Menu

Unikátní Motorola Edge 50 Ultra je venku: Novou vlajku zdobí dřevěná záda

Unikátní Motorola Edge 50 Ultra je venku: Novou vlajku zdobí dřevěná záda
Zdroj: Motorola, Ilustrace: Arecenze

Motorola včera představila svůj nejnovější přírůstek do rodiny smartphonů. Tentokrát se bude jednat o model s označením Edge 50 Ultra. Od toho můžeme očekávat kombinaci výkonu, špičkového designu a vylepšených fotografických schopností. V dnešním článku jsme si pro vás připravili souhrn všech zajímavostí, které při představení této novinky vypluly na povrch.

Výkonný čip a pořádně lákavý fotoaparát

Motorola Edge 50 Ultra je poháněn čipem Snapdragon 8s Gen 3, což představuje velký krok vpřed ve srovnání s předchozími modely. Nabízí varianty s 12 nebo 16 GB operační paměti RAM a úložištěm o kapacitě 512 GB nebo 1 TB.

Ovšem jedním z hlavních lákadel tohoto zařízení je jeho vylepšený fotoaparát. Hlavní kamera je vybavena 50MP snímačem s optickou stabilizací obrazu (OIS), což zajišťuje ostřejší snímky i při pohybu. Dále je zde 64MP periskopický objektiv s možností 3x optického zoomu a ultra širokoúhlý objektiv s rozlišením 50MP. Přední kamera není pozadu a disponuje také 50MP senzorem, který zajišťuje vynikající selfie.

Výkonný displej a pořádná baterie

Zdroj: motorola.co.uk

Displej typu P-OLED o úhlopříčce 6,7 palce nabízí ohromující rozlišení 2 712 x 1 220 pixelů, s obnovovací frekvencí 144 Hz, což zaručuje plynulé a ostře vykreslený obraz. S maximálním jasem 2 500 nitů je obraz na displeji Edge 50 Ultra živý a ostrý i za slunečného světla.

Co se týče výdrže baterie, disponuje úctyhodnou 4 500 mAh baterií, která podporuje rychlé nabíjení až 125W TurboPower přes kabel nebo 50W bezdrátově. To znamená, že pár minut připojení k nabíječce stačí na dlouhé hodiny používání.

Konektivita a zvuk

Telefon podporuje nejnovější technologie konektivity, včetně dual-SIM možnosti, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4 a Ultra Wideband (UWB). Díky portu USB-C s podporou USB 3.2 a DisplayPort 1.4 máte k dispozici široké možnosti připojení a propojení s dalšími zařízeními.

Zvuková kvalita je dalším lákadlem tohoto zařízení, díky stereo reproduktorům s Dolby Atmos. Můžete si tak užívat opravdu pohlcující a kvalitní zvukový zážitek při sledování filmů, poslechu hudby nebo hraní her.

A jaká bude cena?

Tady už vás asi moc nepotěšíme. Motorola Edge 50 Ultra bude dostupná v prodeji v Evropě za cenu od 1000 eur, tedy něco okolo 25 000 korun.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.