Recenze a porovnání sluchátek Anker Soundcore Liberty 2 Pro | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Anker Soundcore Liberty 2 Pro

88,8 % Celkové hodnocení

Top cena-výkon v kategorii Bezdrátová sluchátka do uší

Klady

  • Extrémní výdrž baterie
  • Výborná kvalita zvuku
  • Perfektně drží při sportu

Zápory

  • Vyšší cena
  • Uši si musí zvyknout
  • Bez ANC
2 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Anker možná znáte spíše jako výrobce powerbank a zdrojů než dodavatele sluchátek prémiové kvality. I když se z dlouhodobého hlediska nejedná na českém trhu o tradičního výrobce, audiotechnika tohoto výrobce zdárně konkuruje těm nejznámějším značkám. Obdobně tomu je i v případě modelu Anker Soundcore Liberty 2 Pro.

Sluchátka jsme měli možnost vyzkoušet a kvalita zvuku dosahuje skutečně prémiové kvality. Díky specifickému designu, kdy jsou měniče umístěny v jedné ose, nedochází téměř k žádnému zkreslení zvuku odrazy od vnitřní konstrukce sluchátek. Ve své cenové hladině nemá tento model konkurenci. Hluboké basy jsou doplněny o slušně vykreslené výšky. Na ladění profilů ekvalizéru se podílelo 10 producentů s oceněním Grammy.

Poměrně originálního provedení se dočkala také konstrukce. V balení naleznete tři velikosti silikonových klipů, které udrží sluchátka na svém místě i při běhu či jiné fyzické aktivitě. Sluchátko vložíte do ucha, zatočíte klipem do chrupavky ucha a jste připraveni k poslechu. Zpočátku si je ale potřeba zvyknout, první dny může být nošení sluchátek lehce nepříjemné.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Anker

Provedení

Do uší

Konstrukce

Špunty

Impedance (Ω)

16

Velikost měniče (mm)

11

Počet měničů v 1 sluchátku

2

Přítlak/tlak v uchu

Silný

Materiál

Plast, silikon

Počet barevných variant

2

Hmotnost (g)

8,2

Baterie

Recenzovaný model se pyšní mimo jiného také zcela nadstandardní výdrží baterie. Na jedno nabití nabízí 8 hodin poslechu, s krabičkou však dosáhnete až na 32 hodin. Pokud se náhodou vybijí, postačí 10 minut v krabičce a můžete poslouchat další 2 hodiny. Krabička navíc podporuje také bezdrátové nabíjení. Pouzdro patří mezi rozměrnější, díky oblé konstrukci se však do kapsy vleze pohodlně a nijak netlačí.

Parametr Tento produkt
Max. výdrž baterie (hod)

8/32 (s pouzdrem)

Doba nabíjení sluchátek (hod)

1,5

Bezdrátové nabíjení

Ano

Funkce

Výrobce, pravděpodobně s ohledem na primární zaměření na kvalitu zvuku a konstrukce, nevybavil sluchátka aktivním potlačením okolního hluku. To by se v této cenové hladině dalo očekávat, ale zpravidla se s tímto řešením v setkáte na úkor kvality zvuku či jiných parametrů. Pasivní tlumení je na vysoké úrovni a při poslechu okolí skutečně neuslyšíte.

Parametr Tento produkt
Připojení

Bluetooth 5.0

Kodek

aptX, AAC

Volitelný kabel

Ne

Ovládání na sluchátkách

Tlačítka

Aktivní potlačení okolního hluku (ANC)

Ne

Voděodolnost

IPX4

Připojení zajišťuje Bluetooth 5.0 s podporou kodeků aptX a AAC. Jedná se o kvalitnější kodeky, než je pro sluchátka stále bohužel typický kodek SBC. V praxi to znamená, že si při kvalitnějším zdroji zvuku poslechnete také o něco kvalitnější hudbu. Samotné připojení je stabilní, funguje na poměrně dlouhou vzdálenost bez problémů, sluchátka jsou bez výpadků signálu a párují se okamžitě po otevření krabičky.

Výrobce slibuje odolnost vodě s certifikací IPX4, tedy odolnost proti stříkající vodě ve všech směrech. Tuto odolnost jsme nechtěně vyzkoušeli, když nám jedno ze sluchátek spadlo do umyvadla s puštěnou vodou a fungovat nepřestalo. Rozhodně však nedoporučujeme odolnost zkoušet záměrně. I když výrobci odolnost uvádějí, ne vždy se na ni vztahuje záruka.

Mikrofon

Sluchátka jsou vybavena 4 mikrofony, které zajišťují poměrně čistý záznam zvuku. Perfektně si vedou v méně rušném prostředí, kde okolní hluk odstíní. V hromadné přepravě či na jiném velmi hlučném místě však odtlumí také váš hlas. Celkově musíme kvalitu mikrofonů hodnotit spíše jako průměr, rozhodně se nejedná o sluchátka, která můžete označit za headset. Dlouhým stisknutím tlačítka aktivujete hlasového asistenta.

Parametr Tento produkt
Mikrofon

Ano

Přijímání hovorů

Ano

Hlasový asistent

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Experti kladně hodnotí ve svých recenzích zejména vysokou kvalitu zvuku, stejně jako dobře zpracovaný ekvalizér. Za zcela nadstandardní považují výdrž baterie. Na trhu jsou sice konkurenční produkty, které dovedou hrát bez nabíjení ještě o něco déle, ale jen málokterý model dosahuje až 32 hodin v kombinaci s krabičkou. Negativem je pak samozřejmě chybějící aktivní potlačení okolního hluku a průměrná kvalita hovorů.

Recenze uživatelů jsou jako vždy praktičtější. Zpravidla je sluchátkům vyčítáno jemné šumění na pozadí. To však z naší zkušenosti existuje jen v době, kdy je hudba vypnutá a sluchátka nemají co přehrávat. Recenzenti také potvrzují, že si museli na tvar větších špuntů chvíli zvykat. Odměnu však vidí ve vysoké kvalitě zvuku a dlouhé výdrži baterie. Chvála míří také k možnosti využití pouze jednoho sluchátka, což bychom mále opomněli.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Sluchátka nabízí ve své cenové hladině nadprůměrně kvalitní zvuk v kombinaci s pevnou a stabilní konstrukcí, která vás nezklame ani při sportu. Liberty Pro 2 zkrátka v uchu drží jako přilepené a vytřepat je je opravdu náročný úkol. Software výrobce umožňuje korekci nerovnoměrnosti mezi oběma ušima, vlastní ekvalizér, ale také předdefinovaná nastavení laděná 10 držiteli ocenění Grammy.

Špunty mají trochu netradiční tvar a aby držely, musí v uchu dosedat těsně. Jejich nošení může být zejména v prvních dnech trochu nepohodlné, ale ucho si po chvíli zvykne. Za uvedenou cenu bychom očekávali aktivní potlačení hluku. Sluchátka sice okolí pasivně izolují solidně, nicméně dokonalý prožitek v tomto ohledu nenabízí. Mikrofony pak dosahují při hovoru spíše průměrného výsledku.

Závěrečné shrnutí

Anker Soundcore Liberty 2 Pro nabízí perfektní poměr ceny a dodaných funkcí. Sluchátkům sice schází aktivní potlačení okolního hluku, ale pasivně vás uzavřou do vlastního světa a naplní vaše uši až překvapivě kvalitním zvukem. Zvuk je čistý, na odladění ekvalizéru se podílelo 10 výhěrců ceny Grammy z řad hudebních producentů. Kvalitu zvuku má na svědomí zajímavé osazení měničů v jedné ose, kdy zvukové vlny z většího ten menší „obtékají“ a nedochází k disharmonii.

Se svou 32 hodinovou výdrží, pokud započteme průběžně dobíjení v krabičce, se řadí mezi největší vytrvalce na trhu. Zajímavé provedení se silikonovým klipem je vhodné také pro sport. Sluchátka drží v uších opravdu pevně a stabilně, je nepravděpodobné, že je vytratítě. Pokud ale hledáte sluchátka prémiové kvality, které nabídnou ANC i neutrálnější zvuk a kvalitnější výšky, zaměřte se na dražší Apple AirPods Pro MWP22ZM/A.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Anker Soundcore Liberty 2 Pro | Hodnocení: 88,8 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technicky zaměřený redaktor. Bezdrátová sluchátka byla jeho prvním větším tématem v naší redakci. V minulosti plnil v jiném týmu také roli zvukaře a bez hudby zásadně nepracuje. V roce 2020 poslouchal hudbu průměrně 2,5 hodiny denně. Kromě sluchátek se v naší redakci věnuje také další elektronice a elektrickému nářadí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Anker Soundcore Liberty 2 Pro

Anker Soundcore Liberty 2 Pro

2 300 Kč Orientační cena