Menu

Bambu Lab P1S – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii 3D tiskárny

Klady

  • Kvalitní a rychlý tisk
  • Jednoduché nastavení
  • Rozmanité technologie
  • Možnost časosběru
  • Technologie AMS

Zápory

  • Pro někoho cena
  • Při vyšší rychlosti hlučnější
21 500 Kč Orientační cena

P1S od společnosti Bambu Lab patří mezi nejlépe hodnocené 3D tiskárny současnosti. Jedná se o FDM zařízení, které je tedy vhodné i pro začátečníky. Na druhou stranu jde přeci jen o dražší model, takže musíte zvážit, zda do něj skutečně budete investovat své finance.

Základní charakteristiky

Bambu Lab P1S zaručuje kvalitní a rychlý tisk, který činí až 500 mm/s (tato hodnota se přitom obvykle pohybuje mezi 100 a 600 mm/s).  Mezi FDM tiskárnami, které bývají obecně poněkud méně detailní a přesné i pomalejší, tedy vyniká. Podílí se na tom technologie jako automatické vyrovnávání lože, kompenzace vibrací nebo poloautomatické napínání pásu. U této 3D tiskárny potěší rovněž možnost Wi-Fi připojení nebo kamera, díky níž lze kontrolovat tisk a tvořit časosběrná videa.

Dané zařízení ovšem potěší už samotným nastavením, které je velmi jednoduché a poradí si s ním skutečně i úplní začátečníci. Dle výrobce by vám zprovoznění nemělo trvat déle než čtvrt hodiny, což potvrzují i samotní uživatelé. P1S umožňuje tisk z různých materiálů, jako je ABS, ASA nebo nylon, a to objekty o rozměrech 256 × 256 × 256 mm. V neposlední řadě zaujme i technologií Bambu Lab AMS, která mj. podporuje tisk z více materiálů, případně umožňuje detekci špatného vniknutí vlákna.

Parametr Tento produkt
Technologie tisku

FDM

Průměr filamentu (mm)

1,75

Průměr trysky (mm)

Standardní 0,4 (volitelně 0,2, 0,6 či 0,8)

Rychlost tisku (mm/s)

500

Počet tiskových hlav

1

Hmotnost (kg)

13

Velikost tiskového prostoru (mm × mm × mm)

256 × 256 × 256

Monitorovací kamera

Ano

Wi-Fi připojení

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Bambu Lab P1S patří mezi nejlépe hodnocené FDM tiskárny jak mezi odborníky, tak mezi samotnými uživateli. Kvitováno je jednoduché zprovoznění a nastavení, rychlý a kvalitní tisk, Wi-Fi připojení, přítomnost kamery a možnost časosběru, stejně jako technologie AMS, která dle mnoha zkušeností pracuje skvěle. Za zápor je naopak některými uživateli považována vyšší hlučnost při větší rychlosti tisku. Zařízení by však mělo jít pasivně odhlučnit.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

3D tiskárna Bambu Lab P1S zaujme jednoduchým nastavením, jakož i kvalitním tiskem o rychlosti až 500 mm/s. Navíc dokáže pracovat s různými materiály, přičemž lze využít i Wi-Fi připojení, případně kameru ke kontrole tisku i tvorbě časosběrných videí. Velmi praktické jsou rovněž přítomné technologie jako AMS. Za zápor je možné považovat vyšší hlučnost při větší rychlosti tisku. Úplné začátečníky navíc může od nákupu odradit poněkud vyšší pořizovací cena.

Porovnání s alternativami

Bambu Lab patří mezi nejoblíbenější značky 3D tiskáren. K dispozici přitom máte jak levné modely pro nenáročné uživatele jako A1 Mini, tak dosti drahá zařízení pro náročné jedince. V tomto ohledu se jedná především o X1 Carbon Combo. Největším konkurentem pro recenzovaný produkt a jeho velmi vhodná alternativa je především Original Prusa MK4, což je cenově dosti podobné řešení, které si lze pořídit sestavené, nebo jako stavebnici.

Závěrečné shrnutí

3D tiskárna Bambu Lab P1S je vhodným řešením pro úplné začátečníky, ale díky svým vlastnostem dokáže nepochybně zaujmout i náročnější uživatele. Ačkoli se nejedná o nejlevnější zařízení tohoto typu, oproti mnoha dalším FDM tiskárnám zaujme svou rychlostí, jakož i kvalitou a přesností tisku. Ovládání je navíc opravdu snadné a zvládne ho prakticky každý. Potěší rovněž WI-Fi připojení, přítomnost kamery nebo AMS a další technologie.

21 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bambu Lab P1S | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor

Petr pracuje jako externí copywriter a redaktor již 14 let, takže má se psaním článků opravdu bohaté zkušenosti. Na Arecenzích se věnuje zejména outdoorovým a sportovním tématům. Ve volném čase se věnuje literatuře, historii, psychologii, kinematografii, sportu a zdravému životnímu stylu.


Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bambu Lab P1S

Bambu Lab P1S

21 500 Kč Orientační cena