Menu

Crussis e-Country full 11.9 (2024) – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

TOP produkt – unisex v kategorii Nejlepší městská elektrokola

Klady

  • Kvalitní a silný motor
  • Pevná a odolná konstrukce
  • Celoodpružené elektrokolo
  • Vysoká kapacita baterie

Zápory

  • Bez USB portu
  • Pouze blatníky ve výbavě
  • Vyšší cena
109 990 Kč Orientační cena

Crussis e-Country Full 11.9 je nejnovějším přírůstkem do rodiny elektrokol Crussis pro rok 2024. Unisex model celkově vyniká svým detailním zpracováním a kvalitní konstrukcí. Počítat můžete s celkovým odpružením, vysokou kapacitou baterie a nadupaným motorem. Díky tomu se hodí jak pro jízdu po městě, tak i do přírody.

Základní charakteristiky

Srdcem e-Country Full 11.9 je motor Bosch Performance Line CX Smart System, který zajišťuje plynulé a rychlé zrychlení na jakémkoli povrchu. Zároveň je vybaveno vysokokapacitní baterií, s níž dokáže ujet až 150 km na jedno nabití.

Pokud rádi vyrazíte do náročnějšího terénu, potěší vás fakt, že je Crussis e-Country Full 11.9 celoodpružené – přední vidlice je přitom uzamykatelná. Rám kola je dostupný ve více velikostech. Jak je tomu u elektrokol Crussis zvykem, můžete počítat s kvalitním zpracováním a robustní konstrukcí.

Baterie

Baterie Bosch PowerTube s kapacitou 625 Wh je plně integrována do rámu kola. Na jedno nabití vám dokáže nabídnout dojezd až 150 km – v průměru pak dojezd činní zhruba 100 km. Velkým plusem je možnost rychlonabíjení s 4A nabíječkou, se kterou lze Crussis e-Country Full 11.9 nabít během čtyř hodin.

Motor

Crussis v roce 2024 u novějšího modelu přesedlal z motorů Bafang na Bosch, a to konkrétně na Bosch Performance Line CX Smart System. Jeho maximální výkon dosahuje 850 W a kroutící moment činí 85 Nm. Počítat můžete s rychlou a plynulou odezvou, čímž vám zajistí pohodlnou jízdu za každé situace. Motor je známý nejen pro svůj výkon, ale i vysokou spolehlivost a dlouhou životnost.

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Rok výroby

r. 2024

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

27,5

Výška rámu (palce)

17,5, 19,5, 21,5

Materiál rámu

Hliník

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

150

Průměrný dojezd (km)

100

Umístění baterie

Rámová

Značka baterie

Bosch

Kapacita baterie (Wh)

625

Nabíječka (A)

4

Umístění pohonu

Středový

Značka motoru

Bosch

Maximální výkon (W)

850

Kroutivý moment motoru (Nm)

85

Brzdy

Hydraulické

Typ snímače

Torzní

Vybavení

Crussis e-Country Full 11.9 je vybaveno prvotřídními komponenty, jako je vidlice ROCKSHOX FS Recon Silver RL Solo Air a hydraulické brzdy SRAM Level, které jsou špičkou ve své kategorii. Za zmínku stojí dvanácti rychlostní přehazovačka SRAM SX Eagle, s níž můžete efektivněji regulovat svoji jízdu. Plusem jsou též kvalitní pneumatiky nabízející skvělou přilnavost k většině povrchů – s modelem tak můžete vyrazit i do náročnějšího terénu.

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1×12

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ano

Stojánek

Ne

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Uživatelé a odborníci chválí Crussis e-Country Full 11.9 za jeho vynikající jízdní vlastnosti a robustní konstrukci. Velké části z nich imponuje použitý výkonný motor od značky Bosch, který je často považován za spolehlivější alternativu. Někteří si chválí možnost rychlého nabíjení, která stále není u všech elektrokol dostupná.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Crussis e-Country Full 11.9 vyniká mezi ostatními elektrokoly svou všestranností a vysokým výkonem. Na rozdíl od čistě městských modelů, jako je Crussis e-City 1.15, Leader Fox Neba nebo Leader Fox Saga, nabízí e-Country full 11.9 plné odpružení a delší dojezd, díky čemuž je vhodný nejen pro městské prostředí, ale i pro jízdu v náročnějším terénu. V porovnání s Crussis e-Country 7.8, který je rovněž určen pro terénní jízdu, nabízí e-Country full 11.9 lepší odpružení a nadupanější motor.

Porovnání s alternativami

Při srovnání s alternativami na trhu se drží Crussis e-Country Full 11.9 vysoko nad většinou dostupných modelů. Uživatelům imponuje především jeho univerzálnost, díky čemuž ho není nutné striktně využívat pouze ve městském prostředí.

I když jsou Leader Fox Neba a Leader Fox Saga skvělými městskými elektrokoly, nelze je využít i v náročnějším terénu. O trochu lépe jsou na tom Crussis e-Country 7.8 a LIV Amiti E+ 2, ale i přesto se Crussis e-Country full 11.9 nedokážou vyrovnat z hlediska výkonu a dojezdu.

Závěrečné shrnutí

Crussis e-Country Full 11.9 je elektrokolo, které se neomezuje pouze na městské prostředí, ale můžete s ním vyrazit i na výlety do přírody. Díky výkonnému motoru, dlouhému dojezdu a celoodpružení je ideální volbou pro náročné jezdce, kteří chtějí investovat do kvalitního a univerzálního elektrokola. Pro některé může být stále překážkou vysoká cena. V takovém případě je pro vás vhodnější volbou levnější dámské elektrokolo Crussis e-Country 7.8 či pánské Leader Fox Neba.

109 990 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Crussis e-Country full 11.9 (2024) | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann
Redaktorka

Nikola má na Arecenzích na starost témata spojená s financemi. Aktuálně studuje obor Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání na Univerzitě Hradec Králové. Již na střední škole ji učaroval svět financí a investic, který ji přivedl i ke copywritingu, jemuž se věnuje více než pět let. Kromě financí jsou jejím koníčkem také moderní technologie, a to i přesto, že většinu svého volného času tráví nejraději v přírodě.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Crussis e-Country full 11.9 (2024)

Crussis e-Country full 11.9 (2024)

109 990 Kč Orientační cena