021) patřilo k nižším hodnotám. Baterie je Li-ionová, což je moderní typ, který najdete u většiny současné elektroniky. Nabíjet ji lze buď přímo nabíječkou, nebo prostřednictvím nástěnného napájecího držáku. Baterie je vyměnitelná, což oceníte po několika letech provozu, kdy už ztratí část své kapacity.

Zejména alergiky bude zajímat filtrace, která je v případě modelu Xiaomi kombinovaná. Zajišťuje ji 12cyklonová technologie v kombinaci s HEPA filtrem, ten by měl zachytit 99,97 % nečistot. Hlučnost 79 dB byla v době psaní této recenze víceméně průměrná. Objem zásobníku na prach 0,6 l patří k nejvyšším, ale stále běžným hodnotám.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Xiaomi

Napájení

Akumulátorové

Počet rychlostí

3

Typ baterie

Li-ion

Napětí (V)

25,2

Provozní doba (min)

65

Čas dobíjení (h)

3,5

Objem zásobníku na prach (l)

0,6

Filtrace

Cyklonová + HEPA

Úroveň hluku (dB)

79

Hodnocení manipulace a funkcí

Oproti některým moderním tyčovým vysavačům nemá tento model Xiaomi LED diody, které by osvětlovaly čištěnou plochu. Konstrukčně se jedná o moderní typ tyčového vysavače, který má motor a celé tělo v horní části, ke které je připojena trubice s nástavcem. Tu lze snadno odejmout a využít vysavač jako ruční k uklízení drobných nečistot, vysávání schodů nebo auta.

Na hlavici lze nasadit mopovací sadu, do které stačí napustit vodu. Lze tak po vysátí rovnou i vytřít. Na velký úklid to ale nebude, spíše na pravidelný denní úklid ne příliš zaschlé špíny.

Hmotnost 3,7 kg je o něco málo vyšší než u jiných vysavačů. Hmotnost navíc zvyšují nástavce, které se umisťují na spodní část vysavače. Pokud budete chtít vysavač odlehčit, bude třeba jim najít v domácnosti jiné místo, nebo je před každým úklidem sundat. Rozměry vysavače najdete v následující tabulce.

Parametr Tento produkt
LED osvětlení

Ne

Konstrukce 2v1

Ano

Funkce vytírání

Ano

Délka (mm)

214

Šířka (mm)

256

Výška (mm)

1 286

Hmotnost (kg)

3,7

Hodnocení dalších uživatelů a odborníků

Uživatelé se v recenzích shodují na tom, že vysavač má dobrý výkon, nízkou hlučnost a bytelnou konstrukci. Na čem už se shodnou méně, je výdrž baterie, která je podle některých dostatečná a podle jiných příliš krátká. Podle odborníků z dTestu je uspokojivá, což je v porovnání s ostatními modely poměrně dobré hodnocení. Dobře si podle nich ale vysavač vedl ve vysávání.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou vysavače Xiaomi Mi G10 je možnost využít jej jako tyčový či ruční vysavač a také jako mop. Oceňujeme také filtraci, která kombinuje cyklonovou a HEPA technologii. Za výhodou považujeme také tři stupně výkonu a automatický režim. Nevýhodou může být pro někoho kratší výdrž baterie a lehce vyšší hmotnost.

Naše hodnocení a závěr

Xiaomi Mi G10 je tyčový vysavač s funkcí vytírání. Má tři úrovně výkonu a automatický režim, který se přizpůsobí čištěné ploše. Na jedno nabití vydrží až 65 minut při provozu na nejnižší stupeň, půl hodiny potom na střední stupeň. Po vybití je třeba jej nabíjet asi 3,5 hodiny. Zejména alergici ocení dvojitou filtraci, kterou zajišťuje cyklonová technologie v kombinaci s HEPA filtrem. Nevýhodou může být lehce vyšší hmotnost, při rychlém úklidu to ale nebude hrát výraznou roli. Nevýhodou může být i lehce vyšší cena.

Pokud hledáte dostupnější vysavač s vytíráním, doporučujeme vám recenzi modelu Concept VP 4210.

6 300 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Xiaomi Mi G10 | Hodnocení: 79,4 %
Veronika Vyskočilová je naše dlouholetá redaktorka, která se ve své práci věnuje zejména srovnávání kuchyňských a domácích pomocníků. Na této stránce se zabývá tyčovými aku vysavači. Poradí vám, jaký typ je pro vás ideální, jakou zvolit filtraci, pokud máte doma alergika, nebo jak funguje funkce vytírání. Pokud zvažujete nákup uklízecích pomocníků, můžete se podívat také na její srovnání parních čističů i mopů, vodních vysavačů nebo třeba čističů koberců.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Xiaomi Mi G10

Xiaomi Mi G10

6 300 Kč Orientační cena