Menu

Recenze a test Byecold Smart zrcadlo G1206

Výborné Celkové hodnocení

Nejlepší smart zrcadlo v kategorii Infrapanely

Klady

  • Zrcadlo i topení
  • Umí se samo odmlžit
  • Krásné podsvícení
  • Ovládání na dálku
  • Stylový doplněk koupelny

Zápory

  • Vyšší pořizovací cena
  • Vhodné jen do koupelny
16 000 Kč Orientační cena

Byecold Smart G1206 je speciální sálavý panel koncipovaný jako chytré zrcadlo, spadá tedy logicky do vyšší cenové kategorie. Největší uplatnění najde v koupelnách náročných zákazníků a nadšenců do chytrých technologií.

Základní charakteristiky

S výkonem 520 W se Byecold Smart G1206 sice neřadí mezi nejvýkonnější zařízení v našem srovnání, ale pokud s ním budete topit v menších a středních místnostech, nebude to vůbec vadit. Zaujala nás zde kombinace materiálů zrcadlo + grafen + hliník, protože grafen se moc často nevidí. Díky grafenu jsou minimalizovány teplotní ztráty a zlepšena sálavost, takže se tím do jisté míry vyvažuje nižší výkon.

Zařízení je určeno k instalaci na zeď, což dává smysl s ohledem na to, že se chcete v zrcadle vidět. Úroveň krytí IP54 zde představuje mezi námi srovnávanými produkty vůbec nejvyšší hodnotu. Zařízení je tedy velice odolné a nebude žádný problém, když na něj bude v koupelně stříkat voda.

Zrcadlo lze ovládat na dálku pomocí chytrého telefonu nebo dálkového ovladače, což jsou funkce, které se vidí jen u nejpropracovanějších modelů na trhu. Navíc se umí i samo odmlžit, svítit, ukazovat čas či měřit vlhkost, takže plní celou řadu funkcí i za jiné spotřebiče.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Byecold

Výkon (W)

520

Materiál

Zrcadlo + grafen + hliník

Umístění

Na zeď

Stupeň krytí

IP54

Wi-Fi

Ano

Termostat

Ano

Barva

Nerelevantní

Šířka (cm)

120

Výška (cm)

60

Hloubka (cm)

2,2

Hmotnost (kg)

15

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Ačkoliv se nám v době psaní této recenze (září 2023) nepodařilo k chytrému zrcadlu Byecold Smart G1206 dohledat dostatek uživatelských recenzí, zaslouží si pochvalu za unikátní zpracování – značka Byecold na tento typ sálavého panelu patent. Obecně se řadí mezi přední výrobce infrapanelů na českém trhu a její produkty jsou velmi dobře hodnoceny i ze stran odborníků.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Byecold Smart G1206 je zcela unikátní svým provedením. Na tuzemském trhu nenajdete jiné sálavé panely, které by měly totožné vlastnosti. Rozhodně nás zaujalo i obsahem grafenu, který zlepšuje sálavé vlastnosti produktu. Byecold ho zatím používá na českém trhu jako vůbec jediný výrobce. Také potěší ovládáním přes Wi-Fi, což zatím nabízí spíše menší počet sálavých panelů.

U tohoto modelu bude pro mnoho zákazníků největší překážkou cena, která je v porovnání s konkurenčními produkty skutečně velmi vysoká. Také je nutno podotknout, že pro něj najdete využití asi jen v koupelně. Do jiných pokojů se moc nehodí a nemá ani dostatečný výkon, aby efektivně vytopilo velkou místnost.

Porovnání s alternativami

Zákazníkům, pro které není u sálavého panelu nezbytností dálkové ovládání a chytré funkce, lze jako alternativu Byecold Smart G1206 doporučit Fenix Ecosun 300 GS Mirror, což je klasický infrapanel ze skla s efektem zrcadla. Jde o výrazně cenově dostupnější variantu, která má ale i nižší výkon 300 W. A pochopitelně vám nenabídne nadstandardní vychytávky ani termostat, který mají mnohdy i levnější produkty.

Závěrečné shrnutí

Byecold Smart G1206 je voděodolný sálavý panel a chytré zrcadlo v jednom, kromě topení se umí i samo odmlžit, ukazovat čas, měřit vlhkost či předpovídat počasí. Bude tedy ideální jako výbava do koupelen zákazníků, kterým nevadí vydat vyšší částku. Určitě potěší nadšence do moderních technologií a osoby, které mají domácnost plnou chytrých zařízení.

Hlavní nevýhodou tohoto produktu je vyšší cena. Jednou z cenově dostupnějších alternativ do koupelny může být např. Klarstein Wonderwall Air Art Smart.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Byecold Smart zrcadlo G1206 | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana je fanynkou alternativních technologií, proto se také ujala tématu infrapanelů, které považuje za velmi šikovný způsob vytápění. Pro lepší pochopení toho, jak fungují, a sepsání tohoto článku, pečlivě prozkoumala odborné zahraniční zdroje a sortiment na trhu s infrapanely. Ráda vám proto poradí, jak vybrat výkonný i designově povedený kousek. Z příbuzných témat zpracovala např. klasické nebo olejové radiátory.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Byecold Smart zrcadlo G1206

Byecold Smart zrcadlo G1206

16 000 Kč Orientační cena