Menu

Recenze krabičkové diety Dieta v krabičce

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Krabičkové diety

Klady

 • Příznivá cena
 • Varianty pro muže a ženy
 • Připravováno profesionály
 • Recyklované obaly
 • Přijímá stravenky

Zápory

 • Jen Praha a Středočeský kraj
 • Nemají nabírací program
374 Kč Orientační cena

Krabičková dieta od firmy Dieta v krabičce cílí na zákazníky z Prahy a Středočeského kraje, pro které má v nabídce program na hubnutí nebo pro zdravé udržení váhy, a to v rozlišení pro ženy a muže. Je vhodnou volbou pro ty, kteří nemají žádné speciální požadavky na výživu a jejich prioritou je nízká cena. Pokrmy firma dodává v recyklovatelných krabičkách, jídelníčky nechává sestavovat pod odborným dohledem nutriční specialistky, se kterou je navíc možné si domluvit telefonickou konzultaci.

Nabídka dietních plánů (stravovací programy)

Stravovací plány nejsou zrovna doménou krabičkové diety Dieta v krabičce. Na výběr je totiž prakticky jen ze dvou možností, pokaždé s rozlišením pro ženy a pro muže s rozdílnou energetickou hodnotou (celkem tedy 4 varianty). V nabídce je program na hubnutí nebo pro zdravé udržení hmotnosti. Nabírací program oblíbený u mužů tedy zcela chybí, což je škoda, protože jej u mnohých konkurentů obvykle najdete.

Jídelníček je navíc pouze jeden a nemáte tedy možnost výběru z vícero variant jako u konkurence. Rozdílné jsou jen energetické hodnoty jednotlivých stravovacích programů, a tak pokud by vám menu svou pestrostí nesedělo, museli byste se poohlédnout jinde. Na druhou stranu je ale jídelníček vždy vypsaný na webových stránkách, tudíž dopředu víte, jaká jídla vás v následující týden čekají.

Nabídka stravovacích programů:

 • Slim (Ž)
 • Slim FIT (M)
 • FIT (Ž)
 • Balance (M)
Parametr Tento produkt
Různý počet jídel

Ano

Počet stravovacích programů

4

Výběr z různě kalorických variant

Ano

Speciální stravovací programy (individuální úprava)

Ne

Nutriční poradenství

Ano

Cena dopravy

121 Kč (osobní odběr 36 Kč)

Rozvoz a odběrná místa

Praha, Středočeský kraj

Cena

Dieta v krabičce si zakládá na dostupné ceně. Celodenní menu nabízí již od 349 Kč – tato cena platí při objednávce krabičkové diety na celkem 60 dnů, kdy dohromady při osobním odběru zaplatíte 22 425 Kč. Takovou částku přitom leckdy u konkurence vynaložíte za jeden měsíc (v závislosti na vybraném programu), takže je nabídka poměrně výhodná.

Cena menu se odvíjí od zvoleného programu a délky, na jakou si jídlo předobjednáte, přičemž varianta pro muže je vždy dražší. Jisté slevy ale na vás při dlouhodobém odběru, stejně jako u konkurence, čekají. Firma si navíc účtuje také poplatky za doručení. A to konkrétně částku 25 Kč za osobní odběr na některém z výdejních míst a 120 Kč za rozvoz po Praze a ve Středočeském kraji. Konkurence je na tom lépe, protože cenu obvykle započítává již do částky za jídlo.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Za kladnými referencemi firmy Dieta v krabičce stojí celá řada spokojených uživatelů, mezi nimiž jsou i známé osobnosti. O své pozitivní zkušenosti s touto krabičkovou dietou se podělila například herečka Patricie Solaříková, modelka Jitka Nováčková nebo zpěvačky Marta Jandová či Petra Janů.

Uživatelé si přitom pochvalují nejen pestrost jídel a skladbu jídelníčků, ale také fakt, že s krabičkovou dietou dosáhli svého cíle, což bylo často zhubnout několik kilogramů váhy. Oceňují pak také zákaznický servis, kdy je možné si svou objednávku kdykoliv upravit nebo ji bez starostí přerušit. Pozitivní dojmy pak uživatelé sdílejí také co se týče dopravy krabiček až domů či do práce, kdy potvrzují, že rozvoz probíhá včas a jídla jsou doručována v pořádku.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Stěžejní výhodou tohoto dodavatele krabičkové diety je příznivá cena, a to nejen při objednání krabiček na několik měsíců dopředu. Předností je také BMI kalkulačka, pomocí které si můžete snadno vypočítat, jaký program vám bude nejlépe vyhovovat. Na webových stránkách pak najdete také zajímavou kalkulačku pro výpočet celkové ceny za krabičkovou dietu, a to i s porovnáním vašich aktuálních nákladů. Ihned se tak dozvíte, kolik s krabičkovou dietou ušetříte. Cena je tedy skutečně to, na čem si Dieta v krabičce zakládá.

Za nevýhodu ale můžeme označit poměrně úzkou nabídku programů a nemožnost jejich individuální úpravy. Vybrat si můžete pouze z plánu pro zdravé udržení hmotnosti nebo z plánu na hubnutí, vždy v odlišně kalorické variantě pro ženy a pro muže (celkem tedy máte 4 možnosti). Bohužel počet chodů v menu ani jejich složení nelze upravovat, stejně tak se menu nehodí pro osoby, které mají speciální požadavky na výživu.

Porovnání s alternativami

Co do srovnání ceny za celodenní menu můžeme jako vhodnou alternativu zmínit krabičkovou dietu Zdravé stravování, která má navíc vynikající dostupnost po celé České republice, a pokud nejste z Prahy a okolí, pak určitě stojí za zvážení. Nabízí výrazně více stravovacích programů, mezi nimiž si vyberou i náročnější uživatelé s individuálním nastavením energetického příjmu nebo se speciálními požadavky na výživu.

Cenu dopravy má Zdravé stravování na rozdíl od Diety v krabičce zahrnutou již v ceně menu, ovšem v ceníku má firma několik dalších drobných poplatků. Ty se mohou během objednávek nastřádat a výsledná cena už pak nemusí být tolik výhodná.

S cenou pod 400 Kč za celodenní menu se můžete dostat také v případě krabičkové diety NutritionPro, která je dostupná ovšem pouze v Praze. Svým zákazníkům nicméně nabízí zajímavé množstevní slevy, takže pokud se do diety chcete pustit společně s kolegyní nebo kamarádkou, je to skvělá volba, protože můžete společně ušetřit. Nabídku stravovacích programů má ale chudší a zrovna tak jako Dieta v krabičce neumožňuje individuální úpravu jídelníčku dle speciálních požadavků.

Závěrečné shrnutí

Krabičková dieta od firmy Dieta v krabičce je vhodná pro všechny, kteří hledají cenově výhodnou nabídku a nevyžadují v menu žádné speciální úpravy. Krom toho, že se budete muset spokojit s programy jen na hubnutí či zdravé udržení váhy, je třeba oželet i možnost výběru z vícero energetických hodnot či počet chodů v menu. To nemusí vyhovovat každému, obzvláště ne těm, kteří si potřebují nastavit individuální kalorický příjem.

Na druhou stranu si skrze svou příznivou cenu Dieta v krabičce své příznivce jistě najde. Skvělou volbou je pro pracující osoby, jednotlivce žijící samostatně či seniory, kterým se nechce nebo nevyplatí vařit. Jídelníčky krabičkové diety jsou sestavené výživovým poradcem, vhodné pro muže i ženy a dostupné v Praze a Středočeském kraji.

374 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dieta v krabičce | Hodnocení: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se ráda zabývá tématy zdravého životního stylu, a tak autorsky stojí i za krabičkovými dietami. Díky načerpání informací z mnoha různých zdrojů vám poskytne ucelený přehled a poradí, podle čeho správně zvolit vhodný stravovací program a na co dát během nákupu pozor. K výběru krabičkových diet přistupovala tak, aby byl užitečný nejen pro pracující osoby, které si nestíhají vařit, ale i všechny, kteří chtějí zhubnout či nabrat svalovou hmotu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dieta v krabičce

Dieta v krabičce

374 Kč Orientační cena