Menu

Aku kombinované nářadí 3v1 Parkside PKGA 20-Li C2: Hodnocení uživatelů a nejlepší alternativy od konkurence

Aku kombinované nářadí 3v1 Parkside PKGA 20-Li C2: Hodnocení uživatelů a nejlepší alternativy od konkurence
Zdroj: Lidl

Parkside PKGA 20-Li C2 je aku kombinované nářadí, které zastane práci šroubováku, pily ocasky, multifunkčního nářadí a delta brusky. Celá sada s výměnnými nástavci stojí stejně jako obyčejná aku vrtačka. Jak produkt hodnotí uživatelé a existuje vůbec alternativní produkt od konkurence?

Troje užitečné nářadí za cenu jednoho

Parkside PKGA 20-Li C2 představuje tělo vrtačky s jednotkou motoru a 3 výměnné nástavce. Z jednoho nářadí tak rychle vytvoříte aku šroubovák, pilu ocasku nebo multifunkční nářadí s řezacím plátkem či delta bruskou. Výměna nástavců je snadná a nevyžaduje nástroje. Zařízení je vybaveno plynulou regulací otáček, je kompatibilní se všemi akumulátory Parkside X 20 V a je na něj poskytována 3letá záruka.

Všechny zahrnuté druhy nářadí mají beznástrojové rychloupínací sklíčidlo, resp. výměnný systém. Součástí balení je také úložný kufřík a široké příslušenství. Na Lidl-shopu je možné dodatečně dokoupit další nástavce, nebo rovnou koupit kombinované aku nářadí s více nástavci. Sadu lze pořídit bez nebo včetně akumulátoru a nabíječky. Cena bez aku je 1 600 Kč. Detailní parametry k zahrnutým nástavcům najdete v tabulce:

Parametr Vrtací šroubovák PKGA1 Nástavec pila ocaska PKGA3 Nástavec multifunkční nářadí PKGA4
Klíčové vlastnosti Dvoustupňová převodovka Až 3 200 zdvihů/min Až 20 000 kmitů/min
Max. otáčky 1 350 ot./min Délka zdvihu 22 mm Oscilační úhel 3,0°
19 stupňů točivého momentu + 1 stupeň vrtání Nástroje lze nasadit ve variabilním směru práce
Max. točivý moment 35 Nm
Max. rozsah sklíčidla 13 mm
Dodané příslušenství 6 vrtáků, 6 šroubovacích bitů, 1 prodloužení bitů 1 pilový list na kov, 1 pilový list na dřevo 1 ponorný pilový list HSS, 1 škrabka, 1 delta brusná deska, 3 brusné listy
Hmotnost s daným nástavcem 1,24 kg 1,44 kg 1,02 kg

 

Uživatelé si nářadí pochvalují

Aku kombinované nářadí Parkside PKGA 20-Li C2 má na Heurece i Lidl-shopu velký počet hodnocení, které jsou ve většině případů pozitivní. Na Heurece a Lidl-shopu aktuálně evidujeme shodné uživatelské hodnocení 92 %. Nářadí doporučuje 96 % recenzentů.

Uživatelé jsou s produktem spokojeni a uvádějí, že funguje podle jejich představ. Cení si jeho praktičnosti, všestranného využití a dobrého výkonu pro hobby účely. Mezi další výhody podle uživatelů patří nízká cena, vzhledem k ní poměrně slušná kvalita a snadná manipulace.

Nevýhod podle uživatelů není mnoho, ale nějaké se najdou. Někteří si stěžují na vyšší hmotnost s baterií a vzhledem k několika využitím horší ergonomii. Někteří recenzenti mají zkušenost s poruchovým kusem, který se rozbil po pár dnech. Objevují se také výtky k horší dostupnosti brusných listů vhodných rozměrů a horší kvalitu zpracování kufru.

Výhody a nevýhody podle uživatelů

Klady

 • Dostatečný výkon pro hobby použití
 • Funkčnost splňuje očekávání
 • Všestranné využití
 • Nízká cena
 • Dobrá kvalita
 • Snadná manipulace
 • Vše včetně příslušenství v jednom kufru

Zápory

 • Občas vadný kus
 • Vyšší hmotnost
 • Horší ergonomie
 • Horší zpracování kufru
 • Horší dostupnost některého příslušenství
1 600 Kč Orientační cena

Na trhu nemá konkurenci

Je pochopitelné, že pro častější použití by kombinované nářadí nebylo vhodné, protože nenabízí takový výkon, funkčnost a ergonomii jako samostatný druh nářadí. Podle uživatelských recenzí se ale jedná o dostatečně funkční nářadí 3v1 pro příležitostné použití např. na chatu a pro nenáročné kutily, kteří nechtějí investovat do několika zařízení.

Na českém trhu prakticky neexistuje srovnatelný konkurenční produkt. Profesionální značky samozřejmě nabízí samostatné nářadí na každý typ úkonů, které uživateli nabídnou ty nejlepší vlastnosti.  Při prohledávání sortimentu jiných výrobců hobby nářadí jsme zaregistrovali pouze jedno podobné aku kombinované nářadí.

Jedná se o aku šroubovák 20 V Hyundai HPV20V4IN1 4v1. Model disponuje 4 výměnnými nástavci (vrtačka, pila ocaska, delta bruska, bruska multitool). Včetně akumulátoru a nabíječky vyjde na 2 400 Kč. Protože ale zatím nemá žádná uživatelská hodnocení, nemůžeme posoudit jeho kvalitu.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.