Menu

Carneo GuardKid+ 4G Platinum – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Pro mladší děti

Klady

  • Veškeré bezpečnostní funkce
  • Odolné vůči mytí rukou
  • Režim nerušit

Zápory

  • Méně spolehlivé upozornění na zprávy z hodinek
  • Horší lokalizace v budovách
2 500 Kč Orientační cena

CARNEO GuardKid+ 4G Platinum jsou chytré hodinky pro mladší děti, k čemuž je určuje přítomnost veškerých bezpečnostních funkcí, design a také délka řemínku dosahující necelých 20 cm. Modely pro starší děti mají řemínky delší. Tyto hodinky mají hranatý displej o úhlopříčce 1,45 palců a nabízí standardní výdrž baterie zhruba 2-4 dny. Aplikaci Carneo Guard, přes kterou se hodinky ovládají, je možné stáhnout na telefony s Androidem i iOS.

Hodinky potěší veškerými bezpečnostními funkcemi. Je možné jimi telefonovat i provádět videohovory, jelikož mají kameru. Zvládnout také odesílat SMS a hlasové zprávy. Mají paměť až na 100 kontaktů a u SOS tlačítka lze zvolit tři kontakty, na které po stisknutí zavolá. Hodinky GuardKid+ 4G Platinum by měly velice přesně měřit polohu, k tomu totiž využívají rovnou tři systémy: GPS, LBS a Wi-Fi. Rovněž je možné na nich nastavit bezpečné zóny nebo zobrazit historii pohybu.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V našem srovnání doporučujeme pouze modely, které mají kladná uživatelská hodnocení, a ani tento model není výjimkou. Uživatelé si na něm pochvalují možnost telefonování i videohovorů s kvalitním obrazem, rozhraní hodinek i aplikaci v češtině, poměrně přesnou lokalizaci dítěte a celkový poměr mezi cenou a vlastnostmi. Někteří z nich však zmiňují, že jsou na menší dětskou ruku hodinky poměrně velké a těžší, proto je vhodné je reálně dítěti vyzkoušet.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hodinky značky Carneo nabídnou všechny bezpečnostní funkce nebo možnost telefonování i videohovorů. Vhod přijde také voděodolnost IP67. Hodinky vydrží například umývání rukou, na plavání ale určeny nejsou. Potěší také řada užitečných funkcí, jako je režim nerušit, možnost vzdáleného odposlechu, rozvrh hodin, budík, stopky nebo několik výukových aplikací.

Jako negativum jsme označili fungování propojení mezi hodinami a telefonem rodičů, které podle uživatelů někdy nemusí být 100% spolehlivé. Na telefonu se vám například nemusí ukazovat všechna upozornění z hodinek. Někteří uživatelé si také stěžovali na méně přesné měření polohy v budovách, s čímž je ale u chytrých hodinek obecně potřeba počítat a v porovnání s jinými modely si tyto hodinky z hlediska lokalizace vedou velmi dobře.

Porovnání s alternativami

Tyto hodinky se hodí i pro náročnější uživatele, u kterých je bezpečnost dítěte na prvním místě. V tomto směru proto můžeme doporučit také Carneo GuardKid+ mini, jejichž bezpečnostní funkce jsou totožné. Mají ale paměť pouze na 15 kontaktů a nejsou natolik voděodolné, na druhou stranu jsou levnější. Sháníte-li ještě cenově dostupnější model, doporučujeme HELMER LK 707. Ten nabídne monitoring řady tělesných hodnot, není ale možné s ním provádět videohovory.

Závěrečné shrnutí

CARNEO GuardKid+ 4G Platinum doporučujeme i náročnějším rodičům, kteří chtějí mít nad dítětem téměř neustálý dohled a neomezenou možnost se s ním kdykoli spojit, nejen telefonicky, ale i vizuálně. Tomuto modelu nechybí žádná bezpečnostní funkce, navíc potěší pamětí až na 100 telefonních čísel a také voděodolností. Nabídne i řadu pokročilých funkcí pro dítě. Z hlediska sledování tělesných aktivit zde ale najdete pouze krokoměr, což je však u modelů pro děti běžné. K dostání jsou v černé, modré a růžové barvě.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Carneo GuardKid+ 4G Platinum | Hodnocení: Výborné
Kateřina shromažďuje informace o chytrých hodinkách pro děti především z pohledu uživatele. Jako dvojnásobná máma ví, že u menších dětí je nejdůležitější funkcí smart hodinek komunikace a dokáže poradit, jaké modely vybrat starším dětem, které ocení přidané funkce. Mimo jiné má na starosti kategorie monitorů dechu, dětských smart chůviček nebo třeba infračervených teploměrů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Do hodinek lze dát sim kartu?

Kateřina Průchová

Dobrý den Kateřino. Ano, tyto hodinky fungují se SIM kartou a můžete si tak s dítětem volat.

Kateřina Klodnerová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Carneo GuardKid+ 4G Platinum

Carneo GuardKid+ 4G Platinum

2 500 Kč Orientační cena