Menu

Zahradní kultivátor Parkside PGK 1500 A1: Hodnocení uživatelů a nejlepší alternativy od konkurence

Zahradní kultivátor Parkside PGK 1500 A1: Hodnocení uživatelů a nejlepší alternativy od konkurence

Zahradní kultivátor je užitečný pomocník, který nahradí rýč a přitom je šetrný k zádům. Díky tomu na něj mnozí zahrádkáři nedají dopustit. V dnešním článku si posvítíme na kultivátor od značky Parkside, který je jedním z nejprodávanějších, a porovnáme jej s nejlepšími konkurenčními produkty.

Kultivátor jako multifunkční pomocník

Kultivátor neboli rotavátor je zařízení tvořené nožovým ústrojím, které rychle rotuje a kypří půdu. Výkonný kultivátor dokáže zorat i tvrdou půdu až do hloubky 20 cm a plně nahradit práci rýčem. Jedná se o multifunkční zahradní vybavení, které má své využití od jara do podzimu. Lze je použít pro přípravu půdy před setím semen, k orbě, zapravení hnojiv, nakypření meziřádků plodin, vyorávání plodin, rozdrcení plevele, či provzdušnění trávníků.

Základní parametry kultivátoru Parkside

Jedním z uživatelsky oblíbených zahradních kultivátorů je Parkside PGK 1500 A1 na elektrický pohon. Produkt je určený pro provzdušnění a nakypření zeminy s ohledem na záda uživatele. Za jeho výkonem stojí 1 500 W turbo power motor. Samotné rozorávání zeminy obstarává 6 tvrzených nožových hvězdic. Přístroj dokáže zorat půdu až do hloubky 20 cm, přičemž jeho pracovní šířku lze nastavit na 29, nebo 40 centimetrů.

Tělo přístroje je vyrobeno z nárazuvzdorného plastu a rukojeť je protiskluzová s integrovaným odlehčením tahu kabelu. Kultivátor je vybavený bezpečnostním spínačem a automatickou ochranou motoru proti přetížení. Kolečka usnadňují jeho transport a možnost sklopení šetří místo. Na produkt se vztahuje prodloužená tříletá záruka. Důležité parametry produktu shrnuje tabulka:

Parametr Hodnota
Příkon 1 500 W
Otáčky naprázdno 380 min-1
Pracovní šířky cca 40 cm / 29 cm
Pracovní hloubka max. 20 cm
Použitý materiál ocel, plast
Rozměry a hmotnost 115 x 90 x 40,4 cm; 10,5 kg
Délka síťového kabelu 12,5 m
Orientační cena 3 000 Kč

Uživatelé nešetří chválou

Zahradní kultivátor Parkside PGK 1500 A1 patří mezi uživateli mezi jeden z nejoblíbenějších produktů ve své kategorii. Na Heurece v současnosti obsadil první místo mezi nejprodávanějšími kultivátory. Uživatelé jsou s ním spokojeni na 94 % a na svém kontě má jen jednu negativní recenzi.

Vůbec nejčastěji je v recenzích vyzdvihován jeho slušný výkon při poměrně nízké ceně. Snadno se sestavuje a dobře se s ním manipuluje. Práci ve stísněných prostorách usnadňuje možnost odebrání krajních nožů. Výhodou je také jeho nízká hmotnost a skladnost.

Uživatelé si také chválí prodlouženou tříletou záruku. Hlavní slabinou kultivátoru je podle některých uživatelů slabší výkon při použití na zhutněnou zeminu. Zařízení v takové situaci nepronikne do hloubky a pouze rozrušuje povrchové hroudy. Zde je přehledné shrnutí hlavních výhod a nevýhod kultivátoru:

Výhody Nevýhody
  • Perfektní poměr cena/výkon
  • Jednoduché sestavení
  • Snadná manipulace
  • Možnost zúžení pracovní šířky
  • Nízká hmotnost
  • 3 letá záruka
  • Ve zhutněné zemině neproniká do hloubky

Jaké jsou nejlepší alternativy od konkurence

Pojďme se nyní podívat na dva cenově srovnatelné modely konkurenčních značek s perfektním hodnocením a produkty vzájemně porovnat. Parametrově velmi podobný je o 300 Kč dražší kultivátor HECHT 745, který nabízí až o dva centimetry hlubší záběr.

Další alternativou je taktéž o trochu dražší  Riwall PRO RET 4014. Oproti kultivátoru od Parkside je o něco větší a o 2,5 kg těžší. Oba konkurenční produkty jsou vybaveny tichým motorem. Mají ale jen standardní dvouletou záruku a nelze nastavovat jejich pracovní šířku.

Porovnání nejdůležitějších parametrů naleznete v tabulce:

Parkside PGK 1500 A1 HECHT 745 Riwall PRO RET 4014
Vzhled produktu
Hodnocení Heureka 94 % 90 % 93 %
Příkon 1 500 W 1 500 W 1 400 W
Otáčky naprázdno 380 min-1 200 min-1 260 min-1
Počet nožů 6 6 6
Pracovní šířka 29 / 40 cm 40 cm 40 cm
Pracovní hloubka až 20 cm až 22 cm až 20 cm
Hmotnost 10,5 kg 10,6 kg 13 kg
Záruka 3 roky 2 roky 2 roky
Orientační cena 3 000 Kč 3 300 Kč 3 200 Kč

Závěr

Elektrický kultivátor Parkside nabízí pro lehčí práci na zahradě naprosto dostačující výkon. Uživatelé jej často hodnotí jako “užitečného pomocníka”, který šetří jejich záda. Díky kompaktním rozměrům jej lze snadno použít na záhoně i ve skleníku.

Samozřejmě není možné srovnávat lehký elektrický kultivátor Parkside PGK 1500 A1 s výkonnějšími benzínovými modely. Vedle konkurenčních elektrických kultivátorů ve stejné cenové kategorii ale vyniká nejlepším poměrem cena/výkon.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.