Menu

DNP DS-620 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Fototiskárny

Klady

  • Kvalitní fotky
  • Jednoduché nastavení
  • Velká variabilita tisku
  • Zvýšená odolnost
  • Nízké náklady na tisk

Zápory

  • Vysoká pořizovací cena
  • Mírná hlučnost
  • Vyšší hmotnost
  • Chybí kabel k PC
29 500 Kč Orientační cena

Pokud sháníte opravdu špičkovou fototiskárnu, která je vhodná i pro profesionální tisk fotografií, sáhnout můžete po termosublimační tiskárně DS-620 od japonské společnosti DNP. Právě ta je často řazena mezi přední světové inovátory v oblasti termosublimační technologie tisku.

Základní charakteristiky

Aktuálně si lze pořídit různé termosublimační tiskárny DNP, DS-620 je ovšem nejrychlejší, a to díky vysoké průchodnosti, která zaručuje 400 výtisků za hodinu. Na rozdíl od většiny dalších fototiskáren se tedy může hodit i na pracoviště, kde je nutné tisknout velké množství fotek, a to ve formátu 9 × 13, 10 × 15, 13 × 18, 15 × 20 a 15 × 23 cm. Tiskové rozlišení je přitom na termosublimační tiskárny standardní, totiž 300 DPI.

DNP DS-620 má kompaktní rozměry a používá inovovaná speciální média s gramáží 230 g/m2, přičemž gramáž kvalitního fotopapíru se pohybuje mezi 200 až 350 g/m2. Tiskárna je navíc velmi odolná a záruka na tiskou hlavu činí 100 000 fotografií 10 × 15 cm. Potěší rovněž funkce Ribbon Rewind, tedy převíjení ribbonu, díky čemuž můžete vyrábět širokou paletu fotek, a to bez nutnosti používat více druhů médií.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Termosublimační tiskárna DNP DS-620 je hodnocena takřka pouze kladně. Jednotliví uživatelé kvitují jednoduché nastavení, variabilní možností tisku, mnoho formátů a povrchů, rychlost, bytelnou konstrukci a optimální velikost. Kladně hodnoceny jsou rovněž nízké náklady na tisk. Za zápor je naopak považována vysoká cena, vyšší hmotnost, absence kabelu na připojení k PC a mírnější hlučnost.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

DNP DS-620 zaujme rychlým a kvalitním tiskem, jakož i velmi jednoduchých nastavením. Fototiskárna navíc umožňuje velkou variabilitu tisku, a to i díky funkci Ribbon Rewind. Mezi hlavní klady patří rovněž zvýšená odolnost a nízké náklady na tisk. Při nákupu naopak budete muset počítat s vysokou cenou a s absencí kabelu pro připojení k PC. Při provozu zase s mírnější hlučností a vyšší hmotností (12 kg).

Porovnání s alternativami

Na českém trhu máte k dispozici i další termosublimační fototiskárny se značkou DNP jako např. DS-RX1 HS, což je levnější alternativa. Pořídit si ovšem lze rovněž DNP SnapLab DS-SL620, což je spojení recenzované tiskárny DNP DS-620 a výkonného mini počítače DS-Tmini. Vybrat si můžete i novější model DS-820, který už umožňuje tisknout i fotky ve formátu A4, na druhou stranu je pomalejší a výrazně dražší.

Závěrečné shrnutí

Fototiskárna DNP DS-620 má kompaktní rozměry, je velmi rychlá, umožňuje variabilní nastavení a pracuje se s ní snadno, díky čemuž patří k nejlepším zařízením tohoto druhu na českém trhu. Její nákup si ovšem musíte dobře promyslet. Stojí totiž kolem 30 000 korun. Vhodná je tedy především pro jedince a firmy, jež potřebují tisknout kvalitní fotografie ve větším množství, a ne jen jednou za čas.

Parametr Tento produkt
Technologie tisku

Termosublimační

Typ

Domácí

Maximální formát tisku (cm × cm)

15 × 23

Rozlišení tisku (DPI)

300 × 600

PictBridge

Ne

USB

Ano

Bluetooth

Ne

LAN

Ne

Oboustranný tisk

Ne

Provoz na baterie

Ne

Hmotnost (kg)

12

29 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: DNP DS-620 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor, který v průběhu let psal o nejrůznějších produktech z rozličných oblastí, a to včetně elektroniky. Sám má navíc právě s fototiskárnami osobní zkušenosti, díky čemuž mohl zvolit ty aktuálně nejlepší produkty na trhu. Při jejich výběru se každopádně zaměřil na všechny podstatné parametry a zároveň na co nejširší skupinu zařízení, aby si mohl vybrat každý zájemce.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze DNP DS-620

DNP DS-620

29 500 Kč Orientační cena