Menu

Avast Premium Security – Recenze, testy a srovnání

85,1 % Celkové hodnocení

Top 4 v kategorii Antivirové programy

Jednotlivá hodnocení

 • 7,8/10
  Funkce ochrany
 • 9,1/10
  Produktová nabídka
 • 9,5/10
  Systémové nároky
 • 8,6/10
  Uživatelské prostředí
 • 5,3/10
  Podpora

Klady

 • Kvalitní ochrana systému
 • Nízká cena

Zápory

 • Absence rodičovské kontroly
 • Absence ochrany před spamem
 • Méně přívětivé prostředí
500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Antivirový program Avast Premium Security nenaplnil očekávání a v našem testu skončil spíše na spodních příčkách (listopad 2021). Uživatele zaujme kvalitní ochranou dat, obstál i co se týče systémových nároků. Ve srovnání s ostatními testovanými antiviry zaostává v hodnocené kategorii technické podpory. Důležitým nedostatkem je absence ochrany proti spamu a možnost optimalizace systému.

Nadnárodní společnost Avast, která má kořeny v České republice se zaměřuje na vícevrstvou rezidentní ochranu počítače před různými typy škodlivých kódů. Produkty Avastu pravidelně sbírají ocenění za výbornou detekci virů v hodnocení časopisu VirusBulletin.

Hodnocení funkcí ochrany počítače

Antivirový program snoubí velké množství funkcí zajišťujících komplexní ochranu informačních technologií. Uživatelé ocení rozmanitou nabídku nástrojů od nastavitelného firewallu, ochrany e-mailu i internetového bankovnictví a obranu před spyware. Využijí taky správce hesel, který jejich citlivá data solidně uchrání.

Naopak v Avast Premium Security bohužel nenajdete například funkci rodičovské ochrany, pro kontrolu obsahu na internetu zejména u dětí. Chybí také ochrana před spamem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Blokování phishingu

Ano

100 % Ano
Blokování ransomware

Ano

100 % Ano
Online a offline skenování

Ano

100 % Ano
Sken při otevírání souborů

Ano

100 % Ano
Firewall

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Ochrana e-mailu

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Ochrana e-banking

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Ochrana proti spamu

Ne

71 % Ano, 29 % Ne
Ochrana proti spyware

Ano

100 % Ano
Rodičovská kontrola

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Správce hesel

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Kontrola aktualizací

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Zálohování

Ne

71 % Ne, 29 % Ano
Optimalizace systému

Ne

57 % Ne, 43 % Ano

Zkušební verze a antivir zdarma

Avast neztrácí na síle ani co se týče zkušební verze a produktu pro ochranu zdarma. Ke klasické třicetidenní zkoušce placené verze Avast Premium Security se snadno dostanete na webových stránkách. Zde najdete i upravený program pro stažení a používání zdarma bez časového omezení, chybí mu však některé funkce plné verze. Samozřejmě jsou v nabídce také programy pro zabezpečení dat například v chytrých telefonech nebo tabletech.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost ochrany mobilních zařízení

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Počet licencí

1

71 % 1, 14 % 3, 14 % 5
Dostupná verze antiviru zdarma

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Vyzkoušení plné verze antiviru zdarma

Ano

100 % Ano

Hodnocení systémových nároků a požadavků

Pro nainstalování antivirového programu Avast Premium Security si musíte připravit místo na disku o velikosti přibližně jednoho gigabytu, což je nadstandardní hodnota. Celkem dobře si však tento antivir vede co se týče zatížení systému při práci na počítači. Systém totiž nijak zvlášť nepřetěžuje.

Pro ochranu počítačů s operačním systémem Mac od firmy Apple nabízí Avast jiné ekvivalentní produkty. Co se týče operačních systémů Windows, mohou si tento program pořídit i uživatelé starších verzí jako Windows 7 či 8.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Hodnocení zatížení systému (10 nezatěžuje, 0 zatěžuje hodně)

7,9

8,27
Dostupné pro Windows 7

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Dostupné pro Windows 8

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Dostupné pro Windows 10

Ano

100 % Ano
Dostupné pro Windows 11

Ano

100 % Ano
Dostupné pro Mac

Ano

86 % Ano, 14 % Ne

Hodnocení uživatelského prostředí a podpory

Výhodou tohoto antiviru je, že je v nabídce plně v českém jazyce a dokonce i podporu naleznete v češtině. Bohužel však firma nenabízí telefonické spojení, ale pouze komunikaci přes e-mail, která někdy může být zdlouhavá.

Instalace zkušební verze je poměrně jednoduchá, nevyžaduje žádnou registraci, což je výhoda. Hned v úvodu program nabízí možnost nainstalování prohlížeče Avastu, dá se však jednoduše odkliknout a pokračovat bez něj. Při odstraňování se program ptá na různé otázky a jednou z nich je také potvrzovací okno, zda uživatel opravdu chce produkt odinstalovat, nebo se jej snaží odstranit někdo zvenčí.

Nápověda v programu je poměrně malá, člověka rychle zahltí vyskakující okna, ve kterých často uživatel najde nabídky pro nákup placené verze antiviru. Úvodní obrazovka pouze ukazuje, že je systém počítače chráněný s nabídkou celkového testu, pro další funkce musí člověk zabrousit do menu, které se dělí na ochranu (zde jsou v nabídce testy, ale není možnost rychlého skenu, celkový test je však celkem rychlý v řádu několika desítek minut, dále ochrana obsahuje nastavení štítů, virové truhly, wifi inspektora nebo nastavení firewallu a ochrany před ransomware), soukromí se skartovačem dat a štítem webové kamery, výkon (aplikace pro čištění disku a systému). Antivir občas upozorní na problémy s nastavením, k jejich odstranění je ale nutná vyšší verze antivirového programu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Česká lokalizace programu

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Přívětivost instalace a odinstalace (maximum 10, minimum 0)

9

71 % 7, 29 % 9
Přívětivost ovládání, přehlednost, vzhled (maximum 10, minimum 0)

6,5

7,43
Live chat

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Telefonní linka

Ne

86 % Ano, 14 % Ne
E-mail

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Podpora v češtině

Ano

57 % Ano, 43 % Ne

Závěr

Antivirový program Avast Premium Security disponuje kvalitní ochranou při pohybu v internetovém prostředí, navíc uživatele osloví také v hodnocené kategorii systémových požadavků a nároků, protože nezatěžuje systém a je velmi variabilní co se týče operačních systémů. Česká lokalizace programu i technická podpora v češtině jsou výrazné plus.

I přes mírné nedostatky je antivirový program Avast Premium Security zajímavou variantou. Pokud vám však tento produkt z nějakého důvodu nevyhovuje, jako alternativu vám doporučujeme přečíst si recenzi dalšího antiviru Kaspersky Premium Security.

500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Avast Premium Security | Hodnocení: 85,1 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v naší redakci specializuje na technická témata. Se softwary má jako náročný uživatel počítače mnoho zkušeností. V článku vám například přiblíží jednotlivé typy počítačových virů. Jeho recenze najdete také v kategoriích notebooků, mobilů či tabletů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Avast Premium Security

Avast Premium Security

500 Kč Orientační cena