Recenze a test Eset Internet Security | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Eset Internet Security

6. místo
67,4 % Celkové hodnocení
 • Příjemné uživatelské prostředí a vzhled
 • Kvalitní podpora a lokalizace v češtině
 • Vyšší cena
 • Chybějící funkce antispam a ochrany e-mailu
1 500 Kč Cena roční licence
 • 5,9/10
  Funkce ochrany
 • 6,9/10
  Produktová nabídka
 • 7,1/10
  Systémové nároky
 • 7,8/10
  Uživatelské prostředí
 • 10/10
  Podpora
 • 67,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Z portfolia slovenské společnosti Eset jsme testovali antivirový program Internet Security. Umístil se spíš ve spodní polovině našeho žebříčku (říjen 2020). Eset Internet Security disponuje kvalitním uživatelským prostředím a zákaznickou i technickou podporou, za dalšími produkty však zaostal hlavně v množství sledovaných funkcí a nepřesvědčil ani v oblasti systémových nároků.

Hodnocení funkcí ochrany počítače

Co se týče nabízených funkcí, Eset Internet Security se vyloženě nepředře. Pozitivem je přítomnost nastavitelného firewallu, ochrana internetového bankovnictví či rodičovské kontroly pro kontrolu dětí při pohybu v občas zrádném prostředí internetu. Naopak chybí několik funkcí, které nabízí většina konkurence. Jde o ochranu e-mailu a zabezpečení proti spamu. Tento antivirový program nemá ve své nabídce ani optimalizaci systému nebo správce hesel a kontrolu aktualizací zastaralých programů a aplikací.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Blokování phishingu

Ano

100 % Ano
Blokování ransomware

Ano

100 % Ano
Online a offline skenování

Ano

100 % Ano
Sken při otevírání souborů

Ano

100 % Ano
Firewall

Ano

75 % Ano, 25 % Ne
Ochrana e-mailu

Ne

75 % Ano, 25 % Ne
Ochrana e-banking

Ano

63 % Ano, 38 % Ne
Ochrana proti spamu

Ne

75 % Ano, 25 % Ne
Ochrana proti spyware

Ano

100 % Ano
Rodičovská kontrola

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Správce hesel

Ne

63 % Ne, 38 % Ano
Kontrola aktualizací

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Zálohování

Ne

100 % Ne
Optimalizace systému

Ne

63 % Ne, 38 % Ano

Zkušební verze a antivir zdarma

Na svém webu sice Eset nabízí online sken počítače zdarma, klasická verze bezplatného antivirového programu pro neomezené využití však bohužel chybí. Výhodou je, že podobně jako většina konkurenčních firem, i Eset nabízí zkušební verzi antivirů zdarma. Ta trvá standardně třicet dní. Pozornosti Esetu samozřejmě neunikají ani mobilní zařízení, věnuje se ochraně smart phonů i tabletů s různými operačními systémy.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost ochrany mobilních zařízení

Ano

100 % Ano
Počet licencí

1

1,00
Dostupná verze antiviru zdarma

Ne

63 % Ano, 38 % Ne
Vyzkoušení plné verze antiviru zdarma

Ano

88 % Ano, 13 % Ne

Hodnocení systémových nároků a požadavků

Výhodou Esetu je to, že nezabere na pevném disku počítače moc místa, postačí mu něco okolo čtyř set megabytů. Zatížení systému je celkem v pořádku. Některé aplikace systému nefungují plynule a přítomnost antiviru je občas znát. Nejedná se však o zásadní problém. Ze starších operačních systémů jej nepodporuje pouze Windows XP. Vista, Windows 7, 8 i 10 si s ním poradí. Pro uživatele operačního systému Mac od Applu mají v portfoliu společnosti Eset svůj vlastní program.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Potřebné místo na disku (MB)

400

662,50
Hodnocení zatížení systému (10 nezatěžuje, 0 zatěžuje hodně)

7

6,90
Dostupné pro Windows XP

Ne

50 % Ne, 50 % Ano
Dostupné pro Windows Vista

Ano

63 % Ano, 38 % Ne
Dostupné pro Windows 7

Ano

100 % Ano
Dostupné pro Windows 8

Ano

100 % Ano
Dostupné pro Windows 10

Ano

100 % Ano
Dostupné pro Mac

Ne

63 % Ne, 38 % Ano

Hodnocení uživatelského prostředí a podpory

Instalace antiviru Eset Internet Security je snadná, veškeré pokyny jsou v češtině a srozumitelné. Česká lokalizace je výhodou programu, stejně jako česká technická podpora. Při modifikovatelné instalaci je však nutné zaregistrovat se pomocí e-mailové adresy do databáze výrobce. Hned po ní program nabídne nastavení rodičovské kontroly a také funkce anti-theft, která má pomoct v případě odcizení přístroje.

V nabídce chybí možnost rychlého skenu počítače. Při spuštění antivirového programu se bez vyžádání spustí prvotní kontrola s kompletní prohlídkou systému. Ta trvá dlouho, v řádu hodin, ale se dá bez problému vypnout a kdykoliv spustit znovu. Rychlý sken ale může některým uživatelům chybět, mohou si ale zvolit, jaká akce bude po skončení dlouhém skenu, který dost zatěžuje počítač, následovat (vypnutí, restart apod.). Využít se dá i volitelná kontrola souborů nebo prozkoumání externích zařízení. Dobrou funkcí je skenování pouhým přetažením souborů do políčka na úvodní obrazovce antivirového programu.

​Menu působí přehledně, na první pohled ale s menším množstvím funkcí. V nastavení je však hodně rozšířených možností nastavení, jak si antivirový program přizpůsobit. Nabídka na hlavní obrazovce se dělí na záložky kontrola počítače, aktualizace, nástroje (monitorování domácí sítě, ochrana bankovnictví, anti-theft), nastavení (ochrana počítače, síťová ochrana, bezpečnostní nástroje) s rodičovskou kontrolou, firewallem a importem nastavení z jiných zařízení.

Velkou výhodou Esetu je česká lokalizace programu i podpora v českém jazyce, kdy uživatelé mohou využít hned tři způsoby komunikace s odborníky a požádat o pomoc (e-mail, telefon i chat).

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Česká lokalizace programu

Ano

75 % Ano, 25 % Ne
Přívětivost instalace a odinstalace (maximum 10, minimum 0)

7

6,25
Přívětivost ovládání, přehlednost, vzhled (maximum 10, minimum 0)

6

6,50
Live chat

Ano

63 % Ne, 38 % Ano
Telefonní linka

Ano

75 % Ano, 25 % Ne
E-mail

Ano

88 % Ano, 13 % Ne
Podpora v češtině

Ano

63 % Ano, 38 % Ne

Závěr

Antivirový program Eset Internet Security skončil v našem testu v průměru. Může za to hlavně fakt, že mu chybí některé důležité funkce, které naopak najdete u konkurenčních produktů. V tomto antiviru například nenajdete ochranu e-mailu a zabezpečení proti spamu, tedy masovému šíření nejčastěji nevyžádaných reklamních sdělení. Pozitivní je, že mu nechybí rodičovská kontrola nebo například nastavitelný firewall. Eset Internet Security zaujme dobrou technickou a zákaznickou podporou v češtině i kompletní českou lokalizací. Přívětivé je i uživatelské prostředí programu.

Pokud vás však tento produkt slovenské firmy Eset nezaujal, můžete se podívat například na hodnocení antivirů, které v se v žebříčku umístily na předních příčkách. Jedná se o program Internet Security od Avastu nebo stejnojmenný antivirus z dílny Kaspersky Lab.

1 500 Kč Cena roční licence
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Eset Internet Security | Hodnocení: 67,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Eset Internet Security

Eset Internet Security

6. místo  v porovnání
1 500 Kč Cena roční licence