Recenze a test BitDefender Internet Security

Hodnocení:

67,6 %

Klady:

Uživatelská přívětivost

Správce hesel a ochrana bankovnictví

Zápory:

Nenabízí ochranu e-mailu

700 Kč
cena roční licence

Funkce ochrany
(max. 10)
Produktová nabídka
(max. 10)
Systémové nároky
(max. 10)
Uživatelské prostředí
(max. 10)
Podpora
(max. 10)
Celkové
hodnocení
6,6 9,4 6,0 8,4 5,3 67,6 %

Souhrnné údaje 

Antivirový program BitDefender Internet Security získal v našem testu mezi antiviry průměrné hodnocení přibližně ve středu žebříčku. Pro v Česku méně známou značku hovoří například poměrně nízká cena, výrobce navíc umožňuje standardní třicetidenní lhůtu na vyzkoušení produktu. Co se týče ochrany počítače, zaznamenal Bitdefender průměrné hodnocení, neschází mu však žádná zásadní funkce. Důležitá je také česká lokalizace programu a podpora v českém jazyce. S BitDefenderem určitě nešlápnete vedle. Za dobrou cenu získáte kvalitní antivirus.

Hodnocení funkcí ochrany počítače

Bitdefender Internet Security nabízí už poměrně standardní výbavu s vlastním nastavitelným firewallem, pozitivní je dodatečná ochrana internetového bankovnictví, kterou disponuje pouze polovina testovaných antivirových programů. K hodnocení BitDefenderu přispívá i fakt, že má i správce hesel, jenž si bez problému zapamatuje i složitá hesla a zajistí, že se o ně nemusíte obávat. Naopak ve srovnání s většinou chybí ochrana e-mailu před nebezpečnými soubory. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Blokování phishingu  Ano 100 % Ano
Blokování ransomware  Ano 100 % Ano
Online a offline skenování  Ano 100 % Ano
Sken při otevírání souborů  Ano 100 % Ano
Firewall  Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Ochrana e-mailu  Ne 63 % Ano, 38 % Ne
Ochrana e-banking  Ano 50 % Ano, 50 % Ne
Ochrana proti spamu  Ano 88 % Ano, 13 % Ne
Ochrana proti spyware  Ano 100 % Ano
Rodičovská kontrola  Ne 63 % Ne, 38 % Ano
Správce hesel  Ano 63 % Ne, 38 % Ano
Kontrola aktualizací  Ne 63 % Ne, 38 % Ano
Zálohování  Ne 100 % Ne
Optimalizace systému  Ne 63 % Ne, 38 % Ano

Zkušební verze a antivir zdarma

Firma BitDefender nabízí třicetidenní zkušební verzi antivirového programu, uživatel si však nemůže zvolit produkt Internet Security, ale vyšší řadu Total Security. Na jednu stranu je to výhoda, že si může vyzkoušet všechny dostupné funkce, na druhou považujeme za důležité mít možnost stáhnout a zkusit také pouze verzi Internet Security.

Firma vedle testovaného antivirového programu nabízí i dostupný ekvivalent zdarma ke stažení, což velká řada uživatelů ocení. Samozřejmě ale tento program nedosahuje takové kvality, jako placený. BitDefender má navíc v nabídce také antiviry pro mobilní zařízení, takže zákazníci bezpečně ochrání jak chytré telefony, tak například tablety. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost ochrany mobilních zařízení  Ano 100 % Ano
Počet licencí  1 1,00
Dostupná verze antiviru zdarma  Ano 63 % Ano, 38 % Ne
Vyzkoušení plné verze antiviru zdarma  Ano 88 % Ano, 13 % Ne

Hodnocení systémových nároků a požadavků

V testované kategorii systémových požadavků a nároků BitDefender Internet Security trochu ztrácí ve srovnání s ostatními. Zabere okolo 650 megabytů na disku, což je průměrná hodnota, nenabízí však verzi s ochranou pro počítače se staršími operačními systémy Windows XP a Vista. Pro uživatele operačního systému Mac nabízí společnost BitDefender vlastní antivirový program. Pozitivem je, že tento antivir při své funkci příliš nezatěžuje systém, v této oblasti dosáhl nadprůměrného hodnocení.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Potřebné místo na disku (MB)  650 668,75
Hodnocení zatížení systému (10 nezatěžuje, 0 zatěžuje hodně)  8 7,00
Dostupné pro Windows XP Ne 50 % Ne, 50 % Ano
Dostupné pro Windows Vista Ne 63 % Ano, 38 % Ne
Dostupné pro Windows 7 Ano 100 % Ano
Dostupné pro Windows 8 Ano 100 % Ano
Dostupné pro Windows 10 Ano 100 % Ano
Dostupné pro Mac Ne 75 % Ne, 25 % Ano

Hodnocení uživatelského prostředí a podpory

Pro antivirus BitDefender Internet Security jednoznačně hovoří fakt, že je celý v češtině a navíc je možné získat i technickou a zákaznickou podporu v českém jazyce. Horší už však je, že společnost nabízí rady pouze přes e-mailovou komunikaci.

Při instalaci zkušební verze je nutná registrace v systému BitDefender Central, což zdržuje a některé uživatele odradí. U některých společností stačí program stáhnout a nainstalovat bez registrace. Celkově je však instalace programu přehledná a kompletně v češtině, po ní je vyžadován restart počítače. Odinstalace není složitá, ale je potřeba odstranit také další aplikace, které antivirový program do počítače nainstaloval. 

Nabídka v menu je srozumitelná, úvodní obrazovka (takzvaný dashboard) s kontrolním panelem nabízí nastavitelná tlačítka pro rychlé akce podle přání uživatele. Dále jsou záložky rozdělené na ochranu (nastavení skenu, firewallu, ochrany před ransomware apod.), soukromí (správce hesel, šifrování apod.), služby (v Total Security jde o nastavení optimalizace systému a čištění disku) a další nastavení i se záznamem všech akcí. Vyzkoušený rychlý sken si s prohlížením souborů poradil poměrně rychle, standardně v řádu jednotek minut. Přívětivost uživatelského prostředí hodnotíme nadstandardně osmi body z deseti.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Česká lokalizace programu  Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Přívětivost instalace a odinstalace (maximum 10, minimum 0)  6 5,88
Přívětivost ovládání, přehlednost, vzhled (maximum 10, minimum 0)  8 6,50
Live chat  Ne 63 % Ne, 38 % Ano
Telefonní linka  Ne 75 % Ano, 25 % Ne
E-mail  Ano 88 % Ano, 13 % Ne
Podpora v češtině  Ano 63 % Ano, 38 % Ne

Závěr

U antivirového programu BitDefender Internet Security nešlápnete vedle. Za poměrně nízkou cenu získáte výkonný a uživatelsky příjemný produkt, který dostatečně ochrání váš počítač, případně i mobilní zařízení. Některé zájemce možná odradí nepřítomnost takzvané rodičovské kontroly (zabezpečení nebezpečných stránek a monitoring aktivity) nebo ochrany e-mailu. Za to ale program nabízí například správu hesel nebo důležitou ochranu internetového bankovnictví. Negativem je, že BitDefender Internet Security nepodporuje starší systémy Windows XP a Vista, pro uživatele operačních systémů Mac nabízí vlastní antivirus.

V hodnocení podle našich kritérií je Bitdefender Internet Security spíše průměrný. Dobře z testu vyšel například antivirový program Kaspersky Internet Security

Datum:
Produkt: BitDefender Internet Security
Hodnocení: 67,6 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test