Menu

Recenze a test Britax Römer Dualfix M i-Size

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Autosedačky I (9-18 kg/61-105 cm)

Klady

  • Otočná
  • Nabídka barev
  • Polohovatelná

Zápory

  • Nemá vyjímatelnou vložku pro novorozence
  • Nevhodná do auta bez ISOFIX
8 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Autosedačka Dualfix M se řadí k modelům kontrolovaným nejnovější bezpečnostní formou i-Size. K její instalaci slouží systém ISOFIX, který je momentálně nejbezpečnějším řešením, nemusí být ale kompatibilní s každým modelem auta. Připevnění se provádí pomocí speciálních otočných úchytů, které při nehodě lépe rozloží sílu nárazu. S instalací sedačky vám pomohou také indikátory správného umístění. K fixaci potom slouží opěrná noha a přední vzpěra. Dnes už se najdou i autosedačky bez přední vzpěry, které mají menší nároky na prostor.

Sedačku můžete upevnit po i proti směru jízdy, v závislosti na věku dítěte. U některých autosedaček nemáte v tomto směru na výběr. Výhodou je také možnost otáčení, díky které můžete dítě do sedačky usadit velmi jednoduše a máte prostor pohodlně zkontrolovat, zda je vše zapnuté a upevněné, jak má. O vyšší bezpečnost se stará speciálně zpevněná vrchní část autosedačky, velké bočnice a opěrka hlavy ve tvaru V. To vše jsou ochranné prvky proti bočnímu nárazu. Některé autosedačky ale mají navíc i výklopné panely, které bezpečnost ještě zvyšují.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Britax Römer

Výška dítěte (cm)

61-105

Certifikace

ECE R129

Směr připevnění

Po i proti směru jízdy

Systém upevnění

ISOFIX

Absolvované testy

dTest, ADAC

Bezpečnostní pás/pultík

Pětibodový pás

Zvýšená ochrana proti bočnímu nárazu

Ano

Doplňky a komfort používání

Opěrka hlavy je potom nastavitelná, jak je u autosedaček standardem. Polohovatelná je také sedačka, do šesti poloh po i proti směru jízdy. Tomuto výběru nemáme co vytknout. Nenápadnou, ale důležitou stránkou je také potah, který je, stejně jako u většiny autosedaček, snímatelný a pratelný.

Parametr Tento produkt
Snímatelný potah

Ano

Nastavitelná opěrka hlavy

Ano

Otočná

Ano

Signalizace správné instalace

Ano

Výška (cm)

48

Šířka (cm)

44

Hloubka (cm)

74

Hmotnost (kg)

15

Hlavní klady a zápory

Mezi výhody autosedačky Dualfix patří celá řada bezpečnostních prvků, například zpevněná horní část sedačky nebo otočné úchyty ISOFIX. Zásadní nevýhody tento model nemá, pouze ve srovnání s některými konkurenčními modely postrádá například výklopné panely proti bočnímu nárazu. Ty ale rozhodně nejsou u autosedaček samozřejmostí. Ideálním řešením pro každé auto nemusí být ani systém ISOFIX, dopředu si proto zkontrolujte, zda je tato autosedačka pro váš vůz vhodná.

Závěr

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size podává slušný výkon na poli bezpečnosti i komfortu. Stejně jako u řady dalších novějších modelů, i u této autosedačky se výrobce zaměřil na ochranu proti bočnímu nárazu, například ve formě zpevněné vrchní části. Autosedačka je také otočná, pohodlné nastavitelná a polohovatelná, usazování dítěte tak bude otázkou chvilky a nemusíte se bát nedostatku pohodlí.

Stejně jako u ostatních modelů s ISOFIXEM, i zde doporučujeme zkontrolovat, zda je autosedačka vhodná pro vaše auto. Pokud máte menší vůz a hledáte prostorově úspornější model, podívejte se také na recenzi autosedačky Joie i-Spin 360.

8 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Britax Römer Dualfix M i-Size | Hodnocení: Výborné

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Britax Römer Dualfix M i-Size

Britax Römer Dualfix M i-Size

8 600 Kč Orientační cena