Menu

Parkside chystá svou 1. satinační brusku: Víme, co od ní čekat ještě před uvedením na trh

Parkside chystá svou 1. satinační brusku: Víme, co od ní čekat ještě před uvedením na trh
Zdroj obrázku: Youtube/@icku, ilustrace: Arecenze

Z věrohodného zdroje víme, že Parkside opět chystá další přírůstek do svého sortimentu. Jedná se o první satinační válcovou brusku této značky. Je vhodná pro broušení, leštění, strukturování, matování a satinování dřeva, různých kovů a umělé hmoty. My máme to potěšení vás o novince informovat ještě před jejím uvedením na trh. 

Skvělé řešení pro úpravu mnoha různých povrchů

O chystané válcové satinační brusce informoval youtuber @icku. Ten na svém kanálu AllHandmade často představuje nové produkty Parkside ještě před jejich uvedením na trh. Model PBSM 1300 A1 pohání 1 300 W uhlíkový motor s 900 – 3 200 ot./min. Otáčky jsou regulovatelné v 6ti polohách pomocí otočného kolečka na rukojeti. Bruska je vhodná pro renovaci dřevěných, plastových či kovových povrchů.

Je určena pro brusné válce o maximálním průměru 120 mm a maximální šířce 100 mm. Výměna válců je snadná a rychlá. Bruska by měla být dodávána s jedním brusným válcem ze syntetických vláken. Parkside zatím neprodává vhodné náhradní brusné válce, ale podle youtubera je nejspíš brzy uvede na trh. Nicméně, kompatibilní válce lze zakoupit od jiných výrobců (např. Far Tools).

V praxi ukázala skvělý výkon i funkčnost

Součástí nářadí je také adaptér na externí odsávání prachu a kovový ochranný kryt brusného válce. Bruska s příslušenstvím váží okolo 3,5 kg. Youtuber @icku nářadí ozkoušel v praxi při obroušení rezavého železného deklu a starého prkna. Bruska podle něj nabízí velmi dobrou funkčnost, dostatečný výkon a při zátěži se nepřehřívá.

Doporučuje ji používat s externím odsáváním, aby nebylo vše okolo pokryté prachem. Kdy (a jestli vůbec) se model dostane na český trh a kolik bude stát prozatím nevíme. Více o brusce se můžete dozvědět v tomto videu:

Technické údaje

Hlavní technické údaje shrnuje tabulka:

Parametr Hodnota
Příkon 1 300 W
Typ motoru Uhlíkový
Otáčky 900 – 3 200 ot./min
Počet stupňů regulace 6
Max. rozměr brusných válců

(průměr x délka)

120 x 100 mm
Hmotnost 3,5 kg

 

Dostupné alternativy

Jelikož se jedná o první produkt Parkside tohoto typu, musíme se po vhodných alternativách podívat do sortimentu jiných výrobců. Vybírat můžete například ze satinačních válcových brusek Far Tools REX 120C 115027 v ceně okolo 3 600 Kč, nebo XTline XT105350 za 2 500 Kč, případně vsadit na Scheppach MRS 1300, který vyjde okolo 3 000 Kč. Jedná se o velmi podobné produkty jako bruska Parkside PBSM 1300 A1. Všechny tyto modely nabízejí stejný příkon 1 300 W a až 3 200 ot./min s 6ti stupňovou regulací.

Zdroj:  Youtube AllHandmade

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.