Menu

Víme, jak bude vypadat Samsung Galaxy A55: Vydání se nezadržitelně blíží

Víme, jak bude vypadat Samsung Galaxy A55: Vydání se nezadržitelně blíží
Zdroj: Twitter.com/SamMobiles

Řada Galaxy A patří mezi nejoblíbenější smartphony střední třídy. A proto má pro Samsung stejný význam jako vlajkové lodě Galaxy S. Nejvyhledávanější verzí řady Galaxy A je bezpochyby A5x, která vždy obohacovala střední třídu zajímavými prvky typickými pro dražší modely. I když vydání nového Galaxy A55 ještě nebylo oficiálně potvrzeno, my už víme vše o jeho designu a nejen to!

Inovace rámečku a nárůst hmotnosti

Není to poprvé a ani naposledy, co pár týdnů před oficiálním představením nového telefonu unikly utajované informace. A v případě Samsungu Galaxy A55 se to stalo hned několikrát. Ze zveřejněných informací od informátora Evana Blasse, webu Winfuture.de a Androidpolice.com víme o vzhledu telefonu prakticky vše. Už podle nového Galaxy S24 bylo jasné, že Samsung se letos do revolučních změn designu svých novinek pouštět nebude. Nicméně, na pár zajímavých inovací se těšit můžeme.

Rámeček bude nově plochý se zaoblenými hranami, podobně jako iPhonu. Jeho materiálem bude hliník, což způsobí nárůst hmotnosti na 213 g (předchozí verze A54 vážila jen 202 g a měla plastový rámeček). Kolují zvěsti, že nový Galaxy A55 bude měřit 161,1 x 77,3 x 8,2 mm (vs. 158,2 x 76,7 x 8,2 mm u A54). Dojde také ke zvětšení displeje o desetinu palce na výslednou hodnotu 6,5.

Nový designový ostrůvek s tlačítky

Další změna je patrná okolo bočních tlačítek na levé straně telefonu. Nový designový prvek s názvem Key Island představuje ostrůvek s tlačítky pro nastavení hlasitosti a zamknutí telefonu. Na odolnosti vůči vodě a prachu IP67 (až 1 m po dobu 30 minut) se pochopitelně nic nemění. Zůstává také stejný počet zadních fotoaparátů, které nalezneme opět separátně pod sebou.

Ohledně dostupných barevných provedení panují neshody. Server Androidpolice.com uvádí ledově modrou, fialkovou a tmavě modrou a dodává, že by tato kombinace mohla pomoci odlišit Galaxy A55 od konkurence. Jiné zdroje uvádějí navíc bílé provedení. Snímky zveřejněné informátorem Evanem Blassem spíše naznačují růžovou, černou a bílou. Starší uniklé obrázky zobrazovaly také žlutou. Co se týče barev, nezbývá nám nic jiného, než se nechat překvapit.

Zjistili jsme pro vás také další uniklé informace ohledně data vydání, budoucí ceny, parametrů a testů výkonu Samsungu Galaxy A55. Nepropásněte proto naše další články, které publikujeme v našem Magazínu.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.