Recenze Ardes AR5R14 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Ardes AR5R14

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Ochlazovače vzduchu

Klady

  • Ochlazuje, zvlhčuje i čistí
  • 3 rychlosti proudění
  • Velká nádoba na vodu
  • 2 způsoby ovládání
  • Ledové boxy

Zápory

  • Vyšší cena
  • Mírně hlučnější
4 000 Kč Orientační cena

Ardes AR5R14 je nadprůměrně výkonný ochlazovač vzduchu, který je kromě chlazení schopen vzduch zvlhčovat i čistit. Vysoká míra propracovanosti, moderní funkce a vysoký výkon z něj činí ideální model pro náročné zákazníky.

Základní charakteristiky

Ardes AR5R14 vyniká nad ostatními produkty nesmírně vysokým průtokem vzduchu 1 146 m3/hod, který představuje v době psaní této recenze (srpen 2023) jasně nejvyšší hodnotu v našem srovnání a zároveň jednu z nejvyšších hodnot na trhu. Znamená to, že s ním můžete ochlazovat místnosti s rozlohou nad 100 m2. Vysoký výkon by se měl logicky promítat do příkonu – 80 W se nám ale s ohledem na zmiňovaný průtok vzduchu zdá ještě dost málo.

Nadprůměrná je zde i nádoba na vodu, která pojme 14 l. Velkokapacitní zásobník určitě potěší zákazníky, kteří nechtějí myslet na časté doplňování vody. V praxi to může vystačit i na více než 10 dní. Ještě lepšího efektu ochlazení zde lze dosáhnout díky dvěma ledovým boxům, které jsou součástí balení.

Výrobce si dal záležet i na nabídce funkcí – kromě regulace rychlosti proudění, která je běžná i u levnějších modelů, se zde setkáte s časovačem (na 12 hod), který není úplně obvyklý. Ochlazovač zároveň plní i funkci zvlhčovače a čističky vzduchu, což může být výhodné pro alergiky a astmatiky – je díky tomu schopen vytvořit skutečně zdravější domácí ovzduší.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Ardes AR5R14 sklízí kladná hodnocení na tuzemském trhu i na zahraničních webech. Uživatelé si ho pořizují zejména kvůli vysokému výkonu a spolehlivosti, má velice nízké procento reklamovatelnosti. Pochopitelně se najdou i výtky, které se týkají hlavně hlučnosti (nicméně mnoho produktů je v praxi ještě o něco hlučnějších).

Některým zákazníkům se zdá také poměrně drahý, nicméně pokud bychom měli cenu vztáhnout k výkonu a funkcím, vychází dost výhodně.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Silnou stránkou Ardes AR5R14 je bezpochyby nadprůměrný průtok vzduchu 1 146 m3/hod, díky kterému dokáže ochlazovat i opravdu velké místnosti. Velkou výhodu představuje i jeho multifunkčnost, protože jde v podstatě o přístroj 3v1 (ochlazovač, zvlhčovač i čistička vzduchu). Zaujala nás zde také funkce časovače, která je vcelku neobvyklá, a velkokapacitní zásobník na vodu.

Jednou z hlavních nevýhod může být cena, která působí na první pohled jako docela vysoká částka. Při průzkumu trhu ovšem zjistíte, že nejde až o takový extrém.

Porovnání s alternativami

Ardes AR5R14 představuje z hlediska výkonu skutečný nadprůměr, většina konkurentů se totiž ani nedostane nad 500 m3/hod. Pokud hledáte cenově dostupnější alternativu a nepotřebujete úplně extrémně výkonný model, mohl by vám sednout např. CONCEPT OV5220.

Tento ochlazovač je schopen efektivně ochladit prostor o rozloze kolem 50 m2. Zároveň má slušnou kapacitu nádoby na 5 l vody a nechybí mu ani základní funkce (regulace rychlosti proudění, oscilace).

Závěrečné shrnutí

Ardes AR5R14 je nadprůměrně výkonný ochlazovač vzduchu, který bude ideální do velkých místností s rozlohou nad 100 m2. Díky funkcím čištění a zvlhčování vzduchu ho lze doporučit i do domácností, kde jsou skutečně vysoké nároky na kvalitu vzduchu (typicky u astmatiků a alergiků). Náročné zákazníky by na něm mohly zaujmout i funkce, jako jsou časovač a dálkové ovládání.

Parametr Tento produkt
Průtok vzduchu (m3/hod)

1 146

Objem nádržky na vodu (l)

14

Příkon (W)

80

Maximální hlučnost (dB)

55

Způsob ovládání

Dotykový panel nebo dálkový ovladač

Funkce

Chlazení, zvlhčování, čištění, 3 rychlosti proudění, časovač

Barva

Bílá

Šířka (cm)

38

Výška (cm)

73

Hloubka (cm)

30

Hmotnost (kg)

6,3

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Ardes AR5R14 | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana má ráda přístroje, které zlepšují kvalitu ovzduší, a zajímá ji, jakým způsobem fungují. Díky tomu má téma ochlazovačů vzduchu skvěle nastudované a dokáže vám poradit, jak zvolit optimální průtok vzduchu, k čemu jsou dobré chladicí kazety a proč vsadit na ionizaci. Z témat s podobnou tématikou má pod palcem dále zvlhčovače vzduchu nebo generátory ozonu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Recenze Ardes AR5R14

Ardes AR5R14

4 000 Kč Orientační cena