Menu

Recenze a test Avast Internet Security

3. místo
77,5 % Celkové hodnocení
 • Kvalitní ochrana systému
 • Nízká cena
 • Absence rodičovské kontroly
700 Kč Cena roční licence
 • 7,9/10
  Funkce ochrany
 • 9,4/10
  Produktová nabídka
 • 7,8/10
  Systémové nároky
 • 7,6/10
  Uživatelské prostředí
 • 5,3/10
  Podpora
 • 77,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Antivirový program Avast Internet Security naplnil očekávání a v našem testu skončil na horních příčkách (říjen 2020). Uživatele zaujme zejména kvalitní ochranou jejich dat, obstál i co se týče systémových nároků. Ve srovnání s ostatními testovanými antiviry zaostává pouze v hodnocené kategorii technické podpory.

Nadnárodní společnost Avast, která má kořeny v České republice se zaměřuje na vícevrstvou rezidentní ochranu počítače před různými typy škodlivých kódů. Produkty Avastu pravidelně sbírají ocenění za výbornou detekci virů v hodnocení časopisu VirusBulletin.

Hodnocení funkcí ochrany počítače

Antivirový program snoubí velké množství funkcí zajišťujících komplexní ochranu informačních technologií. Uživatelé ocení rozmanitou nabídku nástrojů od nastavitelného firewallu, ochrany e-mailu i internetového bankovnictví, blokování spamu a spyware. Využijí taky správce hesel, který jejich citlivá data solidně uchrání. Naopak v Avast Internet Security bohužel nenajdete například funkci rodičovské ochrany, pro kontrolu obsahu na internetu zejména u dětí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Blokování phishingu Ano 100 % Ano
Blokování ransomware Ano 100 % Ano
Online a offline skenování Ano 100 % Ano
Sken při otevírání souborů Ano 100 % Ano
Firewall Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Ochrana e-mailu Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Ochrana e-banking Ano 63 % Ano, 38 % Ne
Ochrana proti spamu Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Ochrana proti spyware Ano 100 % Ano
Rodičovská kontrola Ne 50 % Ano, 50 % Ne
Správce hesel Ano 63 % Ne, 38 % Ano
Kontrola aktualizací Ano 50 % Ano, 50 % Ne
Zálohování Ne 100 % Ne
Optimalizace systému Ne 63 % Ne, 38 % Ano

Zkušební verze a antivir zdarma

Avast neztrácí na síle ani co se týče zkušební verze a produktu pro ochranu zdarma. Ke klasické třicetidenní zkoušce placené verze Avast Internet Security se snadno dostanete na webových stránkách. Zde najdete i upravený program pro stažení a používání zdarma bez časového omezení, chybí mu však některé funkce plné verze. Samozřejmě jsou v nabídce také programy pro zabezpečení dat například v chytrých telefonech nebo tabletech.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost ochrany mobilních zařízení Ano 100 % Ano
Počet licencí 1 1,00
Dostupná verze antiviru zdarma Ano 63 % Ano, 38 % Ne
Vyzkoušení plné verze antiviru zdarma Ano 88 % Ano, 13 % Ne

Hodnocení systémových nároků a požadavků

Pro nainstalování antivirového programu Avast Internet Security si musíte připravit místo na disku o velikosti přibližně jednoho gigabytu, což je nadstandardní hodnota. Celkem dobře si však tento antivir vede co se týče zatížení systému při práci na počítači. Pro ochranu počítačů s operačním systémem Mac od firmy Apple nabízí Avast jiné ekvivalentní produkty. Co se týče operačních systémů Windows, mohou si tento program pořídit i uživatelé starších verzí jako XP a Vista.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Potřebné místo na disku (MB) 1 000 662,50
Hodnocení zatížení systému (10 nezatěžuje, 0 zatěžuje hodně) 6,9 6,90
Dostupné pro Windows XP Ano 50 % Ne, 50 % Ano
Dostupné pro Windows Vista Ano 63 % Ano, 38 % Ne
Dostupné pro Windows 7 Ano 100 % Ano
Dostupné pro Windows 8 Ano 100 % Ano
Dostupné pro Windows 10 Ano 100 % Ano
Dostupné pro Mac Ne 63 % Ne, 38 % Ano

Hodnocení uživatelského prostředí a podpory

Výhodou tohoto antiviru je, že je v nabídce plně v českém jazyce a dokonce i podporu naleznete v češtině. Bohužel však firma nenabízí telefonické spojení, ale pouze komunikaci přes e-mail, která někdy může být zdlouhavá.

Instalace zkušební verze je poměrně jednoduchá, nevyžaduje žádnou registraci, což je výhoda. Hned v úvodu program nabízí možnost nainstalování prohlížeče Avastu, dá se však jednoduše odkliknout a pokračovat bez něj. Negativem je, že občas při instalaci vypadává internet a zpomaluje se počítač. Při odstraňování se zase program ptá na různé otázky a jednou z nich je také potvrzovací okno, zda uživatel opravdu chce produkt odinstalovat, nebo se jej snaží odstranit někdo zvenčí.

Nápověda v programu je poměrně malá, člověka rychle zahltí vyskakující okna, ve kterých často uživatel najde nabídky pro nákup placené verze antiviru. Úvodní obrazovka pouze ukazuje, že je systém počítače chráněný s nabídkou celkového testu, pro další funkce musí člověk zabrousit do menu, které se dělí na ochranu (zde jsou v nabídce testy, ale není možnost rychlého skenu, celkový test je však celkem rychlý v řádu několika desítek minut, dále ochrana obsahuje nastavení štítů, virové truhly, wifi inspektora nebo nastavení firewallu a ochrany před ransomware), soukromí se skartovačem dat a štítem webové kamery, výkon (aplikace pro čištění disku a systému). Antivir občas upozorní na problémy s nastavením, k jejich odstranění je ale nutná vyšší verze antivirového programu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Česká lokalizace programu Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Přívětivost instalace a odinstalace (maximum 10, minimum 0) 6 6,25
Přívětivost ovládání, přehlednost, vzhled (maximum 10, minimum 0) 6 6,50
Live chat Ne 63 % Ne, 38 % Ano
Telefonní linka Ne 75 % Ano, 25 % Ne
E-mail Ano 88 % Ano, 13 % Ne
Podpora v češtině Ano 63 % Ano, 38 % Ne

Závěr

Antivirový program Avast Internet Security disponuje kvalitní ochranou při pohybu v internetovém prostředí, navíc uživatele osloví také v hodnocené kategorii systémových požadavků a nároků, protože nezatěžuje systém a je velmi variabilní co se týče operačních systémů. Česká lokalizace programu i technická podpora v češtině jsou výrazné plus. Nevýhodou je poměrně velké množství potřebného místa na disku (přibližně jeden gigabyte), nemožnost telefonického spojení s odborníky.

I přes mírné nedostatky je antivirový program Avast Internet Security určitě dobrou variantou pro vaši volbu. Pokud vám však tento produkt z nějakého důvodu nevyhovuje, jako alternativu vám doporučujeme přečíst si recenzi dalšího antiviru Kaspersky Internet Security.

700 Kč Cena roční licence
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Avast Internet Security | Hodnocení: 77,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Avast Internet Security

Avast Internet Security

3. místo  v porovnání
700 Kč Cena roční licence