Menu

Vyzkoušela jsem Sencor Artemiss SHS 9100RS: Zaujal multifunkčností i provedením

Vyzkoušela jsem Sencor Artemiss SHS 9100RS: Zaujal multifunkčností i provedením

Klady

  • Pěkný design
  • Multifunkční nástavce
  • Vysoký výkon
  • Nízká hlučnost
  • Magnetický kryt filtru

Zápory

  • Stručný návod
  • Složitější ovládání teplot
  • Některé části působí křehce
5 000 Kč Orientační cena

Úvod

V dubnu 2025 se mi do ruky dostal kulmofén Sencor Artemiss SHS 9100RS. Už na první pohled zaujme designem a nabídkou nástavců, které naznačují, že by kulmofén kromě natáčení vlasů mohl zastat i práci klasického vysoušeče. S jakým úspěchem roli přístroje 2v1 plní se dozvíte v recenzi.

Fén jsem testovala na středně hustých, dlouhých vlasech s přirozeně vlnitou strukturou a sklonem ke krepatění. Kulmovací nástavce jsem používala, až když byly vlasy převážně suché.

Shrnutí recenze

  • Líbivé provedení v pěkném balení – fén je opravdu hezký, má moderní konstrukci a elegantní kombinaci barev. Přiloženou krabici je bez problému možné používat k dlouhodobému skladování.
  • Nástavce natáčí i rovnají – díky pěti nástavcům si vyrobíte téměř jakýkoliv účes. Fungují dobře, ocenila bych ale více informací k jejich používání.
  • Uživatelsky přívětivý, i když s drobnými mouchami – ovládání teplot a zejména nastavení studeného vzduchu za mě není ideální. Je potřeba si fén trochu osahat a zvyknout si na něj.
  • Závěrečné hodnocení – Sencor Artemiss představuje šikovný multifunkční přístroj, který nahradí kulmu i běžný vysoušeč vlasů. Potěší také oko a neobtěžuje vysokou hlučností. Ocenila bych ale podrobnější návod.

Video: Eliška Srncová

Líbivé provedení v pěkném balení

Fén je zabalený v pěkné krabici, ve které můžete přístroj i nástavce pohodlně skladovat. Vše je přehledně uspořádané a velikost krabice není nijak přehnaná. Tělo fénu je převážně z plastu v líbivé kombinaci bílé a barvy růžového zlata. Vypadá poměrně kvalitně, i když některé části, například kryt filtru, působí trochu křehčím dojmem. Líbí se mi i taková drobnost, jakou je gumová stahovací páska na přívodní šňůře, díky které se vám nebude nechtěně rozmotávat.

Fotogalerie: Eliška Srncová

Nástavce natáčí i rovnají

V balení s fénem je celkem pět nástavců, včetně klasické foukací hlavice. Kromě ní fén nabízí také stylingovou koncovku, hřebenový nástavec a dva kulmovací nástavce v různých velikostech.

  • Foukací hlavice – funguje jako klasický fén a hodí se na jakékoliv vlasy. Je v moderním provedení bez zadního filtru, nehrozí tak nasátí a trhání vlasů.
  • Stylingová koncovka – pomocí magnetu se nasazuje na foukací hlavici, koncentruje proud vzduchu a využijete ji např. při foukání s kulatým kartáčem. Proud vzduchu ale za mě nebyl až tak koncentrovaný, jako u některých konkurenčních modelů.
  • Hřebenový nástavec – vyfouká vlasy do rovna a díky válcovitému tvaru se dají konce hezky podtočit. Umožňuje také nastavit směr foukání. Doporučuji ale postupovat po menších pramenech, jinak se vlasy mohou chytat do spáry mezi fénem a nástavcem.
  • Kulmovací nástavce – pomocí tzv. Coandova efektu se vlasy na nástavec samy navinou a nehrozí jejich přichycení nebo zacuchání. Chce to ale trochu cviku a chvíli trvá, než vychytáte, jak vlasy ke kulmě přikládat. Také umožňují foukání oběma směry.

Fotogalerie: Eliška Srncová

Celkově jsem s provedením nástavců spokojená. Ano, jsou spíše z lehčího plastu, ale svou funkci plní dobře. Fén je dostatečně výkonný a poměrně tichý, díky bezkartáčovému motoru, kromě kulmování jej tak můžete používat i k plnohodnotnému fénování. Za předpokladu, že oželíte například ionizační funkci nebo difuzér, které tento model nenabízí. Kompaktní provedení oceníte mimo jiné na cestách, kdy s sebou nemusíte tahat více přístrojů, a přesto můžete mít po každém mytí jiný účes.

Uživatelsky přívětivý, i když s drobnými mouchami

Fén se ovládá pomocí dvou mačkacích a jednoho posuvného tlačítka. Mačkacími tlačítky se nastavuje intenzita a teplota foukání, posuvným tlačítkem se fén zapíná a vypíná, ale také mění teplotu. To mi úplně nevyhovovalo, několikrát jsem si totiž teplotu tímto tlačítkem omylem přepnula. Na zadní straně fénu je zámek, kterým se uvolní nástavec, když jej chcete vyměnit. Ve spodní části se potom nachází kryt prachového filtru. Ten mě zaujal magnetem, díky kterému není při jeho sundávání a nasazování potřeba nijak šroubovat.

Fotogalerie: Eliška Srncová

Ačkoliv je ovládání fénu poměrně přímočaré, chyběl mi nějaký podrobnější návod. Ten v balení je totiž velmi stručný a i po prostudování produktové stránky na internetu jsem si nebyla ve všech ohledech úplně jistá. Ocenila bych například podrobnější informace k jednotlivým nástavcům. Například hřebenový nástavec má uprostřed jakousi „záklopku“, kterou se mění směr proudění vzduchu. Není mi ale zcela jasné, jestli ji musí člověk překlopit ručně, nebo se tak děje samo, když hřebenem projede vlasy. (Setkala jsem se s oběma variantami.)

Video: Eliška Srncová

Slabší stránkou je za mě také ovládání funkce studeného vzduchu. Ta se v tomto případě nastavuje jako nejnižší teplota, ocenila bych ale spíše samostatné tlačítko, jako tomu bývá u některých jiných fénů. Když totiž máte nastavenou některou z nižších teplot a chcete vlasy pro zakončení úpravy zchladit studeným vzduchem, musíte se nejdřív proklikat přes ty nejvyšší teploty, což není úplně optimální.

Video: Eliška Srncová

Hlavní klady a zápory

Při testování kulmofénu Sencor Artemiss SHS 9100RS mě potěšila především jeho multifunkčnost. Díky pěti nástavcům vlasy vysuší, narovná i natočí, a to různými způsoby. Fén má moderní a designově pěkné provedení, vysoký výkon a není nijak hlučný. Poměrně snadno se ovládá, ale na spoustu věcí si musí uživatel přijít tak trochu sám, v návodu se totiž mnoho tipů na používání nedočte. V některých směrech mi úplně nevyhovovalo také provedení tlačítek, kde chybí například samostatné tlačítko na studený vzduch.

Klady

  • Pěkný design
  • Multifunkční nástavce
  • Vysoký výkon
  • Nízká hlučnost
  • Magnetický kryt filtru

Zápory

  • Stručný návod
  • Složitější ovládání teplot
  • Některé části působí křehce
5 000 Kč Orientační cena

Závěrečné hodnocení

Kulmofén Sencor Artemiss potěší pěkným, moderním provedením a různorodými možnostmi využití, které zajišťuje pět nástavců. Můžu jej doporučit zejména uživatelům, kteří hledají klasický fén a kulmofén v jednom, chtějí ušetřit místo a ocení jeho vzhled. Nejde ale podle mého názoru o optimální variantu pro úplné začátečníky, případně se musíte obrnit trpělivostí a připravit se na to, že naučit se s kulmofénem správně zacházet možná chvíli potrvá.

Zdroje: Autorská tvorba redaktorky portálu Arecenze, Sencor


Recenze premium

Rubriky

Diskuze Diskuze
Google News Sledujte nás v Google zprávách

#arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.