Menu

Crussis e-Guera 5.8 (2023) – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

TOP produkt – dámské v kategorii Horská elektrokola

Klady

  • Ideální pro kratší a náročné trasy
  • Výkonný motor
  • 5 režimů asistence

Zápory

  • Nedisponuje USB portem
  • Žádná výbava
  • Nabíječka 2A
33 000 Kč Orientační cena

Crussis e-Guera 5.8 je cenově dostupné dámské horské elektrokolo, které je navrženo pro jezdce hledající univerzálnost a výkon pro různé typy terénu. Kombinace robustní konstrukce a výkonného motoru model předurčuje k tomu, že si dokáže poradit s nezpevněnými cestami i prudkým stoupáním.

Základní charakteristiky

Crussis e-Guera 5.8 je vybaveno koly s výškou ráfku 27,5 palce. Samozřejmostí je kvalitní a pevná konstrukce z hliníku, která si dokáže poradit s náročným terénem a častým namáháním. Volit můžete mezi dvěma výškami rámů, a to 17 a 19 palci. Samozřejmostí je odpružená vidlice, která vám zajistí pohodlí za jakékoliv situace. Nosnost elektrokola činí 120 kg.

Baterie

Jádrem elektrokola e-Guera 5.8 je baterie s kapacitou 468 Wh, se kterou lze dosáhnout dojezdu až 115 km. Podobně jako většina ostatních modelů značky Crussis disponuje systémem řízení baterie (BMS), který ji chrání před poškození v podobě přehřátí nebo přebytí. Doba nabíjení plně vybité baterie na 100% kapacitu je přibližně 6,5 hodiny, což není zrovna krátká doba, ale s cenou pod 40 000 Kč nelze očekávat zázraky.

Motor

Motor Bafang Max Drive M400 nabízí nominální výkon 250 W a maximální výkon 500 W. Za zmínku stojí vysoký točivý moment až 80 Nm. Elektrokolo vám tak nabídne dostatečnou oporu i při náročném stoupání. Naopak torzní snímač se postará o plynulou a intuitivní asistenci při šlapání.

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Rok výroby

r. 2023

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

27.5

Výška rámu (palce)

17, 19

Materiál rámu

Alu 6061

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

115

Průměrný dojezd (km)

90

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

468

Nabíječka (A)

2

Umístění pohonu

Středový

Značka motoru

Bafang

Maximální výkon (W)

500

Kroutivý moment motoru (Nm)

80

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Typ snímače

Torzní

Vybavení

Crussis e-Guera 5.8 je vybaveno odpruženou vidlicí Suntour XCT30 HLO DS 27,5″ s možností uzamčení pro jízdu po silnici. Model dále nabízí 1×8 převody s řazením Shimano Acera, se kterými snadno upravíte požadovanou rychlost. I přes nižší cenu je model vybavený spolehlivými hydraulickými brzdami Shimano BR-MT200 nebo Sram Level.

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1×8

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ne

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Crussis e-Guera 5.8 obdrželo pozitivní hodnocení od odborníků i běžných uživatelů pro jeho výkonný motor a všestranné využití. Uživatelé často oceňují jeho podporu i ve velmi náročném terénu, přičemž jim zároveň dokáže zajistit pohodlnou jízdu. Mezi uživateli je model oblíbený díky jeho cenové dostupnosti, kdy ho často hodnotí jako nejlepší alternativu z hlediska poměru ceny a výkonu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní předností e-Guera 5.8 je jeho výkonný motor Bafang a baterie s dostatečnou kapacitou pro dojezd až 115 km. Sice se nejedná o nejvýkonnější model na trhu, ale v této cenové kategorii podobnou nabídku jen tak nenajdete.

Na druhou stranu nedisponuje USB portem pro nabíjení jiných zařízení a ani výbavou v podobě blatníků či nosiče. Minusem je též pomalé nabíjení přes 2A nabíječku – pro nedočkavce je lepší volbou Crussis e-Fionna 7.8 s 4A nabíječkou.

Porovnání s alternativami

Ve srovnání s ostatními modely e-Guera 5.8 obstojí jako solidní volba pro ty, kteří hledají vyvážené dámské horské elektrokolo za výhodnou cenu. Náročnější ženy si mohou připlatit a investovat do univerzálního elektrokola Crussis e-Fionna 7.8. Možnou volbou je i o něco dražší Apache Hupahu MX1 400, které nabízí robustní a odolnou konstrukci, hydraulické brzdy a dojezd až 210 km.

Závěrečné shrnutí

Crussis e-Guera 5.8 je skvělým vstupním modelem do horské cykloturistiky. Oceního tedy zejména začínající a méně náročné jezdkyně. Pokud se rozhodnete jen čas od času vyrazit na výlet do náročnějšího terénu, hravě si s modelem vystačíte. Naopak náročnější jezdkyně budou muset investovat do dražších modelů, jako je třeba již zmíněné Apache Hupahu MX1 400.

33 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Crussis e-Guera 5.8 (2023) | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann
Redaktorka

Nikola má na Arecenzích na starost témata spojená s financemi. Aktuálně studuje obor Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání na Univerzitě Hradec Králové. Již na střední škole ji učaroval svět financí a investic, který ji přivedl i ke copywritingu, jemuž se věnuje více než pět let. Kromě financí jsou jejím koníčkem také moderní technologie, a to i přesto, že většinu svého volného času tráví nejraději v přírodě.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Crussis e-Guera 5.8 (2023)

Crussis e-Guera 5.8 (2023)

33 000 Kč Orientační cena