Menu

Aqua Marina Super Trip 12’2″ – Recenze, testy a srovnání

92,1 % Celkové hodnocení

Top rodinný v kategorii Specifické paddleboardy

Klady

  • Pro 2 dospělé a dítě
  • Nosnost 210 kg
  • Dvouvrstvá konstrukce
  • Včetně vybavení

Zápory

  • Velké rozměry
  • Pádlo není vždy součástí balení
11 000 Kč Orientační cena

Základní vlastnosti

Paddleboard Aqua Marina Super Trip 12’2″ se sice řadí svým určením mezi allround neboli všestranné typy, mezi klasickými paddleboardy ale přece jen vyniká. Tento nafukovací model totiž není určený pouze pro jednoho jezdce, jako tomu bylo u většiny modelů v našem srovnání v době recenzování (leden 2024), ale uveze celou rodinu.

Konkrétně tedy dva dospělé a jedno dítě, kteří dohromady nepřekročí hmotnost 210 kg. S ohledem na to také není divu, že u tohoto paddleboardu najdete poněkud nadstandardní rozměry. Ty se dočtete níže v tabulce. Počítejte také s vyšší hmotností 12,5 kg.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Aqua Marina

Druh

Allround/rodinný

Typ

Nafukovací

Konstrukce

Dvouvrstvá (Drop-Stitch)

Nosnost (kg)

210

Objem (l)

415

Maximální tlak (PSI)

15

Délka (cm)

370

Šířka (cm)

87

Tloušťka (cm)

15

Hmotnost (kg)

12,5

Vybavení a příslušenství

U paddleboardu značky Aqua Marina najdete téměř vše potřebné k bezpečné i komfortní jízdě. Disponuje dokonce 7 madly, která vzhledem k větším rozměrům prkna alespoň do jisté míry usnadní manipulaci v nafouknutém stavu. Najdete u něj také nášlapnou vrstvu a fixační lanka, takže s sebou na toulky po vodě můžete vzít i nějaký ten náklad.

Spolu se samotným prknem se vám při koupi dostane i ploutve, batohu pro přenášení, pumpy, opravné sady a dále speciálního ventilového adaptéru, který umožňuje při nafukování použít i klasickou pumpu. Poměrně zajímavým prvkem může být základna pro úchyt na kameru, díky níž na paddleboard můžete připevnit outdoorovou kameru a zdokumentovat si rodinný výlet po vodě.

Parametr Tento produkt
Madlo

Ano

Nášlapná vrstva

Ano

Fixační lanka

Ano

Včetně pádla

S ohledem na prodejce

Další příslušenství

Ploutev, batoh, pumpa, opravná sada, ventilový adaptér, základna pro úchyt na kameru

Hlavní klady a zápory

U tohoto modelu oceňujeme fakt, že se jedná o rodinný model, který uveze až dva dospělé a jedno dítě. Na výlet po vodě můžete vyrazit i s vaší ratolestí, a to všichni na jednom prkně. S ohledem na to se hodí zmínit také nadstandardní nosnost 210 kg.

Pozitivně hodnotíme i dvouvrstvou konstrukci, která je považována za kvalitnější typ. Paddleboardu Aqua Marina Super Trip 12’2″ ve vybavení nechybí nic podstatného, přítomnost pádla ale závisí na prodejci, u některého je součástí balení, jinde zvlášť k dokoupení.

Porovnání s alternativami

Paddleboardy značky Aqua Marina jsou populární pro svoji kvalitu a dobré parametry. Často nabízejí například vysokou nosnost, jako je tomu u výletního modelu Aqua Marina Hyper 12,6. Ten je ale určen pro jednoho, maximálně dva jezdce a výrazně se liší svým tvarem. Na rozdíl od univerzálního modelu Super Trip má totiž protáhlou přední část a hodí se na dlouhé a rychlé jízdy po vodní hladině.

Pokud sháníte všestranný paddleboard, ale stačí vám kompaktnější model pro jednu osobu, můžeme doporučit Hydro Force Aqua Journey 9´. Ten je výrazně menší a hodí se spíše pro nenáročné rekreační jezdce nebo pro ty, kteří si chtějí jízdu na paddleboardu teprve vyzkoušet.

Naše hodnocení a závěr

Aqua Marina Super Trip 12’2″ je všestranný rodinný nafukovací paddleboard s kvalitní konstrukcí, vysokou nosností a bohatým vybavením. Uveze až dvě osoby a k tomu jedno dítě, navíc je na něm speciální držák na outdoorovou kameru, takže si rodinný výlet po vodní hladině můžete i zdokumentovat. Pokud hledáte menší model pro jednu osobu za přijatelnou cenu na občasnou jízdu, mohl by se vám hodit spíše Hydro Force Aqua Journey 9´.

 

11 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Aqua Marina Super Trip 12’2″ | Hodnocení: 92,1 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína studuje mediální studia a žurnalistiku spolu s environmentálními studii na Masarykově univerzitě. Tyto obory charakterizují její zájmy a pohled na svět. Psaní se věnuje ve škole, v práci i ve volném čase, v šuplíku má rozepsaných několik knih. Kromě toho vyznává zdravý životní styl, zajímá se o ekologii, ráda sportuje a nejlépe jí je v přírodě.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Recenze Aqua Marina Super Trip 12’2″

Aqua Marina Super Trip 12’2″

11 000 Kč Orientační cena