Menu

Recenze a test BH Fitness F2W Dual

87,8 % Celkové hodnocení

Top 9 v kategorii Běžecké pásy

Jednotlivá hodnocení

 • 7,6/10
  Hodnocení základních údajů
 • 9,3/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 7,9/10
  Hodnocení funkcí a vybavení

Klady

 • Vysoká maximální rychlost i sklon
 • HRC program
 • Šířka běžecké plochy
 • Lze připojit hrudní pás

Zápory

 • Vyšší hmotnost
 • Nosnost jen 115 kg
 • Průměrně dlouhá běžecká plocha
27 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Běžecký pás od značky BH Fitness nadchne opravdové sportovní nadšence nebo náročné uživatele, a to nejen svým vnitřním vybavením ve formě programů a funkcí, ale také vnějšími vlastnostmi. Jedná se o pás poháněný motorem, jak bylo v době srovnání (červen 2021) běžné u všech dostupných modelů. Rozměry přístroje najdete níže v tabulce. Je dobré je před pořízením zkontrolovat, protože ačkoli se jedná o pás určený na domácí využití, může zabrat poměrně hodně místa. Počítejte spíše se stálým umístěním pásu, pro ušetření místa se dá běžecká plocha sklopit, nicméně pás by nemuselo být pohodlné převážet. Má sice kolečka pro přepravu, se svými nadprůměrnými 86 kg se ale poměrně pronese.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

BH Fitness

30 % Acra, 26 % Housefit, 22 % inSPORTline, 9 % Master, 4 % BH Fitness, 4 % Spokey, 4 % Trinfit
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnost (kg)

86

70,61
Výška (cm)

140

127,50
Šířka (cm)

78

76,07
Délka (cm)

174

169,74

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

Pro vlastnosti běžecké plochy bychom tento pás příliš nedoporučili vysokým osobám s dlouhým krokem, kterým by při rychlém běhu nemusela dostačovat délka plochy 135 cm. Tato hodnota je ve srovnání průměrná a najdou se pásy i mnohem delší. Šířka plochy už je na tom však mnohem lépe. Pro bezpečný kondiční běh bez rizika zakopnutí je vhodná šířka nad 40 cm, tady budete mít navíc ještě 11 cm rezervu, proto by běh na tomto páse měl být opravdu pohodlný.

Výkon motoru se drží poměrně dobrých hodnot, jeho stálý výkon je 1,5 HP, což je minimální hodnota pro pohodlné a výkonné přepínání rychlostí i na vyšší čísla. V takovém případě ale dokáže pás zvýšit svůj výkon téměř na dvojnásobek a s výkonem 2,75 koňských sil tak bude možné vyvinout maximální rychlost pásu 18 km/hod vcelku bez potíží. Stoupání je potom možné si nastavit až do sklonu 12 %, což představuje lepší průměr ve srovnání a spolu s dalšími vlastnostmi pásu také široké možnosti jeho uzpůsobení vašim preferencím. K pohodlnému běhu potom pomůže i četné odpružení běžecké plochy.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm)

51

45,65
Délka běžecké plochy (cm)

135

128,30
Výkon motoru (HP)

2,75

2,29
Nosnost (kg)

115

126,74
Maximální rychlost pásu (km/h)

18

16,21
Maximální stoupání (%)

12

10,11
Odpružení běžecké plochy

Ano

100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Z hlediska funkcí a vybavení nemáme tomuto modelu značky BH Fitness co vytknout. Nejedná se sice o špičku mezi běžeckými pásy, jeho vlastnosti by měly uspokojit ale i náročnějšího uživatele.

Na modelu F2W Dual najdete celkem 14 programů, ze kterých je 12 přednastavených, jeden je uživatelsky benevolentní a dovoluje vám použít volnou ruku při nastavení, další program je potom řízený vaším tepem. Této funkci se říká HRC program a dokáže uzpůsobovat tempo běhu podle tepové frekvence. Tu je možné měřit senzory na rukojetích, mnohem přesnější hodnoty však poskytne připojení hrudního pásu. Přístroj by měl být kompatibilní s většinou hrudních pásů na trhu.

Při běhu dokáže computer pásu zobrazovat kromě tepu i uběhlou vzdálenost, rychlost, čas či spálené kalorie. Pro stabilitu pásu i na nerovném povrchu je k dispozici i systém vyrovnání nerovností podlahy. Budete-li chtít přehrávat hudbu nebo cvičit podle videí, můžete k pásu připojit telefon či tablet.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

14

33,43
HRC program

Ano

52 % Ne, 43 % Ano, 4 % Neuvedeno
Bezpečnostní pojistka

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měření tepové frekvence

Ano

96 % Ano, 4 %  Ne
Měření uběhnuté vzdálenosti

Ano

100 % Ano
Kolečka

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Vyrovnání nerovností

Ano

57 % Ano, 35 % Ne, 9 % Neuvedeno

Názory uživatelů a dalších expertů

Uživatelů, kteří tento model zakoupili, není mnoho, i přesto je možné uživatelské recenze najít. Měly by vás potěšit, jsou vesměs pozitivní se zmínkami o dobrém výkonu pásu a také jeho tichém chodu. Uživatelé i experti se shodli na tom, že by pás doporučili.

Klady a zápory

Mezi přednosti běžeckého pásu BH Fitness F2W Dual jsme zařadili celkový poměr ceny ku výkonu pásu a všem jeho vlastnostem. Disponuje HRC programem, tedy takovým, který zvolí optimální tempo dle vašeho tepu. Benefitem je šířka běžecké plochy, která dosahuje půl metru, čímž by vás neměla nijak omezovat v pohybu. Horší je však její délka, ta by nemusela dostačovat vyšším osobám s dlouhým krokem.

Pás nabízí mnoho možností uživatelského přizpůsobení, a to jak v rámci volby rychlosti od 1 do 18 km/h, tak i ve stoupání, které je možné nastavit až do sklonu 12 %. Za zápory jsme označili vyšší hmotnost přístroje, která jej sice předurčuje k dobré stabilitě, na druhou stranu ale může výrazně komplikovat manipulaci. Kontrastem budiž nižší nosnost pásu, ta dosahuje pouhých 115 kg.

Naše hodnocení a závěr

Tento pás můžeme doporučit všem sportovcům, kteří se chtějí udržovat v kondici i v domácím prostředí. Model značky BH Fitness vám k tomu totiž může být vhodným pomocníkem. Běžecká plocha sice není nejdelší, za to je však nadprůměrně široká, čímž poskytne dostatek prostoru i při běhu. Horní hranice rychlosti končí na 18 km/hod a stoupat můžete až v úhlu 12 %. Negativem je však nižší nosnost pásu, která dosahuje 115 kg. Pás má 14 programů včetně HRC módu a je možné k němu připojit hrudní pás pro přesnější měření tepu. Pás má sklopnou plochu, pro jeho vyšší hmotnost jej ale nemusí být pohodlné pravidelně převážet. Model je často srovnávaný s pásem Housefit SPIRO 80 iRun, který má podobné vlastnosti, jeho nosnost je však výrazně vyšší.

27 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: BH Fitness F2W Dual | Hodnocení: 87,8 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze BH Fitness F2W Dual

BH Fitness F2W Dual

27 000 Kč Orientační cena