Menu

Kartu ani mobil už nevytáhnete! Samsung má prsten, který zaplatí za vás

Kartu ani mobil už nevytáhnete! Samsung má prsten, který zaplatí za vás
Zdroj: Twitter 91mobiles, Ilustrace: Arecenze

Společnost Samsung se připravuje na revoluci v oblasti nositelných technologií se svým nejnovějším produktem, Galaxy Ring. Tento chytrý prsten má velké šance na to změnit způsob, jakým pracujeme s technologiemi v našem každodenním životě. A to nejen díky zdravotním funkcím, ale také možnostem bezkontaktních plateb.

Co to ten Galaxy ring vlastně je ?

Samsung Galaxy Ring je nový přírůstek do rodiny nositelných zařízení, který kombinuje zdravotní sledování s možnosti propojení chytrého domácnosti a bezkontaktními platbami. Tento prsten je vybaven řadou senzorů, které monitorují srdeční tep, respirační frekvenci, délku usínání a pohyb během spánku. Tyto údaje se poté používají k výpočtu tzv. „vitality score“, které poskytuje uživateli přehled o jeho fyzické a mentální připravenosti na daný den

K zaplacení vám stačí jen tento malý kroužek

Jedním z nejzajímavějších aspektů Galaxy Ringu je jeho schopnost bezkontaktních plateb. Díky integraci s platformou Samsung Pay bude uživatel schopen provádět platby jednoduchým přiložením prstenu k platebnímu terminálu, podobně jako dnes využíváme chytré telefony nebo hodinky. Tento prsten tak může v budoucnu výrazně snížit potřebu nosit s sebou platební karty nebo dokonce mobilní telefon​.

Nejen platby, také budete mít pod trvalým dohledem vaše zdraví

Zaměřovat se tato technická novinka bude i na sledování zdraví a wellness. Kromě sledování spánku a srdečního tepu prsten také měří průtok krve a provádí EKG, což může pomoci odhalit nepravidelnosti v srdeční činnosti. Samsung se inspiroval delšími předními produkty na trhu, jako je Oura Ring, a přidal pokročilé funkce pro sledování zdraví, které jsou běžné u moderních chytrých hodinek a dalších nositelných zařízení​.

A kolik nás to všechno bude stát ?

Přestože přesná cena Galaxy Ringu zatím nebyla oficiálně potvrzena, spekuluje se o zavedení měsíčního předplatného, které by mělo být nižší než 10 dolarů, podobně jako u jiných prémiových zdravotních zařízení. Datum uvedení na trh se očekává během druhé poloviny roku 2024, s prvními ukázkami a demonstracemi na Mobile World Congress​

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.