Jak si vede aku kompresor Parkside do auta? Názory uživatelů a alternativy od konkurence | Arecenze
Menu

Jak si vede aku kompresor Parkside do auta? Názory uživatelů a alternativy od konkurence

Jak si vede aku kompresor Parkside do auta? Názory uživatelů a alternativy od konkurence

Značka kutilského i zahradního nářadí Parkside si rychle získala velkou oblibu řady lidí. Důvodem je nepochybně fakt, že jde o značku přímo svázanou s obchodním řetězcem Lidl, který má u nás hustou síť obchodů. Kromě toho ale zákazníci na značce Parkside oceňují fakt, že se jedná o produkty s velmi dobrým poměrem cena/výkon. Profesionálové v Lidlu své nářadí asi nehledají, ale pro běžného kutila nebo majitele domu se jde o velmi dobré řešení.

Jednou z kategorií produktů, které si získali u zákazníků velkou oblibu, jsou doplňky pro motoristy. I oni brzy zjistili, že jde o pomůcky, které jsou plně funkční, dostatečně odolné, a navíc s velmi rozumnou cenovkou. Jak si v tomto ohledu vede jeden z produktů, konkrétně kompresor do auta Parkside 20 V PKA 20-Li B2, 2 Ah?

Proč vozit v autě kompresor?

Mít po ruce za všech okolností malý kompresor se vyplatí. Při cestě k vodě je skvělé mít možnost nafouknout si bez problémů a námahy třeba míč nebo matraci, kolo při cyklistickém výletě, anebo v případě potřeby dohustit pneumatiku u vlastního auta. Hodit se samozřejmě může i pro mnoho činností potřebných okolo domu či zahrady. Parkside bohužel aktuálně kompresor pro huštění pneumatik nenabízí, zaměříme se proto na ostatní účely využití.

Parkside 20 V PKA 20-Li B2, 2 Ah

Jedná se tedy o kompresor s kompaktními rozměry vhodnými pro uložení do kufru auta, kde může být opravdu hodně užitečný. Celý set sestává z aku kompresoru a pumpy 20 V PAK 20-Li B2 a akumulátoru 2 Ah PAP 20 B1 s nabíječkou PLG 20 C1. Maximální pracovní tlak kompresoru je 10,3 bar a průtok vzduchu 380 l/min.

Příslušenství obsahuje ventilový adaptér, univerzální adaptér a jehla pro huštění míčů spolu jednou vysokotlakou hadicí a jednou vyfukovací hadicí. Ke kompresoru patří Li-Ion akumulátor s funkcí Cell Balancing (pozor na to, že v prodeji je i verze bez přiloženého akumulátoru).

Použití kompresoru je velmi snadné, spočívá v nastavení požadovaného tlaku, které probíhá na LCD displeji s možností zobrazení v jednotkách psi, bar a kPa, a následném spuštění přístroje. Kompresor lze využít i jako vývěvu pro vypouštění vzduchu.

 

Od 900 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Názory zákazníků

A co o kompresoru říkají zákazníci? Na webu lze nalézt řadu recenzí, jak v textové, tak ve video podobě. Kladná hodnocení jednoznačně převyšují. Zákazníci oceňují především snadné použití i bezproblémovou funkčnost pro nafukování míčů, kol, hraček a dalších podobných předmětů. Jako velmi dobrý a užitečný je hodnocen i LCD displej. Lidé také zmiňují nízkou hmotnost, což usnadňuje manipulaci.

Pokud jsou zmiňována negativa, týkají se většinou toho, že výkon kompresoru je na hranici použitelnosti pro nafukování pneumatik u auta případně toho, že je vždy třeba nastavit o něco vyšší tlak, než je ten požadovaný, aby člověk správný výsledek.

Jaké jsou alternativní produkty?

Na trhu existuje hned několik produktů, které jsou vhodnou alternativou ke kompresoru Parkside. Jmenovat lze např. kompresor Black & Decker BDCINF18N nebo Kraft & Dele KD1489.

 

Black & Decker BDCINF18N

Jedná se o bezolejový kompresor s maximálním tlakem 11 bar a průtokem až 400 l/min. I v tomto případě jej jeho kompaktní rozměry a hmotnost 2,1 kg předurčují k umístění do kufru auta. I tento kompresor má dostatečně bohaté příslušenství v podobě nástavců pro huštění různých předmětů. Velkou výhodou (i oproti produktům Parkside) je možnost připojení k 12 V zásuvce autozapalovače. I tento kompresor lze nicméně napájet z akumulátorové baterie.

 

Od 2 200 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

 

Kraft & Dele KD1489

I v tomto případě jde o malý kompresor (hmotnost 1,8 kg) vhodný na cesty a nafukování hraček, matrací, míčů, kol apod. Jeho maximální tlak je 7 bar a objem 20 l. Kompresor je vybavený ukazatelem tlaku. Užitečná je možnost připojení k 12 V zásuvce zapalovače v autě. Druhou možností je připojení skrze klasickou 230 V zásuvku. Možnost napájení z akumulátorové baterie v tomto případě chybí.

 

Od 900 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.