Menu

Vybrali jsme edukační hračky a nástroje pro děti v digitálním věku

Vybrali jsme edukační hračky a nástroje pro děti v digitálním věku

Máte doma dítě narozené po roce 2012? V tom případě váš potomek patří do generace alfa. Označení generací vás nijak nebere a nezajímá? Každý člověk však patří do určité generace a podle toho mohou například pracovníci z marketingu zvolit vhodný typ reklamy, která danou osobu (respektive generaci) zaujme. A nyní zpět k dětem alfa, které se po roce 2012 narodily do digitálního věku.

Narodily se totiž narozdíl od nás už do světa digitálních technologií, se kterými vyrůstají od malička. Digitalizace se stala nedílnou součástí jejich dětství a za několik desítek let teprve uvidíme, co v dospělosti tato generace díky technologiím dokáže.

Ty nejlepší edukační hračky a nástroje

Ze všeho nejdříve se však soustřeďte na malého človíčka, který se chce doma zabavit a učit se zábavnou formou. Jaké jsou nejlepší edukační hračky a nástroje pro děti v digitálním věku?

Interaktivní hrací stůl

Je plný zvuků, barev i hraček. Interaktivní stoleček naučí vaše dítě správné motorice i objevování svých smyslů a zabaví jej po dlouhé hodiny. Dítě může vkládat správné tvary, koukat na sebe v malém zrcátku nebo pouštět spínače různých zvuků. Zároveň hrací stolek ocení rodiny s více sourozenci, protože jej může využívat několik dětí v jednu chvíli a hrát si společně.

Digitální tabulka na kreslení

Není nic krásnějšího, než když dítě objeví nekonečný svět kreslení. Jako rodič k tomuto účelu oceníte digitální tabulku, která vašemu dítěti umožní kreslit kdykoliv a kdekoliv bez nutnosti tahat s sebou archy papírů a penál s pastelkami. A když se kresba nepovede? Jednoduše se jedním tahem smaže!

Digitální tabulka na kreslení podpoří především kreativitu vašeho dítěte a možná si ji nakonec zamilujete i vy sami.

Interaktivní hudební nástroje

Každé dítě miluje zvuky, a především ty hlasité. Právě díky interaktivním hudebním nástrojům můžete svým dětem dopřát hodiny zábavy, protože výběr v hračkářství je rozmanitý a obsáhlý. Mezi nejoblíbenější interaktivní hudební nástroje se řadí mikrofon, který nejen přehrává hlas vašeho dítěte, ale také zpívá abecedu nebo známé dětské písničky.

Samozřejmostí jsou také blikající světýlka. Dalším oblíbencem je interaktivní klavír, který má také funkci nahrávání, a proto se vaše dítě může těšit ze zvuku vznikajících pod svými šikovnými malými prstíky. Nevybrali jste si? V hračkářství naleznete také interaktivní buben, paličky, kytaru nebo například trumpetu.

Senzorická edukační kostka

Právě senzorická kostka pro děti získává čím dál tím více obliby u dětí i rodičů. Pravděpodobně to bude tím, že umí rozvíjet nejen motorické dovednosti, ale také logické myšlení, paměť, představivost a také trpělivost – a především trpělivé dítě je to, co většina rodičů doma postrádá v nepopulárním období vzdoru.

Díky senzorické kostce si dítě tak nějak vše ohmatá a zjistí, že svět tam venku není pouze o teplém dotyku svých rodičů, ale může být také plný všemožných nástrah.

Tablet

Na tablet musela také dojít řada, protože se stal častým společníkem mnoha dětí v digitálním věku. Tablet se řadí mezi nejlepší edukační nástroje pro děti, jaké mohou existovat. A jak už to tak u dobrých věcí bývá, mohou být dobrým sluhou i zlým pánem. Je jen na vás, jakou vašemu dítěti s tabletem v ruce vyšlapete cestičku.

Bude hodiny koukat na anglické pohádky nebo vaše dítě pomocí aplikací volně dostupných ke stažení naučíte dovednosti, které pro něj budou v pozdějším věku více než přínosné? Pomocí tabletu můžete vaše dítě naučit počítat, psát, a dokonce i mluvit. Je však nutné používat tuto technologickou vychytávku společně s ním a především dohlížet na to, co dělá, když s ním zrovna být nemůžete. Proč?

Bohužel se dá velmi rychle „ujet z cesty“ a věřte tomu nebo ne, fakt, že se vaše dítě narodilo do digitální doby, znamená, že zvládne samo nejen stahovat aplikace, ale také koukat na nevhodná videa. Buďte proto vždy obezřetnými a zodpovědnými rodiči.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.