Menu

5 tipů na dárky na poslední chvíli: Pro cestovatele

5 tipů na dárky na poslední chvíli: Pro cestovatele

Máte v okolí vášnivé objevovatele a bádáte nad tím, co by jim pod stromečkem mohlo udělat radost? Tak přesně pro vás máme řešení v podobě pěti tipů na vhodné a ozkoušené dárky, které do Vánoc ještě stihnete sehnat.

Kamera GoPro pro zachycení nevšedních momentů

Skvělé záběry z pobytu v přírodě, voděodolný a větruvzdorný design. GoPro přijde každý rok s novým vylepšením svých sportovních kamer. Při poměru ceny a kvality můžete sáhnout po oblíbeném produktu roku 2022, kameře GoPro HERO 10. S rozlišením 23.6 Mpix je možné pořizovat krásné fotky, ale třeba i časosběrná videa.

Má rovněž funkci plánování natáčení videa. Můžete si tak kameru nastavit třeba venku a nastavit sepnutí na čas plánovaného východu slunce. Ačkoliv se jedná o dárek v hodnotě několika tisíců korun, můžete počítat s tím, že žádný zapálený cestovatel si nad takovým dárkem neposteskne, ba naopak.

Gimbal na mobil pro stabilizaci telefonu při pořizování fotek a videí

Gimbal slouží jako stabilizační příslušenství k telefonu. Když držíte telefon a snažíte se na něj natočit video, problémem může být roztěkanost obrazu kvůli třesoucí se ruce. Pokud hledáte něco, co pomůže při pořizování lepších snímků a videí na mobilní telefon, sáhněte například po Zhiyun Smooth Q2 gimbalu. Je lehký, skladný a dá se propojit s jakýmkoliv telefonem bez ohledu na operační systém.

Gimbal je levnější alternativou k darování sportovní kamery. Umožní zachytit cestovatelům videa a fotky v lepší kvalitě na jejich mobilní telefon.

S kvalitním cestovním batohem nešlápnete vedle

Správný batoh je něco, co každý cestovatel zkrátka potřebuje. Je to celkem věda sbalit si věci na cesty chytře a na typu zavazadla záleží. Vhodný může být například tento CabinZero Classic. Svýmy rozměry je vhodný i na palubu letadla, objem zase naznačuje, že toho unese opravdu hodně. Zároveň má nepromokavý povrch, takže ani déšť jej nepřekvapí. Největší vychytávkou batohu je pak integrovaný štítek Global Luggage Tracker, který pomůže najít zavazadlo v případě ztráty.

Hamaka pro pohodlí kdekoliv

Highlander Nomad Hammock se nestane, že byste neměli kam v noci složit hlavu. Tato kompaktní hamaka má narozdíl od svých levnějších kolegů navíc i moskytiéru, což je hlavně v létě nezbytná součást hamaky. Kromě toho disponuje také plachtou, která se nad hamaku pověsí v případě větru či deště. Uvnitř hamaky jsou také praktické kapsy pro uschování drobných předmětů a cenností.

Hamaka je dobrým dárkem i pro ty, kteří dosud pouze třeba jen stanovali. Uvázat ji mezi stromy není nijak složité a na internetu je spoustu videí, kde je demonstrováno, jak s hamakou zacházet. Podstatnou výhodou před stanem je pak skladnost. Bez problémů se vejde do batohu, nezabere moc místa a jelikož neobsahuje kovové kolíky ani tyče, může být třeba i v letadle v příručním zavazadle.

Sada síťových adaptérů pro všechny případy

Dobrý dárek v případě, hledáte-li spíše nějakou levnější maličkost. I při cestách po Evropě narazíte na různé typy zásuvek a najednou zjistíte, že třeba v hotelu na Maltě si stěží nabijete telefon svou nabíječkou. Solight PA20 sada adaptérů tenhle problém vyřeší.

Vybrat dárek pro cestovatele není tak složité. Často ale záleží také na tom, jaký druh turistiky vaši blízcí praktikují. Pakliže preferují městskou turistiku, hamaka či spacák asi nebude to pravé, je třeba naslouchat potřebám. s GoPro, gimbalem či batohem ale určitě nešlápnete vedle.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.