Menu

Hrozí zásah proudem: IKEA uznává chybu a stahuje problematickou nabíječku z prodeje

Hrozí zásah proudem: IKEA uznává chybu a stahuje problematickou nabíječku z prodeje
Zdroj: Tisková zpráva IKEA

Nejoblíbenější prodejce nábytku IKEA oznámil stažení nabíječky IKEA ÅSKSTORM z prodeje. Problémem tohoto 40W modelu je opletený kabel. Při jeho opotřebení hrozí úraz elektrickým proudem.

Nabíječka IKEA ÅSKSTORM na první pohled působí jako klasická, lépe vybavená USB nabíječka. Vybavena je dvěma porty USB-A, které doprovází klasický konektor typu USB-C. Celkový výkon nabíječky je 40W. Nic z těchto parametrů nenaznačuje jakýkoliv problém a tak není divu, že se jednalo o oblíbené zboží za přijatelnou cenu.

Problémem je podle vyjádření společnosti IKEA ale přívodní kabel, který se připojuje do zásuvky, respektive jeho opletení. Při jeho dlouhodobém používání totiž hrozí opotřebení kabelu až na kov, čímž vzniká poměrně zásadní riziko zásahu elektrickým proudem.

Společnost IKEA se k problému staví čelem a problematický produkt stahuje z nabídky i od klientů, kteří nabíječku zakoupili. Vrátit ji lze na kterékoliv prodejně, není přitom potřeba doložit koupi účtenkou. Nebezpečná nabíječka může být v nabídkách překupníků, na nabíječku si proto dávejte pozor. Společnost IKEA nabízí i bezpečnou 23W alternativu.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.