Menu
Přečíst článek

Diskuze: Čaje plné pesticidů: Test odhalil až 15 chemikálií v jednom sáčku, problém má i značka z Lidlu

Koupit si v supermarketu několik krabiček čaje je jednoduché a levné, proto je Češi mají tak moc v oblibě. Potíž je v tom, že ne vždy mají dostatečně kvalitní složení. Nedávné testy polské organizace navíc prokázaly, že mnohé z nich obsahují i zakázané pesticidy.

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi.
Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.

IK
Ivana Klein Tarantová
8. 3. 2026

Jaký čaj si teda koupit?

J
Jaroslava
8. 3. 2026

Tak to se asi nedozvíte, hlavně, že píší co je špatné a na to dobré si musíme přijít sami i když se obávám, že budeme hledat jen těžko

B
Běla
8. 3. 2026

třeba bio, udělat si vlastní… možnosti tu jsou

LD
Luki Duki
8. 3. 2026

Nechápu Loyd už neprochází léta testy a pořád se prodává

BM
Barbora Márová
8. 3. 2026

nejlépe sypaný anebo si vyrobit vlastní

MH
Martina Hořáková
8. 3. 2026

Já důvěřuji značce Sonnentor💚

TT
tomas tmej
8. 3. 2026

doporučuji Everest Ayurveda ,jinak psali že problém je když cokolv dlouho louhujete….

OH
Oliver Hardy
8. 3. 2026

Ja si natrham na podzim u lesa sipky a pak si ze susenych delam cely rok caj bez pesticidu a sladim ho domacim medem.

JJ
John Johny
8. 3. 2026

To je prima. Ale co mi, normální? 😀

Z
zuza
9. 3. 2026

jít do lesa či paseky a natrhat si šípky. A po večerech si číst pravidla českého jazyka

MO
Milan Obertan
9. 3. 2026

🤣

MK
Marie Králíková
8. 3. 2026

vtipné je, že článek lamentuje nad kvalitou čajů ze supermarketu a že je lépe kupovat čaj ve specialkach a pak uvedou několik značek čajů, který teda v supermarketech myslím neprodávají. Takže kde teda je pointa?

E
Evita
8. 3. 2026

jak je možné, že se takové čaje dostávají do prodejen. Kdo je za toto zodpovědný

KS
Karolina Střechová
12. 3. 2026

presne tak.
a to nejsou jen čaje.
X výrobků je jedovatých.
ja nechápu ,ze maji to mají povolené prodávat.
farma bussines potřebuje pacienty ,tak proto je to povolené.

EF
Evicka Francikova
9. 3. 2026

Kupuji si pouze čaj z Turecka.
Černý sypaný čaj.
Tyhle pytlíky pro mne nejsou čaj.

Nahoru