Upozornění: Tato recenze je ze starší verze testu digestoří, na tomto odkazu najdete aktuální srovnání digestoří.
Vestavný odsavač Mora OT 651 X se hodí spíše do bytů nebo méně rozměrných kuchyní v rodinných domech. Jelikož se jedná o vestavný a výsuvný model, nebude nijak rušit celkový design kuchyně a lehce se schová například pod vrchní skříňku nad varnou deskou. S výkonem 304 m3/hod spolehlivě odstraní z menších kuchyní všechny nežádoucí pachy a páry. Sílu odsávání můžete regulovat díky třem rychlostním stupňům. Digestoř se ovládá klasicky pomocí tlačítek. Při dokoupení uhlíkových filtrů můžete odsavač využít i na recirkulaci.
Parametr | Tento produkt | Průměr všech námi srovnávaných produktů |
---|---|---|
Výrobce |
Mora |
23 % Cata, 23 % Mora, 15 % Beko, 8 % Guzzanti, 8 % Zanussi, 8 % Electrolux, 8 % Amica, 8 % Candy |
Typ |
Výsuvná |
31 % Komínová, 23 % Vestavná + výsuvná, 23 % Podvěsná, 15 % Výsuvná, 8 % Vestavná |
Odvádění par |
Kombinované (odtah a recirkulace) |
100 % Kombinované (odtah a recirkulace) |
Hlučnost (dB) |
57 |
65,00 |
Výkon (m3/hod) |
304 |
321,85 |
Počet rychlostí |
3 |
2,92 |
Displej |
Ne |
92 % Ne, 8 % Ano |
Dotykové ovládání |
Ne |
100 % Ne |
Dálkové ovládání |
Ne |
85 % Ne, 15 % Ano |
Hmotnost (kg) |
6 |
7,27 |
Co se týče účinnosti filtrace, Mora OT 651 X se řadí spíše k horšímu průměru v porovnání s ostatními produkty v našem testu. Hliníkové filtry proti mastnotě můžete bez problému umýt v myčce. Digestoř je vybavena jednou LED žárovkou a v třídě účinnosti osvětlení dostala známku G, takže by neměla sloužit jako primární zdroj osvětlení pro varnou desku. Ve třídě účinnosti proudění vzduchu spadá do kategorie F. Tuto známku dostalo ovšem nejvíce ze všech testovaných digestoří. S roční spotřebou 65,5 kWh ji můžeme považovat v tomto ohledu za nadprůměrnou. Spadá do energetické třídy D a roční náklady na její provoz vás vyjde zhruba na 262 Kč.
Parametr | Tento produkt | Průměr všech námi srovnávaných produktů |
---|---|---|
Třída účinnosti filtrace tuků |
D |
46 % D, 23 % C, 15 % E, 8 % F, 8 % B |
Třída účinnosti osvětlení |
G |
38 % G, 38 % A, 8 % E, 8 % F, 8 % D |
Třída účinnosti proudění vzduchu |
F |
38 % F, 23 % E, 15 % G, 15 % D, 8 % C |
Roční spotřeba energie (kWh) |
65,6 |
72,15 |
Roční náklady na provoz (Kč) |
262 |
288,55 |
Energetická třída |
D |
31 % E, 31 % D, 23 % C, 15 % B |
Šířka (cm) |
60 |
59,98 |
Hloubka (cm) |
30 |
35,24 |
Minimální výška nad plynovou deskou (cm) |
65 |
69,55 |
Minimální výška nad elektrickou deskou (cm) |
50 |
53,18 |
Lidé, kteří se rozhodli pro digestoř Mora OT 651 X, si pochvalují její jednoduchou instalaci a spolehlivost. Na druhou stranu někteří z nich přiznávají, že kvalita spotřebiče odpovídá jeho ceně, která je docela nízká. Shodují se na tom, že produkt má dobrý poměr ceny a výkonu, ale nelze od něj tak očekávat žádné zázraky. Pár uživatelů si také stěžuje na vyšší hlučnost při nejvyšší rychlosti odsávání.
Mora OT 651 X se i přes svoji nízkou cenu téměř přibližuje průměrnému výkonu digestoří z našeho testu. Najdeme několik produktů ze stejné cenové kategorie, které jsou na tom s výkonem podstatně hůře. Hodí se zejména do menších kuchyní, kde díky svému vzhledu a provedení skvěle zapadne. Rozhodně ji ovšem nedoporučujeme do větších kuchyní nebo tam, kde se často smaží, jelikož její účinnost filtrace tuků není moc vysoká.
Pokud hledáte průměrně výkonný odsavač v této cenové kategorii, můžete se podívat také na Electrolux LFP216S, který má například o něco lepší účinnost, co se filtrace tuků týče.
Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti
Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.