Proč je plazmová řezačka Parkside PPS 40 z Lidlu tak oblíbená? | Arecenze
Menu

Proč je plazmová řezačka Parkside PPS 40 z Lidlu tak oblíbená?

Proč je plazmová řezačka Parkside PPS 40 z Lidlu tak oblíbená?

Vybrat vhodnou a dobře fungující plazmovou řezačku není úplně snadné. To, jak správně řezat, zde řešit nebudeme. Představíme vám ale plazmovou řezačku Parkside PPS 40 B3. Uživateli poměrně pozitivně hodnocenou řezačku známé značky, kterou můžete koupit online nebo v prodejnách Lidl a Kaufland.

Parkside představuje řezačku, kdy se cena rovná výkonu

Značku Parkside, která je privátní značkou řetězce Lidl, asi není třeba představovat. Některé její výrobky patřící především do kategorie zahradního a dílenského vybavení nejsou příliš kvalitní. U plazmové řezačky Parkside PPS 40 B3 to ale možná přeci jen bude jinak. A to nejen podle názoru výrobce, ale i na základě hodnocení uživatelů.

Lehká, poměrně tichá a přesná řezačka zvládající i 12 milimetrů

Plazmová řezačka Parkside splňuje hned několik základních kritérií úspěchu. Mezi ně patří například plynule nastavitelný řezací proud od 15 až do 40 A či možnost čistého řezání až do tloušťky 12 milimetrů díky elektronicky regulovanému a rovnoměrnému plazmovému paprsku. Jednodušší ovládání zajišťuje váha nepřesahující pět kilogramů a kompatibilita s běžnými kompresory.

Bezpečnost zase dva metry dlouhý uzemňovací kabel se silnou svorkou. Plazmu lze navíc pustit i bezdotykovým způsobem. To jsou parametry a vlastnosti uváděné výrobcem. Jak je na tom ale řezačka podle dlouhodobých uživatelů?

Nedostatek elektrod je dobré řešit již při nákupu řezačky

Plazmová řezačka Parkside má, i přes některé nepříliš pozitivní komentáře, spíše nadprůměrné hodnocení. Pozitivně je hodnocen poměr ceny a výkonu. Řezačku lze pořídit do čtyř tisíc korun a zpravidla splňuje vše, co její prodejce nabízí. Pozitivně je hodnoceno řezání slabších materiálů. Někteří z aktivních uživatelů komentují lacině vypadající části řezačky – například kleště s kabelem nebo plastový konektor.

S funkčností řezačky však tyto, spíše vzhledové nedostatky, nemají co do činění. Balení obsahuje 3 hořáky a 3 elektrody. Při pořizování se tak vyplatí pořídit si rovnou náhradní elektrody. Může se totiž stát, že budou od prodejce Parkside vyprodané a budete je muset složitě shánět jinde.

Jak již bylo zmíněno, řezačka váží necelých pět kilogramů. Ani její rozměr není nikterak velký. Oblíbená je tak i díky své skladnosti. Řezání do osmi milimetrů zvládla řezačka s přehledem snad u všech uživatelů. Ani s dvanácti milimetry, které uvádí výrobce, nebyl u hodnotitelů žádný problém.

Své uživatele si najde u zkušených amatérů i naprostých začátečníků

Mezi nejčastější uživatele této plazmové řezačky patří domácí kutilové. Vzhledem k poměru ceny a výkonu od ní nelze očekávat heroické výkony. Na občasné využívání a řezání do dvanácti milimetrů ale bohatě stačí. Navíc se jedná o řezačku s poměrně snadným ovládáním.

Práci jako v profesionální dílně ve vás vyvolá možnost bezkontaktního ovládání paprsku. Řezy od ruky si může užít i nezkušený začátečník. Návod může být pro někoho poněkud zmatečný, po pečlivém prozkoumání jej ale lze bez větších problémů pochopit. Řezačku lze použít také na práci při vytváření ozdobných kovů.

Plazmová řezačka se značce Parkside skutečně povedla

Podtrženo sečteno, plazmová řezačka Parkside PPS 40 B3 je za svou cenu, která se nevyšplhá výše než 4 000 Kč, doporučována jak výrobcem, tak i dlouhodobými uživateli. Ti pozitivně hodnotí především bezpečné používání a přesné řezání bez nutnosti řez začišťovat. Značka Parkside si tak může odškrtnout další ze strojů, který se jí skutečně povedl. Díky plazmové řezačce Parkside PPS 40 B3 si za poměrně nízkou cenu můžete pořídit moderního pomocníka na rychlé a přesně řezání.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.