Menu
Přečíst článek

Diskuze: „Za ty ceny by se mělo zavírat,“ aneb do Prahy přijela Matějská pouť. „Nic jsme nezdražili,“ brání se pořadatelé

Každý rok totéž. Brány se otevřou, kolotoče se roztočí a na sítích i v rozhovorech u vstupů se okamžitě ozve stejná písnička: proč je to tak drahé? Letošní Matějská pouť v tom není výjimkou.

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi.
Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.

AM
Alex Mikes
22. 2. 2026

Disneyland v Paříži stojí 99 euro na celý den a rozhodně daleko více zábavy jak pro děti tak i pro dospělé. Tato celodenní vstupenka do parku Disney Adventure World a nebo Disneyland vám umožní strávit den s rodinou nebo přáteli ve společnosti Mickeyho, Minnie, Popelky, Donalda, Balua, Medvídka Pú a dalších Disneyho postaviček.

M
Mates
22. 2. 2026

To je pro čtyřčlenou rodinu 10 000, takže taky bomba 🙂

P
pm
22. 2. 2026

VSTUPENKY MIMO SEZÓNU
16.04 – 26.06.2026 & 01.09 – 31.10.2026
STANDARDNÍ VSTUPENKA (MIMO SEZÓNU)
Od 140 cm
199,00 zł
Méně
0
Více
Valid: 16.04 – 26.06.2026 & 01.09 – 31.10.2026
ZLEVNĚNÁ VSTUPENKA (MIMO SEZÓNU)
Do 140 cm / senior nad 65 let.
159,00 zł
Méně
0
Více
Valid: 16.04 – 26.06.2026 & 01.09 – 31.10.2026
2DENNÍ STANDARDNÍ VSTUPENKA (MIMO SEZÓNU)
Od 140 cm
Platí denně
359,00 zł
Méně
0
Více
Valid: 16.04 – 26.06.2026 & 01.09 – 31.10.2026

energylandia.pl

JH
Jan Hamáček
23. 2. 2026

klobása bývala za 5kcs a byla skvělá

R
Ruda
23. 2. 2026

Trochu se vzpamatujte ?! Každý počítáte pouze vstup ! Musíte taky počítat ale cestu jídlo ubytování poplatky! Palivo známka popř po it… A konkrétně v energy landy předražené hnusné jídlo!! A mega fronty Rodina den celkem kolem 12000 a to uz je porce

IB
Iveta Bartošová
23. 2. 2026

Přesně moje řeč plus ubytování,kde máte a také to není na jeden den. Disneyland je jako taková dovolená cenově. samozřejmě je to zážitek to nepopírám.

R
Ruda
23. 2. 2026

Asi tak plus cesta atd….

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

5000 více ne

MG
martin grossmann
23. 2. 2026

no 99 euro na hlavu, ne každý si může, dovolit, k tomu doprava(1500 Km) a ubytování. jistě na dovolenou, jako jsem tam byl v roce 2004 já ano, ale na výlet určitě ne.

R
Ruda
23. 2. 2026

Ale to není jen to??? Co to tu píšete?? !! nás jeden den v Disneylandu vyšel na 27 000?!!! S cestou jidlem atd!!!!

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

kecáš z hladu… .tak za 5000

JD
Jan Dvorský
22. 2. 2026

souhlasím s tím, že jde o zbytečně drahou zábavu. ale proto by mě ani nenapadlo tam jít. nemá smysl nadávat na ceny. když se mi něco nelíbí tak tam nejdu. evidentně je ještě dost lidí, kterým přijdou ceny přiměřené. pak není důvod jakkoliv ceny upravovat.

LK
Linda Kavalírová
22. 2. 2026

Máte pravdu. Když už bez toho nemohu být, tak si vezmu sebou sváču a ušetřím. Za ty ceny vezmu raději vnoučata na hory, určitě jim to prospěje víc!

MH
Miroslav Holub
22. 2. 2026

Není přece nic jednoduššího než si tuto „zábavu“ odpustit.
Každého volba zda chce ,či ne, podporovat zlodějinu.

JJ
JUDr. Jiří Klíma
26. 2. 2026

Přesně tak

IB
Iveta Bartošová
23. 2. 2026

chtěla bych hory pro děti dejme tomu za 3000 ,nebo raději 2000 Kč to bych také jela.

R
Ruda
23. 2. 2026

Joo koukat na stromy je bezva zábava pro děti 😹😹😹😹

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

lepší než si vozit zadek na rozvrzaném vehiklu

ZP
Zbyněk prášek
22. 2. 2026

Většinou to jsou prarodiče, kteří touží jediné své vnouče rozmazlovat. Sami na sobě šetří a pro ně by se rozdali.

MH
Marta Hrubá
22. 2. 2026

Mám dva vnuky a věřte nebo ne, nevzala bych je tam.

R
Ruda
23. 2. 2026

Tak jasný ať radši seděj doma a mačkaj telefo to je lepší 😹

KP
Kristýna Plačková
26. 2. 2026

Hm vy nejste normální radu budou doma na zadku než na pout a udělat zábavu

MK
Martin Kolotoc
22. 2. 2026

Vite vy zvanilove co stoji nove GLS ? Nebo vyrobit 100 kg žužu ? ☝️😅

NC
Navstevnik co odesel
22. 2. 2026

zuzu nikdo nekupuje a novy gls uz si kluci asi nekoupite… je to tam zoufale

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

zuzu kupuje každý a GLS si koupí i malé dítě

NC
Navstevnik co odesel
22. 2. 2026

v pokladne jedna a nebo dve pokladni a u vstupu ochranka co kontroluje listky za 30 korun. az na vyjimky bezzuba s vytazem cerstve propusteneho basmana. matejska prazdna. uz to nikoho neuajima a je to spis zoufalost a to i ekonomicka

NC
Návštěvník co pošel
26. 2. 2026

to jsou kecy v klecy

MB
Martin Beurer
22. 2. 2026

Nikdo nikoho nenutí ,stačí odejít anebo tam vůbec nechodit a budou se dít věci ….

II
ima ima
22. 2. 2026

Pro děti to má svůj půvab. Ale potom je na zlaté kliky mramor. koupelny a pohřby jak pro krále.))) Když na to máte běžte- vždyt bývalý obch dům Máj je také taková zrůdnost pro bohaté.

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

zlaté kliky neexistují, spíše hnědé slipy

RH
Renata Halenová
22. 2. 2026

Tak ve Vídni v Prátru se vstupné neplatí a atrakce nejsou tak drahé když se to přepočítá na euro je to tak akorát a jediné kde se platí tak wc asi 50 centů v Restauracích zdarma a určitě více atrakcí a skvělá zábava sice trochu dál ale stojí to za to a je to po celý rok

M
Michal
22. 2. 2026

Radši ušetřím a dám to Polákům v Energylandii…
Z těch kolotočářů stejně žádnou daň nedostaneme..

F
Ferovelký
22. 2. 2026

Ale Kočkovi mají své jisté! A to je podstatné na celém.

Z
Zdenda
22. 2. 2026

A zase ta malá čecháčkovská závist. To, že si sám nedokážete zařídit život podle svého, pracovat tak, abyste si vydělal hodně, to jsou věci, které byste měl být schopen po 36 letech dělat. Ale ono je přece jednodušší správně čecháčkovsky nadávat nejlépe na vše na co si nedokážu vydělat, že? A to fakt závidíte všem, co něco dokáží a mají hodně peněz?

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

peníze nic neznamenají, jen výměnu energie. vydělat (ať už poctivě nebo nepoctivě) si umí i 10 leté dítě

IB
Iveta Bartošová
23. 2. 2026

Kočkove mají jiste ty nájmy z atrakcí.

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

kočky už prdí dávno do hlíny

SB
Simona B.
22. 2. 2026

Přesně…👍 Psala jsem o Energylandii také…👍👍👍

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

nepsal jsi žeňo

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

energylandia neexistuje.. pšonkové šišlají a mají kníry a hollendři chrochtají

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

energylandia neexistuje pšonkové šišlají a mají kníry a hollendři chrochtají

MV
Miloš Vymazal
22. 2. 2026

Ceny by mohly být poloviční. Byl jsem na matějské naposledy před 40 lety. Vstupné se neplatilo, autodrom stál 5 Kčs a párek s hořčicí 3 koruny československé

JK
Jan Kominík
22. 2. 2026

Taky jsem tam v dětstvi chodil, Levnější atrakce 3 Kč, dražší 5 Kč,třeba konkretně ten autodrom. Od té doby se cenová hladina zvýšila, cca 15x, takže autodrom cca 75 Kč. Je vidět, že je to těžce přepálený, pěkná zlodějna, už bych tam nešel.

R
Ruda
23. 2. 2026

Tak musíte zlevnit elektr. Nájem naftu,zdravotku důchodku,údržbu pov ruč .. nafts stála 1,20 ted 33.. takže vstupné absolutně normální a kdo nechce ať nechodí

JM
Jana Mašindová
25. 2. 2026

Ano, oni se zvedly platy pane. Víte? Už nebereme 1500, ale třeba přes 30 000. Tak asi nebude kolotoč za 5Kč.

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

ha ha ha.. kapitalistická prasata.

L
Leopold
23. 2. 2026

a tvoje výplata byla 18 stovek

J
Jirka
23. 2. 2026

Takže na atrakci mohl 350x… Teď by musel brát 80 tisíc čistého, aby se dostal na podobnou cenu. A to je globálně elektronika a technologie levnější, než dříve…

IC
Iveta Chaloupková
23. 2. 2026

taky byli výplaty jiné než dnes… taky nejde srovnávat co bylo a nebylo. dnes je drahé všechno i pitome kino vyjde rodinu alespoň ke 2000 a nepočítám různé mayalandy a podobně. ono i zoo myslím občerstvení je také řádně přepálené a ještě samy odporný blaf.

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

kecy v kleci

JM
Jan Mazůrek
23. 2. 2026

U nás bývá jednou za rok pouť. Autodrom stojí 100,- za 3 minuty. Za nás to stálo 5kč pak dokonce až dvacku a autodrom byl obsypaný dětmi, na auta se čekala fronta. Dnes tam za to kilo krouží jedno dítě za půl dne. Nechápu jak to může vydělat na provoz… Ale to si musí kolotočáři spočítat sami.

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

to jsou kecy v klecy… autodrom za 50

KG
Kája Gott
26. 2. 2026

mně stál taky… ale ne chleba

PW
Petr Werner
22. 2. 2026

Na Matějské jsme nikdy nebyli. Jezdime do Německa, koupime denni rodinnou vstupenku a jezdime od 10 do 18 hodin na cem chceme…nekde jsou fronty, nekde ne…jidlo? Uděláme si toasty, na místě si dame hrancle s curri wurstem…a vse v pohodě…Za celou rodinu, vcetne dopravy, vstupneho a jidla… 150 EURo?

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

co to je kury vurst? snad buřt ty dojčlendre.. jaké hrancle? snad hranolky… a na co vůbec? děti si mají hrát v přírodě a ne se vozit

SB
Simona B.
22. 2. 2026

Každý rok jezdíme do Energylandie v Polsku. Celodenní vstupné 1000,- Kč na osobu , všechny atrakce zdarma, občerstvení výborné a cenově příznivé. Například hranolky 50,- Kč. My jezdíme na 2 dny s ubytováním přes Booking.com 5 km od parku již 4 roky po sobě. Vřele všem doporučuji – Energylandia Zator. Na Matějskou by mě už nikdo nedostal…

FK
Franta Kasik
22. 2. 2026

tak zdarma ti asi není nebo spatne čtu cca 1 000 kc

IB
Iveta Bartošová
23. 2. 2026

taky je to 500 km z Prahy. Jeden den nestačí alespoň minimálně 2 takže to nejde zase tak srovnávat.

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

jeden den stačí, ženo

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

energylandia neexistuje.. booking je na prd

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

energylandia neexistuje

DN
Daniel Nisický
22. 2. 2026

Už tam nepůjdu. Loni jsem byl, šli jsme s dětmi na Ruské kolo a největší zážitek byl, když jsem seshora viděl, jaká to auta stojí za maringotkami. Medvídci, Audinky a Bavoráčci. Tohle podporovat nelze, ať všechny kočky prominou.

FK
Franta Kolotoc
22. 2. 2026

kočky nebo kocka

RS
Radek Slezak
23. 2. 2026

🤣🤣 takže podle Vás by majitele měli mít omlácený Škodovky nebo Citroeny?Ale notak pane Nisický

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

jo .. Češi mají mít česká auta

IB
Iveta Bartošová
23. 2. 2026

prosím vás vy si opravdu myslíte ,že to tam patří Kočkum??? těm tam patří jen to že pronajímají ten areál který mají sami pronajatý a rozdělují umístění atrakcí a stánku ( ano z toho mají peněz dost) ale atrakce jako takové jim tam opravdu nepatří. mají tam sami všudy všeho asi 4.

KG
Kája Gott
26. 2. 2026

čus Iveto, zdraví tě Kája Gott

P
pes
26. 2. 2026

kočky už prdí do hlíny

RL
Robin Lustig
22. 2. 2026

nemohu posoudit , jezdím jinam, naposledy jsem byl před 37 lety , Německo, Polsko, Itálie celodenní rodinné vstupné prostě jiný level , ale abych juldu fuldu jen nehaněl, letos jdeme do planetária

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

level neexistuje a matějská je lepší a levnější než u nácků, fašounů a šišlavých pšounků

J
jiprok
23. 2. 2026

Hasloch, Mája park. Super. Na matějské jsem byl jsem jednou a nic moc.

IB
Iveta Bartošová
23. 2. 2026

vám přijde ten předražený mają land pěkný??? mě tedy ani omylem a to je celý z Číny …kamarád tam dlouho pracoval a podílel se na chodu. vstupné také není zrovna zadarmo.. tím chci říct co je dneska vlastně levné ? nejsem opravdu zastánce Matějské to ani náhodou,ale stále opakované že to patří Kočkum a tyhle keci mi jsou na nervy .. Kočkove tam mají všudy všeho 4 atrakce. zbytek je různých jiných rodin ,platí vysoký nájem a myslím že kvalita atrakcí se za ty roky hodně posunula dopředu.

KG
Kája Gott
26. 2. 2026

není to z či-činy.. komunisty nepodporuju Ivetko. co si zahopsat?

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

Haš-loch a Mája park neexistují

LK
Luboš Kozel
23. 2. 2026

Naprosto jednoduchá věc, prostě tam nechodit. Vše záleží na lidech a tak je to se vším. Dokud budete zloděje podporovat a nejen ty na pouti, nic se nezmění a vše se bude do nekonečna zdražovat! Ovšem hloupost lidí je neomezená a tak je to beznadějné…

JS
Jan stolárik kolín
23. 2. 2026

byl jsem minulý rok se synem příklad ani nevím co to bylo za atrakci ale jízda stála 220 kç cca asi dvacet míst krát 220 doba jízdy 4 minuty dál už si to každý spočítà sám.takže to bylo naposledy ksy jsem byl na matějské je to zlodějna. jediné řešení je nechodit a utnout těmto zlodějům tipec ale češi jsou ovce

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

nic netrvá nekonečně

PP
petr pluhař
23. 2. 2026

Nikdy jsem Tam nebyl a ani nikdy nepůjdu podporovat zloděje,,,,doufám že budou mít také v pokladnách EET…

W
Wolf
24. 2. 2026

Nebudou mit eet Danej v Holansku

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

budou mít EET, daněj v ČEZku, ne u chrochtáků

B
BN
23. 2. 2026

Nejjednodušší je tam nechodit. Ale to pak znamená, že tyto původně lidové atrakce jsou už jen pro ty, kteří ukazují že na to mají. Je to tak. Zrovna tak pouliční jídlo s cenovkou jak v restauraci. Spousta lidí si radši koupí svačinu v supermarketu nebo ve večerce, ale ten zbytek to zaplatí, takže prodejce nic nenutí přizpůsobit se většině, která na to tzv. nemá, čili má mentální problém vyhodit tolik peněz za nabízené zboží nebo zážitek.

NV
Náprstek Viktor
23. 2. 2026

Zboží má takovou cenu za jakou ho lze na trhu prodat. Pythagoras ze Samosu asi 500 let B.C. Zákazník bez kolotoče vydrží déle než kolotoč bez zákazníka….

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

pytatoras fantomas jezdil na kolotoči?

L
Láník
23. 2. 2026

Tak co tu čtu,tak každý porovnává Energylandii, Disneyland,atd.Ale.ubedomze si jednu věc tam to stojí celoročně to za prvé,za druhé mají na to každý rok dotace.Nemusi s atrakcemi nikde cestovat, elektřinu mají za jiné ceny než tady,což znamená levnější.Revizi na elektrický kabel taky nemusí dělat každý týden.A co se týče atrakcí,ty mají na západě na úvěry,a věřte že tam.maji jiné ceny když třeba v Německu jezdí 3x do roka na festival a šlus.Na Oktoberfestu mají pivo za 15 eur a co je tam čecháčků a nikdo nebrble.Tady ty dražší atrakce jsou taky v 90% na úvěr,nebo si to oni koupí dejme tomu za dědictví po rodičích.A když se mi někde nechce kvůli cenám tak tam nejdu, jednoduchý.A dal to myslím nemá cenu rozebírat,to by bylo na 1 km psaní!!!!

JN
Josef Novák
23. 2. 2026

Ty si který Láník? Ten z Kroměříže co napadá a mlátí lidí?

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

nenapadá a nemlátí. už jsem ho zrušil

P
Petr
23. 2. 2026

Tak tady mi ceny opravdu nevadí. Pokud tuto „zábavu “ někdo potřebuje, tak si zaplatí. Ale nikdo ji k přežití nepotřebuje. Že tam někdo utratí majlant a pak nemá pro děti na rohlík jeho problém.

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

děti nejí rohlík ale chléb

MK
Míra K.
23. 2. 2026

Fakt nevím, co řešíte. Věci, za které někdo požaduje cenu, která se mi nezdá přiměřená, prostě nechci. A je to vyřízené 🙂

MF
Max Frost
23. 2. 2026

Tak se na Kočky vyse.te. Pořádná práce by jim prospěla. Je mi z těchto kolotočářů na 🤮🤮🤮

LF
Láďa Fousek
23. 2. 2026

jó kočkův klan alá výstaviště – za mě největší ostuda města Prahy

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

kočky už prdí do hlíny

K
K.W
23. 2. 2026

Tak ceny jenž, jsou uvedené mě nepřijdou nijak závratné, protože na běžných jarmarcích v menších městech, které jsou dvou denní to vyjde daleko dráž, prostě projít jarmark nebo pouť s dětmi stojí, minulý rok počítali jenom za dětské lodičky na tři minuty 70 , velké atrakce některé 300 až 330 , tak zkrátka, buď tam jdu a musím s tím počítat a nebo nejdu, nač si stěžovat? navíc Praha a zapadlé město je rozdíl a přesto je ta Praha levnější. Známý jarmark v malém městě a langoš za 230 , limonáda 2 dl za 35 a opečený buřt 143 a mojito 213 , atrakce mixik za 230 a loď za 330 .

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

všechno do 100 a klobása za 50

JM
Jan Mazůrek
23. 2. 2026

Tož tam nechoďte

LK
Lea Kaucká
23. 2. 2026

je to už sice pár let ale od kdy se tam platí vstupné ? já si to ještě pamatuji bez vstupného a rovnou říkám že nejsem nějaký starší ročník je mi sotva 22 a v Praze bydlím 10let a už je to nějaká doba co jsem tam byla ale v tu dobu se vstupné neplatilo

W
Wolf
24. 2. 2026

Od doby co je to P.J.F. je vstupne

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

Fučík Němcům fučel za války do střílení tak ho poslali do parku na kolotoč

MG
martin grossmann
23. 2. 2026

no co by dítě jsem snad nevynechal žádný ročník do r. 1993. Pak jsem tam byl už jen jednou v roce 2000. Dnes bych tam nešel ani zadarmo. Byl jsem v Disneylandu i v Prátru a daleko lepší.

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

V diznylendu a prdátru daleko horší a draší

PV
Petr Vedral
24. 2. 2026

jo vše je drahé,nájem za místo,elektrika,voda za 2 měsíce cca 200 tis + 100 až 200 na celý den pro pomocníka😁 to leze pak do peněz

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

všechno je levné

DK
Dagmar Kulhánková
25. 2. 2026

Ano jsou to opravdu moc předražené ceny, kdo Vám tam půjde.Vem tě si to rodiny co nemají žádné peníze a chtějí udělat svým dětem radost.!!

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

ať je vezmou do lesa na procházku nebo do parku na houkačky. děti si mají hrát a ne se cpát sajranty a vozit se

Ivana Žáčková
25. 2. 2026

Vyhněte se všem stanům. Jsou jak zajíc v pytli. Zaplatíte a zážitek je jen z lehčí peněženky.

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

to není pravda paní ženo

M
Marek
26. 2. 2026

Matějská nebyla nikdy levnou záležitostí. Ze komunismu alespoň částečně provoz dotoval stát.A když to má u nás takovou tradici, možná by to alespoň s 50% mohla zaštítit vláda. je to přece jen kulturní akce.a lidi uz jsou ze všech možných poplatků tak vyšťavený že na to prostě nemají peníze

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

ale mají.. a je to laciné

HK
Helena Krákorová
26. 2. 2026

jsme spokojeni jako každý rok

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

nejste krákalko.. a co v posteli?

KR
Karel Richter
26. 2. 2026

jsou to zloději ta family Kočků

VP
Vladimír Putin
26. 2. 2026

kočky už prdí dávno do hlíny

PB
Prokop Buben
27. 2. 2026

a co děti? Mají si kde hrát

PB
Petr Bartůněk
28. 2. 2026

Za 60 let svého života jsem tam nebyl a vůbec mi to nechybí. Stačí jednou za rok na lázeňské.

Nahoru