Menu

Recenze a test Eset Internet Security

82,5 % Celkové hodnocení

Top 5 v kategorii Antivirové programy

Jednotlivá hodnocení

 • 8,0/10
  Funkce ochrany
 • 6,6/10
  Produktová nabídka
 • 7,8/10
  Systémové nároky
 • 9,4/10
  Uživatelské prostředí
 • 10,0/10
  Podpora

Klady

 • Příjemné uživatelské prostředí a vzhled
 • Kvalitní podpora a lokalizace v češtině

Zápory

 • Vyšší cena
 • Chybějící správa hesel
1 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Z portfolia slovenské společnosti Eset jsme testovali antivirový program Internet Security. Umístil se mezi nejlepšími produkty v našem žebříčku (listopad 2021). Eset Internet Security disponuje kvalitním uživatelským prostředím a zákaznickou i technickou podporou, za dalšími produkty však zaostal hlavně v množství sledovaných funkcí. Prošel však rychlým vývojem a nabídne toho více, než kdy dříve.

Hodnocení funkcí ochrany počítače

Pozitivem je přítomnost nastavitelného firewallu, ochrana internetového bankovnictví či rodičovské kontroly pro kontrolu dětí při pohybu v občas zrádném prostředí internetu. Nechybí ochrana e-mailu, štít proti spamu a kontrola aktualizací. Naopak schází několik užitečných funkcí, které konkurenční produkty nabízí.

Jedná se zejména o absenci správy hesel či optimalizace systému. Zálohování program také nenabídne, na druho ustranu jej nenabízí ani většina konkurenčních produktů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Blokování phishingu

Ano

100 % Ano
Blokování ransomware

Ano

100 % Ano
Online a offline skenování

Ano

100 % Ano
Sken při otevírání souborů

Ano

100 % Ano
Firewall

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Ochrana e-mailu

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Ochrana e-banking

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Ochrana proti spamu

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Ochrana proti spyware

Ano

100 % Ano
Rodičovská kontrola

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Správce hesel

Ne

71 % Ano, 29 % Ne
Kontrola aktualizací

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Zálohování

Ne

71 % Ne, 29 % Ano
Optimalizace systému

Ne

57 % Ne, 43 % Ano

Zkušební verze a antivir zdarma

Na svém webu sice Eset nabízí online sken počítače zdarma, klasická verze bezplatného antivirového programu pro neomezené využití však bohužel chybí. Výhodou je, že podobně jako většina konkurenčních firem, i Eset nabízí zkušební verzi antivirů zdarma. Ta trvá standardně třicet dní. Pozornosti Esetu samozřejmě neunikají ani mobilní zařízení, věnuje se ochraně smartphonů i tabletů s různými operačními systémy.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost ochrany mobilních zařízení

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Počet licencí

1

71 % 1, 14 % 3, 14 % 5
Dostupná verze antiviru zdarma

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Vyzkoušení plné verze antiviru zdarma

Ano

100 % Ano

Hodnocení systémových nároků a požadavků

Výhodou Esetu je to, že nezabere na pevném disku počítače moc místa, postačí mu něco okolo čtyř set megabytů. Zatížení systému je nižší než dříve, v tomto smyslu si antivir vede také poměrně dobře. Ze starších operačních systémů podporuje Windows 7, 8 i 10. Pro uživatele operačního systému Mac od Applu mají v portfoliu společnosti Eset svůj vlastní program.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Hodnocení zatížení systému (10 nezatěžuje, 0 zatěžuje hodně)

8,6

8,21
Dostupné pro Windows 7

Ne

71 % Ano, 29 % Ne
Dostupné pro Windows 8

Ne

86 % Ano, 14 % Ne
Dostupné pro Windows 10

Ano

100 % Ano
Dostupné pro Windows 11

Ano

100 % Ano
Dostupné pro Mac

Ano

86 % Ano, 14 % Ne

Hodnocení uživatelského prostředí a podpory

Instalace antiviru Eset Internet Security je snadná, veškeré pokyny jsou v češtině a srozumitelné. Česká lokalizace je výhodou programu, stejně jako česká technická podpora. Při modifikovatelné instalaci je však nutné zaregistrovat se pomocí e-mailové adresy do databáze výrobce. Hned po ní program nabídne nastavení rodičovské kontroly a také funkce anti-theft, která má pomoct v případě odcizení přístroje.

V nabídce chybí možnost rychlého skenu počítače. Při spuštění antivirového programu se bez vyžádání spustí prvotní kontrola s kompletní prohlídkou systému. Ta trvá dlouho, v řádu hodin, ale dá se bez problému vypnout a kdykoliv spustit znovu. Rychlý sken může některým uživatelům chybět, mohou si ale zvolit, jaká akce bude po skončení dlouhém skenu, který dost zatěžuje počítač, následovat (vypnutí, restart apod.).

Využít se dá i volitelná kontrola souborů nebo prozkoumání externích zařízení. Dobrou funkcí je skenování pouhým přetažením souborů do políčka na úvodní obrazovce antivirového programu. ​Menu působí přehledně, na první pohled ale s menším množstvím funkcí. V nastavení je však hodně rozšířených možností nastavení, jak si antivirový program přizpůsobit.

Nabídka na hlavní obrazovce se dělí na záložky kontrola počítače, aktualizace, nástroje (monitorování domácí sítě, ochrana bankovnictví, anti-theft), nastavení (ochrana počítače, síťová ochrana, bezpečnostní nástroje) s rodičovskou kontrolou, firewallem a importem nastavení z jiných zařízení. Velkou výhodou Esetu je podpora v českém jazyce, kdy uživatelé mohou využít tři způsoby žádosti o pomoc (e-mail, telefon i chat).

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Česká lokalizace programu

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Přívětivost instalace a odinstalace (maximum 10, minimum 0)

9

71 % 7, 29 % 9
Přívětivost ovládání, přehlednost, vzhled (maximum 10, minimum 0)

8,3

7,40
Live chat

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Telefonní linka

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
E-mail

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Podpora v češtině

Ano

57 % Ano, 43 % Ne

Závěr

Antivirový program Eset Internet Security si vedl v našem testu dobře. Oproti vítězným produktům mu schází některé nadstandardní funkce, celkově však většině uživatelů vyhoví dobře. V tomto antiviru například nenajdete správu hesel, optimalizaci systému či zálohování.

Pozitivní je, že mu nechybí rodičovská kontrola nebo například nastavitelný firewall. Eset Internet Security zaujme dobrou technickou a zákaznickou podporou v češtině i kompletní českou lokalizací. Přívětivé je i uživatelské prostředí programu. Spolehnout se můžete na poměrně dobrou úroveň zabezpečení.

Pokud vás však tento produkt slovenské firmy Eset nezaujal, můžete se podívat například na hodnocení antivirů, které v se v žebříčku umístily na předních příčkách. Jedná se o program Internet Security od Avastu nebo stejnojmenný antivirus z dílny Kaspersky Lab.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Eset Internet Security | Hodnocení: 82,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v naší redakci specializuje na technická témata. Se softwary má jako náročný uživatel počítače mnoho zkušeností. V článku vám například přiblíží jednotlivé typy počítačových virů. Jeho recenze najdete také v kategoriích notebooků, mobilů či tabletů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Eset Internet Security

Eset Internet Security

1 500 Kč Orientační cena