Menu

Recenze hřebenu Kouzelný všiváček

Recenze hřebenu Kouzelný všiváček

Vši. Jen na ně pomyslíte, a už se drbete. A co teprve, když je domů ze školy přinese vaše dítě. V tu chvíli začne několikadenní martyrium, kdy se budete snažit všemožnými cestami vši a hlavně hnidy zahubit a vyhnat z dětských (pokud jste na vši přišli pozdě, tak i ze svých) makoviček. 

Proces je to zdlouhavý, nepříjemný a mnohdy i nákladný. Přípravky proti vším v lékárně totiž stojí často i stovky korun. Pokud máte doma dětí několik, a vši se do vaší domácnosti dostanou párkrát do roka, může vás tento boj vyjít i na několik tisíc korun ročně. 

Stále častěji se mezi rodiči i v internetových diskuzích objevuje nová zbraň nazývaná Kouzelný všiváček. Právě tento speciální hřebínek se nám dostal do rukou. Rozhodli jsme se proto pro vás sepsat tuto recenzi, ve které se dozvíte, jak hřebínek vypadá a jak funguje.

Hlavní klady

  • Rychlé dodání
  • Diskrétní balení
  • Látkový sáček pro uložení hřebenu
  • Bytelná konstrukce a odolný materiál

Hlavní zápory

  • Balení neobsahuje návod

Objednání a doručení

Všiváček jsme objednali na e-shopu BEZvší.cz a za dva dny jej dovezla doručovací služba GLS přímo na naší adresu. Při nákupu můžete zvolit také vyzvednutí na některém z GLS výdejních míst, nebo osobní odběr v Praze 4. 

Platit můžete různými způsoby podle typu dopravy. Při doručení na adresu můžete zvolit online převod, klasický bankovní převod, dobírku nebo online platbu kartou. Při vyzvednutí v síti výdejen GLS lze platit online platební kartou, online převodem nebo klasickým převodem. Pokud zvolíte osobní odběr, můžete navíc zaplatit i hotově při vyzvednutí. 

E-shop má velmi přehledný web, kde si kromě Kouzelného všiváčku můžete objednat také různé šampony proti vším, repelenty či hřebeny. Dále na stránkách najdete i blog o vších a metodách jejich likvidace. 

Balení a jeho obsah

Hřebínek byl zabalen do bublinkové obálky, která jej chrání při přepravě.

Fotografie balení kouzelného všiváčku

Vzhledem k citlivému tématu bylo logo e-shopu nahrazeno jeho diskrétnější verzí. Nemusíte se proto bát, že by se o vašem problému někdo dozvěděl. Rádi bychom ale uvedli na pravou míru, že přítomnost vší nenasvědčuje nic o úrovni vaší hygieny, pořádku a pečlivosti. Vši se přenášejí kontaktem se zavšivenou hlavou a ani každodenním mytím a úklidem přenosu nezabráníte.

Součástí balení je pět výtisků letáčku, které vysvětlují výhody hřebínku. Jelikož má ale tento letáček lidi přesvědčit k nákupu, je jeho umístění v balíčku z e-shopu poněkud nadbytečné. Můžete jej ale donést například do školy či školky a pomoci tak dalším rodičům k odvšivení dětí. Mnohem více bychom místo něj ale uvítali návod, který v balení zcela chybí. 

Samotný hřebínek je zabalený v látkovém sáčku, který vyrábí ženy v děčínské chráněné dílně. Do sáčku můžete všiváček uklidit a mít ho připravený na první zprávu ze školy, že máte dětem prohlédnout hlavy.

Fotografie obsahu balení obsahu kouzelný všiváček

Hřebínek všiváček a jeho použití

Hřebínek působí velmi bytelně, je vyrobený z oceli a malých plastový částí, které usnadňují držení. Jejich barvu si můžete při objednání zvolit uvedením preferované varianty do poznámky. Zuby jsou k držátku navařené, což je předpokladem k dlouhé životnosti. Celý hřeben je patentovaný. 

Fotografie manipulace s hřebenem všiváček

To, co odlišuje všiváček od ostatních hřebenů jsou mikrospirály, které najdete na každém ze zubů. Zuby hřebenu jsou opravdu husté, mnohem hustější než u hřebínků dodávaných k šamponům. Díky tomu zachytí hnidy i na jemných vlasech, které by klasickým hřebenem mohly propadnout. 

Hřebínek se používá k vyčesávání hnid a vší z mokrých vlasů za pomocí kondicionéru. To a další kroky celého postupu se ale dočtete pouze na internetu, v balení nebyl návod přiložen. Odkaz na něj vám přijde také v e-mailu k potvrzení objednávky, kde si jej můžete pohodlně stáhnout. 

Vlasy stačí namočit, aplikovat na ně kondicionér a pramen po prameni systematicky vyčesávat směrem od pokožky ke konečkům vlasů. Hřeben je dobré pravidelně otírat ubrouskem nebo omývat vodou a zbavovat jej tak vyčesaných vší. Každý pramen je třeba projet hřebenem z vícero stran, i z boků, aby se vyčesalo opravdu vše. Na další pramen dojde řada ve chvíli, kdy je hřeben čistý. Na konci celého procesu je ideální hřeben vydrbat kartáčkem na ruce, aby se odstranily i hnidy zaseknuté ve spirálách.

Někteří uživatelé uvádějí, že vlasy češou i nasucho. To ovšem příliš nedoporučujeme, vlasy totiž dost elektrizují.

Fotografie využití hřebenu kouzelný všiváček

Zvláštní pozornost je třeba věnovat oblasti kolem uší a zátylku, kde se vším nejvíce líbí a kladou zde nejvíce vajíček. Hřebínek je možné používat také preventivně, pročísnutí vlasů nezabere dlouho a uklidní vás například po příjezdu dítěte z tábora.

Ohlasy spokojených zákazníků

Pozitivních ohlasů a zkušeností je plný internet. Když odhlédneme od spokojených referencí na stránkách e-shopu, narazíme stejně jen na kladné recenze a chválu. Hřebínek je pro mnoho lidí revoluční jak v pořizovacích nákladech – jednou pořídíte a už jen češete, tak z hlediska mechanického odstraňování. Na mnohé šampony, olejíčky a přípravky si už vši zvykly a zkrátka na ně už neúčinkují. Hřeben je ale jistota. Jeho použití je navíc pohodlné a celý proces zabere ve srovnání s mnoha hodinovými zábaly opravdu krátkou dobu. 

Naše hodnocení a závěr

Hřebínek všiváček hodnotíme celkově pozitivně. Za cenu jednoho odvšivovacího šamponu pořídíte zbraň, kterou můžete používat opakovaně vždy se stejným účinkem. Hřeben je na první pohled vyrobený z kvalitního a odolného materiálu, který dlouho vydrží. Velmi pozitivní je rychlé dodání, což při problémech s vešmi jistě oceníte. Samotný hřebínek je zabalený v látkovém pytlíku, který slouží k jeho ochraně i uložení. 

Bohužel, nebo bohudík, jsme neměli možnost hřebínek vyzkoušet přímo v akci při vyčesávání vší. Podle nadšených ohlasů dosavadních uživatelů ale soudíme, že hřebínek opravdu funguje a plní tedy očekávání. Jedinou nevýhodou spatřujeme v chybějícím návodu. Ten nebyl přibalený k zásilce, ale museli jsme jej dohledat na webu e-shopu. 

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.