Menu

Nejhorší automatické kávovary do května 2024: Uživatelé s nimi nejsou vůbec spokojení

Nejhorší automatické kávovary do května 2024: Uživatelé s nimi nejsou vůbec spokojení
* Hodnocení jsou převzata z portálu Heureka.cz a vyjadřují spokojenost uživatelů, kteří produkt ohodnotili. Vypovídající hodnota takových recenzí je omezená s jejich počtem a nelze ji považovat za jediný ukazatel kvality produktu.

Vybíráte automatický kávovar a pročítáte uživatelské recenze? Dobře děláte, vaši předchůdci vám takto mohou ušetřit spoustu peněz i trápení. Odborné články jsou jedna věc, reální uživatelé si ale všímají i jiných, mnohdy praktičtějších věcí. Dali jsme si tu práci a prošli automatické kávovary na portále Heureka, abychom zaznamenali, s čím jsou uživatelé nejčastěji nespokojení a čemu tedy bude lepší se vyhnout.

 • Váháte, podle čeho vlastně automatický kávovar vybírat? Na jaké parametry se před nákupem zaměřit vám prozradí tento článek.

Nejhorší automatické kávovary dle uživatelů

Na úvod vás potěšíme sdělením, že naprostá většina automatických kávovarů dosáhla na hodnocení od 85 % výše. Pojďme se ale podívat na zoubek těm několika černým ovcím – co je činí tak neoblíbenými? Najdou se některé charakteristiky, které je spojují?

 • Nekvalitní plast
 • Chybějící možnosti nastavení
 • Studená káva
 • Malá nádobka na vodu
 • Složité ovládání
 • Špatný návod
 • Nekvalitní šlehání mléka
 • Vytékání vody

Levné automatické kávovary

Většinu špatně hodnocených produktů vskutku spojuje cena do 10 000 Kč. Neznamená to, že by se v této cenové kategorii nedal sehnat prověřený přístroj, pokud však máte omezený rozpočet, rozhodně doporučujeme uživatelské recenze nepodceňovat.

V kategorii dostupných kávovarů je často vyskytují problémy spojené s horším zpracováním a nekvalitními materiály, nákup zvažte také v případě, že od přístroje očekáváte široké možnosti přizpůsobení nápoje. Ty jsou zde spíše vyjímkou. Pokud je srdcem přístroje nekvalitní topný systém, můžete mít problém se studenou kávou. A protože většina levných kávovarů je spíš menších rozměrů, uživatele často trápí malá kapacita nádobek na vodu či odpad.

Horší uživatelský komfort

Po automatickém kávovaru uživatelé zpravidla sáhnou v momentě, kdy chtějí získat kávu s minimálními nároky na přípravu nebo čištění. Spolehlivě je tedy otráví, pokud je ovládání přístroje zbytečně složité, pokud není v menu možné nastavit český jazyk nebo když je návod příliš stručný a nesrozumitelný. Občas jsme v recenzích narazili dokonce na zmínky, že návod nebyl přidán vůbec.

Poruchové kávovary

Za jedny z nejzávažnějších výtek považujeme ty, které se týkají samotné funkčnosti přístroje. Nejčastěji hlásí uživatelé problémy při výrobě mléčné pěny. Mléčné cesty jsou totiž náchylné na zanesení a i kvalitní kávovar vyžaduje jejich pravidelnou údržbu. Otvor pro nasávání mléka je třeba pravidelně kontrolovat, případné usazeniny je v krajní nouzi možné uvolnit špendlíkem.

Pokud uživatelé píší, že vše pečlivě čistí a z kávovaru přesto vytéká pouze horké mléko, pravděpodobně bude chyba v regulátoru mléčné pěny. U automatických kávovarů s parní tryskou se zase časem může poškodit těsnění. Jednou z variant je zkontrolovat před nákupem, jestli zvolený výrobce nabízí tyto součástky samostatně k dokoupení.

Dobře hodnocené modely

Abychom vám výběr ještě trochu usnadnili, zaměřili jsme se také na kávovary, se kterými dle uživatelů chybu neuděláte. Toto jsou produkty, které nasbíraly velké množství recenzí a uživatelé s nimi vyjádřili téměř stoprocentní spokojenost (95 % a výše).

De’Longhi Autentica Cappuccino ETAM 29.660.SB

De’Longhi Autentica Cappuccino patří k nejčastěji hodnoceným kávovarům obecně, o svůj názor na něj se podělilo již 266 uživatelů. V sekci recenzí přitom zjistíte, že pouze 10 z uživatelů by model dále nedoporučilo. Na vině je přitom často malá nádržka na vodu (1,4 l), která naopak někomu, kdo například žije sám a tolik kávy nevypije, může vyhovovat.

Není divu, že kávovar byl celkem třikrát finalistou soutěže Produkt roku, tedy že na Heurece patřil mezi nejpopulárnější modely ve své kategorii.

Hlavní výhody podle uživatelů:
 • Možnosti nastavení
 • Snadná obsluha i údržba
 • Kompaktní rozměry
 • Chutná káva
14 000 Kč Orientační cena

Jura E8 Moonlight Silver

Kávovary Jura patří mezi dražší přístroje. To je však jediná věc, na kterou si u nich uživatelé častěji stěžují, a to ještě s dodatkem, že vyšší cenovku si tento výrobce zaslouží. Konkrétně tato verze modelu E8 získala k dnešnímu dni 193 recenzí, uživatelé svou spokojenost ohodnotili na 97 %. Dále by model doporučilo 98 % tázaných respondentů.

Hlavní výhody podle uživatelů:
 • Kvalitní přístroj
 • Chutná káva
 • Nízká hlučnost
 • Dobře našlehané mléko
 • Jednoduchá obsluha
30 000 Kč Orientační cena

 

Krups Evidence Plus EA894T10

Model značky Krups nasbíral téměř ke stovce recenzí, přičemž celkově byl uživateli ohodnocen úctyhodnými 98 %. K dnešnímu dni se nenašel nikdo, kdo by jej na Heurece nedoporučil. Mnozí recenzenti zmiňují, že se pro nákup rozhodli na základě zkušeností uživatelů před nimi a že také nelitují. Některým sice chybí možnost přípravy z předmleté kávy, tu však výrobce Krups obecně neposkytuje.

Hlavní výhody podle uživatelů:
 • Jednoduchá obsluha
 • Snadné čištění
 • Velký výběr nápojů
 • Dobře našlehané mléko
 • Líbivý design
15 000 Kč Orientační cena

Závěr

Ačkoliv před nákupem nejlevnějšího automatického kávovaru varujeme, kvalitní a prověřená alternativa nemusí být drahá. My v redakci jsme našli dvě vhodné varianty, za které dáte jen o několik tisíc víc. A čemu byste se ještě měli dle uživatelů vyhýbat? Rozhodně přístrojům se složitým ovládáním nebo čištěním a s nesrozumitelným návodem. A pokud si v recenzích přečtete, že kávovar po čase přestal šlehat mléčnou pěnu, peníze utraťte raději jinak.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Které značky a jejich modely automatických kávovarů umožňují použít i mletou kávu, tak jako například DeLonghi Autentica? A dále které značky a jejich modely umožňují čerpat mléko přímo z jeho balení – kartonová krabice případně PET láhve?

Lubomír Kalus

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.