Recenze Dyson V15s Detect Submarine - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Dyson V15s Detect Submarine

96,9 % Celkové hodnocení

Pro mokré a suché vysávání v kategorii Vysavače Dyson

Klady

  • Vysává a umývá podlahy
  • Odstraní rozlité tekutiny i skvrny
  • LCD displej
  • Velká sběrná nádoba
  • Snadná údržba

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vyšší hmotnost
  • Málo recenzí
23 000 Kč Orientační cena

Dyson V15s Detect Submarine jako jediný vysavač v našem srovnání kombinuje běžné vysávání s funkcí mokrého vytírání. Účinně s ním proto uklidíte suché i mokré nečistoty, které se u vás doma na podlaze mohou naskytnout.

Základní charakteristiky

Vysavač Dyson V15s Detect Submarine je jako jediný z vysavačů této značky určený na suché vysávání i na mokré vytírání. Kombinace těchto funkcí se do velké míry projevuje v pořizovací ceně, která v rámci našeho srovnání patří k nejvyšším. Ovšem z našeho pohledu je cena opodstatněná, neboť se jedná o model kombinující vysavač a robotický mop v jednom.

Využití při umývání tvrdých podlah

Tento model vysavače Dyson je určen k mokrému čištění dlaždic, kamene, dřeva, keramiky, vinylu, linolea a laminátových podlah. Využít jej tudíž můžete na celé spektrum tvrdých povrchů v domácnosti, přičemž i k těm nejcitlivějším přistupuje vysavač velmi šetrně. Mokré vytírání zajišťuje pomocí motorizované hubice s mokrým válcem, kterou u jiných modelů nenajdete.

Díky mokrému válci hubice odstraňuje nečistoty i mokré skvrny v jednom tahu, výrobce však doporučuje pro nejlepší výsledky před použitím hubice Submarine vysát. Výhodou je, že odstraní nejen suché nečistoty, ale dokáže také sesbírat rozlitou tekutinu nebo smýt skvrny z podlahy. Poradí si i se zaschlými skvrnami, což je výhodou oproti mnoha robotickým mopům s nízkým výkonem, kterým právě zaschlé či odolné skvrny dělají problém.

Sací výkon a vysávání

Sací výkon vysavačů Dyson je obecně považován za nadstandardní a tento model není výjimkou. V době psaní této recenze (říjen 2023) se jedná o jeden z nejvýkonnějších modelů v rámci tohoto srovnání, takže lze očekávat velmi dobré výsledky. Díky inteligentní technologii vysávání Dyson hloubkově čistí všechny typy podlah, s nečistotami si tak poradí jak na tvrdých podlahách, tak i kobercích a díky nástavcům i na čalouněném nábytku.

K dispozici máte regulaci výkonu v klasických třech stupních – režim Boost pro krátkodobé intenzivní čištění, režim Eco, ve kterém při sníženém výkon vysavač vydrží v provozu nejdéle a automatický režim, který inteligentně přizpůsobuje a optimálně vyvažuje výkon a dobu provozu v závislosti na vysávaných částicích. Ty vysavač detekuje pomocí piezoelektrického senzoru, který například nenaleznete u nejstarších modelových řad.

Parametr Tento produkt
Typ

Tyčový

Barva

Stříbrná

Sací výkon (AW)

240

Hmotnost (kg)

4,1

Výdrž baterie (min)

60

Doba nabíjení (min)

270

Kapacita prachové nádoby (l)

0,77

Hlučnost (dB)

82

Výbava a příslušenství

Novinkou je zde propracovanější LCD displej, který spolupracuje s piezo senzorem, a kromě zbývajícího času do vybití baterie či nastaveného režimu vysávání zobrazuje také počet a velikost vysátých částic nebo upozorňuje na potřebnou údržbu. V rámci výbavy stojí za zmínku také celostrojový HEPA filtr, který patří na trhu ke špičce a má opravdu vysokou účinnost.

Jedná se o vícestupňovou filtraci, která zachycuje i mikrospopické částice a na rozdíl od konkurenčních vysavačů nic nepropustí ven, což je dobrou zprávou zejména pro alergiky a osoby s respiračními potížemi. Výhodou tohoto modelu je pak také široká výbava, která kromě hubice na mokré vytírání zahrnuje také univerzální motorovou podlahovou hubici, která efektivněji vytáhne nečistoty i z hloubky vláken.

Dále v balení najdete hubici Fluffy Optic s laserem, díky kterému uvidíte na podlaze veškeré nečistoty. Nutno podotknout, že tuto vychytávku má skutečně jen málo vysavačů na trhu. Nechybí zde také hubice na čalounění s kónickým kartáčem která si dobře poradí i s chlupy po domácích mazlíčcích, štěrbinová hubice a kombinovaná hubice s kartáčkem na prach. Jako nevýhodu vnímáme absenci adaptéru k vysávání nepřístupných míst, který můžete najít u jiných modelů.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Z uživatelských recenzí obecně vyplývá, že ať už si koupíte jakýkoliv model od Dysonu, rozhodně neuděláte chybu. Majitelé těchto vysavačů se shodují na tom, že se investice v řádech více než desítky tisíc jednoznačně vyplatí a potvrzují, že jakmile vysavače této značky jednou vyzkoušíte, nebudete se chtít vracet ke konkurenci.

Hodnocení odborníků v době psaní recenze není k dohledání. Do jisté míry má však vypovídající hodnotu test podle normy EN IEC62885-4 CL5.8 a CL5.9, který prokázal, že vysavač díky svému výkonu a 14cyklónové technologii dokáže odstranit nečistoty z proudu vzduchu bez ztráty sání.

Zajímavým testem pak prošla i filtrace, která byla testována podle normy ASTM F1977/F3150 v režimu Boost interně ve společnosti Dyson a v nezávislých laboratořích třetích stran (SGS-IBR USA), což potvrdilo, že skutečně dokáže zachytit 99,99 % částic o velikosti pouhých 0,1 mikronu (µm). Odstraňuje tak i velmi malé částice, jako jsou alergeny, spory plísní, roztoči a zvířecí srst.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie

14

Účinnost filtrace (%)

99,99

Lze upravit na ruční

Ano

Regulace sacího výkonu

Ano

LCD displej

Ano

Laser

Ano

Snímač vysátých částic

Ano

Další příslušenství

Hlavice s mokrým válcem Submarine, univerzální podlahová hubice Motorbar, Fluffy Optic podlahová hubice, hubice s kónickým kartáčem, štěrbinová hubice, kombinovaná hubice

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhod a předností má vysavač Dyson V15s Detect Submarine skutečně celou řadu. Za zmínku rozhodně stojí fakt, že díky speciální motorizované hubici zvládne i vytírat, čímž zastiňuje všechny jeho konkurenční modely z jiných řad. Na druhou stranu se tato funkce dost odráží v pořizovací ceně, protože se jedná o jeden z nejdražších vysavačů Dyson, které ve srovnání máme.

Jako vesměs všechny vysavače Dyson se může pochlubit pohodlným ovládáním. Manipulace s ním je snadná a díky pestrému příslušenství s ním vysajete opravdu cokoliv, od podlahy přes sedačku až po závěsy a pavučiny na stropě. Navíc si dokáže sací výkon v režimu Auto korigovat sám a díky integrovanému laseru skvěle uvidíte na všechny vysávané nečistoty. Pozitivem je také jednoduché bezdotykové vysypávání nádobky, čímž zbytečně nedráždí dýchací ústrojí alergiků.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li vhodnou alternativu k vysavači Dyson V15s Detect Submarine, pak vás musíme zklamat tím, že se jedná o jediný vysavač Dyson, který zvládne i vytírat.

Pokud oželíte tuto funkci, pak za zvážení rozhodně stojí méně vybavený model Dyson V15 Detect Absolute, který lze zakoupit o několik tisíc levněji díky tomu, že není vybavený hubicí Submarine. Tento model lze sehnat ve vícero barevných provedení, která se však neliší pouze barvou, ale i svou výbavou, tudíž při výběru doporučujeme podrobně prohlédnout obsah balení.

Závěrečné shrnutí

Dyson V15s Detect Submarine zaujme především náročné uživatele, kteří hledají zařízení 2v1 a trvají na tom, aby vysavač uměl také vytírat. Tento model je v době psaní recenze (říjen 2023) jediný, který disponuje motorizovaným nástavcem na vytírání, na druhou stranu se tato skutečnost odráží na vysoké ceně. Těšit se můžete na úctyhodný sací výkon, s jehož hodnotou patří tento model mezi ty nejvýkonnější.

Díky celosystémové HEPA filtraci a bezdotykovému systému vysypávání nečistot se navíc jedná o vynikající řešení do domácností alergiků a osob s respiračními potížemi. Silnou stránkou vysavače je také pestrá výbava v podobě dalších hubic, se kterými dosáhnete skvělých výsledků při vysávání tvrdých podlah i koberců, jež vyčistí do hloubky vláken.

 

23 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dyson V15s Detect Submarine | Hodnocení: 96,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva miluje moderní technologie a ráda hledá nové možnosti, jak si díky nim usnadnit úklid domácnosti. A protože jsou vysavače Dyson technologiemi doslova nabité, ujala se jejich srovnání a přináší vám aktuální přehled dostupných modelů. Pečlivě se věnovala nastudování tématu i jednotlivých parametrů a dokáže vám proto také poradit, jak se vyznat v popiscích technologií a co si představit třeba pod pojmem Piezo senzor nebo Fluffy Optic.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dyson V15s Detect Submarine

Dyson V15s Detect Submarine

23 000 Kč Orientační cena