Menu

Creality Ender-3 S1 Pro – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii 3D tiskárny

Klady

  • Velmi příznivá cena
  • Poměrně kvalitní tisk
  • Možnost gravírování
  • Jednoduchá obsluha
  • Nízká hlučnost

Zápory

  • Nižší rychlost tisku
  • Tiskárna není v češtině
6 000 Kč Orientační cena

3D tiskárna Creality Ender-3 S1 Pro patří mezi nejlepší modely pro nenáročné uživatele. Na první pohled už totiž zaujme velmi nízkou pořizovací cenou. Přesto se jedná o velmi zajímavé zařízení. Některými parametry sice příliš nepotěší, většinu vlastností však má na velmi dobré úrovni.

Základní charakteristiky

Creality Ender-3 S1 Pro disponuje dotykovým displejem, takže se snadno ovládá. Jednoduchá je ostatně už montáž v šesti krocích, byť se patří mezi produkty značky Creality, u níž se stává, že je někdy třeba něco dodatečně upravit. K tomu je nutné doplnit, že tiskárna není v češtině, přesto by tisk a nastavení měl zvládnout snad každý. Tento model každopádně zaujme i tryskou schopnou pracovat až do 300 °C, což zaručuje větší variabilitu použitelných filamentů.

Dané zařízení potěší rovněž možností laserového gravírování či využití LED osvětlení, takže lze tisk kontrolovat i v tmavších prostorách. Ender-3 1 Pro má kovový dvourychlostní extrudér Sprite s přímým pohonem, který má kladný vliv na přesnost a plynulost tisku, který je dosti tichý. Tiskárna je navíc velmi lehká (hmotnost 8,6 kg) a její tiskový prostor má rozměry 220 × 220 × 270 mm, což bude asi pro mnoho uživatelů dostačující. Pracuje nicméně poměrně pomalu (rychlost tisku činí pouze 150 mm/s).

Parametr Tento produkt
Technologie tisku

FDM

Průměr filamentu (mm)

1,75

Rychlost tisku (mm/s)

150

Počet tiskových hlav

1

Hmotnost (kg)

8,6

Velikost tiskového prostoru (mm × mm × mm)

220 × 220 × 270

Monitorovací kamera

Ne

Wi-Fi připojení

Ne

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

3D tiskárnu Creality Ender-3 S1 Pro uživatelé hodnotí velmi kladně nejen díky velmi příznivé pořizovací ceně, ale mnohé z nich právě vzhledem k této okolnosti překvapila následná kvalita tisku. Kvitována je rovněž možnost gravírování a jednoduchá obsluha, byť je samozřejmě jako zápor uváděná skutečnost, že tiskárna není v češtině. To je dle některých uživatelů problém, na druhou stranu mnozí sami uvádějí, že ovládání musí pochopit snad každý.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavním kladem 3D tiskárny Creality Ender-3 S1 Pro je velmi příznivá cena, neboť seženete jen málo stejně levných či levnějších zařízení, minimálně při takové kvalitě tisku. Daný model navíc umožňuje i gravírování, což rozšiřuje možnosti jeho využití, když dává možnost vytvořit i nápis, logo, či ornament. Navíc má praktické LED osvětlení. Za zápory je možné považovat nižší rychlost tisku, stejně jako absenci češtiny, která by však prakticky pro nikoho neměla být větší překážkou.

Porovnání s alternativami

V současné době si můžete pořídit zřejmě nejvíce 3D tiskáren právě s čínskou značkou Creality. Její produkty se sice kvalitou nemohou rovnat předním značkám (Bambu Lab či Prusa Research), přesto jsou široce oblíbené. Mezi další zajímavé a finančně výhodné produkty patří např. Creality Ender-3 Neo. Z levných modelů ovšem můžeme uvést rovněž Elegoo Neptune 4 či Kingroon KP3S 3.0, která dokonce patří k nejlevnějším 3D tiskárnám na trhu.

Závěrečné shrnutí

Creality Ender-3 S1 Pro představuje vhodnou 3D tiskárnu především pro méně náročné uživatele. Přesto zaujme mnoha pozitivními vlastnostmi, mezi které patří především dobrá kvalita tisku, ale třeba také velmi příznivá cena nebo jednoduchá obsluha. Tu může nicméně poněkud komplikovat absence češtiny. Pokud by vám tisk dělal potíže, k dispozici máte různá videa v českém jazyce, která vám mohou pomoci. Dozvíte se tedy např., jak na první tisk…

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Creality Ender-3 S1 Pro | Hodnocení: Dobré
Petr Šindelář
Redaktor

Petr pracuje jako externí copywriter a redaktor již 14 let, takže má se psaním článků opravdu bohaté zkušenosti. Na Arecenzích se věnuje zejména outdoorovým a sportovním tématům. Ve volném čase se věnuje literatuře, historii, psychologii, kinematografii, sportu a zdravému životnímu stylu.


Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Creality Ender-3 S1 Pro

Creality Ender-3 S1 Pro

6 000 Kč Orientační cena