Menu

Google Pixel 8a se ukazuje v novém úniku: Velké změny displeje a možná oficiální distribuce

Google Pixel 8a se ukazuje v novém úniku: Velké změny displeje a možná oficiální distribuce
Google Pixel 8, Zdroj: Google, Ilustrace: Arecenze

Po menší odmlce se k nám dostávají nové informace o Pixelu 8a. Podle důvěryhodného zdroje, Kamily Wojciechowské (za posledních pár let přišla s mnoha informacemi, které se z 95 % zakládaly na pravdě), se očekává, že tento telefon přinese několik vylepšení a novinek, které by mohly změnit dynamiku trhu smartphonů. Pokud jste zvědaví, pak byste rozhodně neměli přestávat číst.

U displeje se očekává nejvíce změn

Změn je hodně a jednou z těch nejzajímavějších je přechod na menší verzi displeje z Pixelu 8, který bude doplněn o výrazněji zaoblené rohy, což přidává na estetice a ergonomii zařízení. Mělo by se jednat o 6,1 palcový OLED displej, který má nabídnout Full HD rozlišení, frekvenci 120Hz a jas až 1400 nitů. K tomu obrazu je vhodné zmínit nově přidaný DisplayPort, což může být pro některé uživatele vítanou součástí.

Jakým směrem se udává výkon?

Pixel 8a se pravděpodobně bude spoléhat stejně jako předchozí model Pixel 8 na Tensor G3, který by měl poskytnout dostatečný výkon pro běžné úkoly i multitasking. I když nejde o úplně stejnou verzi procesoru jako v dražších modelech Pixelech, můžeme očekávat solidní výkon a efektivitu, která bude většině populace stačit.

Fotoaparáty tentokrát nic nového nepřinesou

Jedním z mála zklamání může být absence vylepšení fotoaparátů oproti minulému modelu. I přesto se však můžeme těšit na zachování kvality a výkonu, které přinesly předchozí generace Pixelů. Tedy očekáváme hlavní fotoaparát s 64Mpx senzor IMX787 s optickou stabilizací. Druhý fotoaparát 13Mpx snímač IMX712, který slouží jako širokoúhlý fotoaparát i přední kamera.

Dobrá zpráva pro Čechy i Slováky

Možná největší zprávou, alespoň pro nás, je oznámení o rozšíření dostupnosti Pixelů na nové trhy, mezi které patří Česko a Slovensko. To znamená oficiální distribuci v těchto zemích, což je rozhodně pozitivní zpráva. Otázkou samozřejmě zůstává, zda bude Google věnovat více pozornosti i následné lokalizaci a jazykovým verzím pro tyto trhy. Čeština by totiž mnoha lidem mohla chybět.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.