Menu

Známe design Xiaomi 14 Ultra, představení už za pár dní, tentokrát snad i v ČR!

Známe design Xiaomi 14 Ultra, představení už za pár dní, tentokrát snad i v ČR!
Zdroj: Weibo

V poslední době je u nových smartphonů stále častější, že kvůli neopatrnosti některých prodejců dojde k úniku informací ještě před oficiální premiérou. Tak se stalo i v případě prémiového fotomobilu Xiaomi 14 Ultra, jehož evropský debut se bude konat 25. února na veletrhu Mobile World Congress 2024. O uniklých hardwarových parametrech jsme vás informovali v minulém článku, nyní se zaměříme na jeho design a rozměry.

Imitace kůže a pouze dvě barvy

Model Xiaomi 14 Ultra představuje letošní vlajkovou loď flotily Xiaomi. Proto není žádným překvapením, že přichází nejen se skvělými parametry, ale i sofistikovaným designem. Svým provedením navazuje na předchozí generaci, která se ale na tuzemský trh nedostala. Nový přírůstek tak jistě vnese trochu svěžího vánku do dosavadní nabídky smartphonů.

Zároveň má velký potenciál se stát silným konkurentem pro prémiové modely, jako je iPhone 15 Pro Max a Samsung Galaxy S24 Ultra. Xiaomi 14 Ultra zaujme na první pohled svým elegantní designem s čistými tvary. K dostání bude ve dvou barevných provedeních – s černými a bílými zády. Textura zad bude v obou variantách imitovat kůži.

Titanu se nejspíš nedočkáme

Spekulace o titanovém rámečku se zatím nepotvrdily a musíme se spokojit s hliníkem. Titanové provedení by se mohlo na našem trhu objevit později nebo také nikdy. Příjemným prvkem jsou i nadále ploché boky rámečku, které skvěle vypadají a umožňují pohodlný úchop. Vítanou novinkou je zcela plochý displej, jehož okraje již nejsou po stranách zahnuté zpět.

Kompaktní smartphone zde ale nečekejte. Xiaomi 14 Ultra bude tlustý 9,2 mm (pro porovnání Apple iPhone 15 Pro Max měří v pase jen 8,25 mm). Tento rozměr ještě dále naroste v místě masivního fotomodulu. Celkově má telefon vážit lehce pod 220 gramů. Dobrou zprávou je, že zůstává zvýšená odolnost splňující krytí IP68, na kterou jsme u vyšších modelů zvyklí.

Kruhová “ozdoba” s 4 objektivy

Právě vypouklý kruhový fotomodul je hlavní dominantou celého zařízení. Představují jej dva LED blesky umístěné vedle sebe ve spodní části kruhu a čtyři objektivy, které jsou symetricky uspořádané dva vlevo a dva vpravo. Nelze přehlédnout ani bílý nápis LEICA ležící uprostřed fotomodulu mezi objektivy.

Nápis upozorňuje na jednu z hlavních předností modelu – perfektní fotoschopnosti. Za nimi stojí spolupráce s německou společností LEICA. Xiaomi 14 Ultra se tak stal vůbec prvním modelem čínského výrobce Xiaomi, který vznikl společným úsilím s tímto specialistou přes optiku a fotoaparáty.

Výhodná koupě to ale nebude

Na evropském trhu se Xiaomi 14 Ultra bude prodávat pouze v konfigurace 16 GB RAM/512 GB. Podle francouzských zdrojů by se měla jeho cena pochybovat okolo 1499 eur (zhruba 38 000 Kč). Lze ale očekávat, že se v rámci předprodeje objeví nějaké zajímavé bonusy. Xiaomi 14 Ultra tak cenovkou dokonale zapadne mezi své přímé konkurenty:

Design Model Orientační cena*
Apple iPhone 15 Pro Max 512GB 40 500 Kč
Samsung Galaxy S24 Ultra S928B 12GB/512 GB 38 500 Kč

*Ceny jsou převzaty od oficiálních prodejců v den psaní tohoto článku.

Související články

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.