Recenze Google Pixel 7 8GB/128GB - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Google Pixel 7 8GB/128GB

Top cena-výkon

Mobilní telefony

Klady a zápory

Klady

 • Bezostyšně nadprůměrný fotomobil
 • Naprosto plynulý chod
 • Kvalitní designová konstrukce
 • Systém není přehlcený zbytečnými aplikacemi

Zápory

 • Zpočátku porodní bolesti systému (bugy)
 • Bez možnosti rozšíření úložiště
 • V ČR nefunguje 5G
 • Záda se rychle poškrábou
17 500 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

 • 8,5/10
  Výkon
 • 8,5/10
  Displej
 • 8,0/10
  Baterie
 • 8,4/10
  Konstrukce
 • 8,9/10
  Fotoaparáty

První dojmy

Není to tak dávno, co se začínalo zdát, že telefony z prken amerického gigantu Google postupně vyblednou a vymizí. Poté ovšem přišla 6. generace telefonů s velkými změnami a stala se zajímavým produktem v poměru ceny a výkonu. Nástupcem úspěšného modelu Google Pixel 6 je vylepšený Google Pixel 7, který jsme otestovali. Před i po vydání se vedly rozsáhlé debaty s ohledem na design zařízení. Nám se jeho provedení nejen líbí, ale je třeba říci, že je také ergonomické.

Skleněná záda spojuje z displejem matný hliníkový rámeček. Na zádech najdete velký modul fotoaparátu, který se netradičně táhne po celé šířce zařízení. Toto provedení má dvě nesporné výhody – když Pixel 7 položíte na stůl, nijak se nekymácí. Druhá výhoda spočívá v tom, že se fotoaparáty moc nešpiní, protože se stane jen málokdy, že byste na čočku přiložili prst. Trochu horší to je se sklem na zádech, bohužel se rychle poškrábe.

Parametry telefonu

Do vínku dostal Pixel 7 tentokrát už druhou generaci procesoru Tensor 2. Osazení nové generace procesoru nepřineslo jen vyšší výkon, ale také vylepšenou energetickou efektivitu. Na první pohled se může jednat o nezajímavé zlepšení, ale telefon se díky tomu na rozdíl od Pixelu 6 přehřívá daleko méně. Výkonem spadá někde do vyšší střední třídy, špičkovým modelům se nevyrovná, ale při žádné běžné činnosti rozhodně nezklame. Je škoda, že Google neumožňuje rozšířit úložiště paměťovou kartou.

Parametr Tento produkt
Operační systém

Android 13

Procesor

Google Tensor G2

Počet jader procesoru

8

Maximální frekvence procesoru (GHz)

2,80

Operační paměť RAM (GB)

12

Velikost úložiště (GB)

128

Šířka (mm)

73,2

Výška (mm)

155,6

Tloušťka (mm)

8,7

Hmotnost (g)

197

Jaká je kvalita displeje

Nemůžeme říci, že by se v cenové hladině Pixelu 7 nenašly telefony s lepší kvalitou displeje. Obrazovka využívá AMOLED panel s FullHD rozlišením, obnovovací frekvencí 90 Hz a svítivostí maximálně 1 400 nitů. V době testu (březen 2023) bylo ve stejné cenové hladině typické, že měly konkurenční telefony buď vyšší frekvenci, nebo vyšší rozlišení a svítivost. Na druhou stranu se rozhodně nejedná o špatnou obrazovku – barvy jsou pěkné, obraz plynulý a telefon je dobře čitelný i venku na sluníčku.

Stejně jako u předchozí generace i tento model skrývá pod displejem dobře umístěnou optickou čtečku otisků prstů. Bohužel se skutečně stále jedná o optické provedení čtečky, a tak se je třeba smířit s menší přesností při odemykání, kdy čtečka ne vždy zaznamená otisk správně. Stávalo se nám, že jsme prst museli přiložit i několikrát. Na druhou stranu lepší ultrazvukový snímač má jen málokterý konkurenční telefon.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka (v palcích ")

6,3

Technologie displeje

AMOLED

Rozlišení displeje

2 400 x 1 080

Jemnost displeje

416

Obnovovací frekvence (Hz)

90

Maximální svítivost (NITS)

1 400

Odolné sklo

Gorilla Glass Victus

Jaký je výkon

Mohli bychom teoreticky jen napsat, že je telefon svižný, na nic není potřeba čekat a tím test uzavřít. Abyste ale mohli telefon snadno porovnat s konkurenčními zařízeními při výběru, využíváme také zátěžových testů. Ty telefon bodově ohodnotí, a není tak žádný problém zařízení srovnávat. Google Pixel 7 se neřadí ve své cenové hladině k výkonnostní špičce, rozhodně nejde o herní telefon, ale pro běžné činnosti, focení a natáčení má síly dostatek.

Procesor telefonu jsme podrobili testu v softwaru AnTuTu. Obdržel 813 100 bodů, což rozhodně není málo, a ještě dva roky zpět by se s tímto výsledkem řadil k naprosté špičce. Podobné výsledky vykázal také test Geekbench 6. Při řešení zadaných úloh jedním jádrem procesoru obdržel 1 455 bodů, při využití všech jader pak 3 506 bodů. To nejsou výsledky, se kterými by za konkurencí jakkoliv výrazně zaostával.

Herní výkon

Jak jsme již nastínili výše, Google Pixel 7 není telefon, který by cílil na hráče. I když si s běžnými tituly poradí vcelku s grácií, konkurence toho nabídne zkrátka více. A to jak ve smyslu samotného výkonu, tak také jeho dlouhodobého zachování s ohledem na chlazení nebo skrze vyšší obnovovací frekvenci displeje.

O herní telefon se rozhodně nejedná, například Xiaomi 12T Pro měl výsledky v testu GFXBench o nějakých 60 % lepší, ale v době srovnání stál méně než Pixel 7. Zároveň ale nelze říci, že by se na telefonu nedalo sem tam něco zahrát. Pokud ovšem hledáte telefon a už nyní víte, že hrajete často a náročné hry (např. Genshin Impact, Diablo, PUBG a další), volte spíše jiné zařízení.

Parametr Tento produkt
Procesor

Google Tensor G2

Výkon podle AnTuTu

771 190

Výkon podle GeekBench 5 (jedno jádro)

1 061

Výkon podle GeekBench 5 (všechna jádra)

3 283

Výkon podle GeekBench 6 (jedno jádro)

1 455

Výkon podle GeekBench 6 (všechna jádra)

3 506

Grafický výkon podle GFXBench OpenGL Aztec Ruins High Tier Offscreen (fps)

27,0

Grafický výkon podle GFXBench Vulkan/Metal Aztec Ruins High Tier Offscreen (fps)

24,3

Test rychlosti úložiště – čtení dat (MB/s)

1 849,2

Test rychlosti úložiště – zápis dat (MB/s)

1 143,6

Jak dobře fotí

Postupně jsme se propracovali až k tomu nejdůležitějšímu. Tím je dlouhodobě u Pixelů schopnost zaznamenávat fotografie. Výrobce vybavil telefon dvojicí snímačů – hlavním a ultraširokým fotoaparátem. Ani jedna z kamer nedostala nejlepší snímače na trhu a ke všeobecnému překvapení to vůbec nevadí. Google má totiž pro focení perfektně odladěné algoritmy a i s levnějšími snímači dokáže předběhnout konkurenci. Google Pixel 7 byl v době testu nejlepším fotomobilem v poměru ceny a kvality.

Parametry fotoaparátů

V horizontálně orientovaném a dle našeho mínění líbivém modulu fotoaparátu najdete hlavní fotoaparát využívající snímač ISOCELL GN1 s rozlišením 50 MPx, velikostí 1/1,31 palce a běžnou světelností objektivu f/1,90. V době vydání byly na trhu už lepší i větší snímače, ale rozhodně se nikdy nejednalo o žádné ořezávátko. Snímač nabízí výborný poměr ceny a schopností. Ultraširoká kamera je vybavena už o poznání průměrnějším snímačem IMX381 s rozlišením 12 MPx a velikostí 1/2,55″. Selfie kamera má rozlišení 10,8 MPx a její snímač charakterizuje rozměr 1/3,10″.

Parametr Tento produkt
Hodnocení fotoaparátu podle DXOMARK

140

Počet fotoaparátů

2

Rozlišení hlavního fotoaparátu (Mpx)

50

Světelnost hlavního fotoaparátu

f/1,90

Velikost snímače hlavího fotoaparátu (palců)

1/1,31

Rozlišení fotoaparátu s teleobjektivem (MPx)

Nerelevantní

Světelnost fotoaparátu s teleobjektivem

Nerelevantní

Rozlišení širokoúhlého fotoaparátu (MPx)

12

Světelnost širokoúhlého fotoaparátu

f/2,20

Počet předních fotoaparátů (selfie)

1

Rozlišení předního fotoaparátu (MPx)

10,8

Světelnost předního fotoaparátu

f/2,20

Optická stabilizace

Ano

Maximální kvalita videa

4K 60fps

Test fotoaparátů

Telefony podrobně testujeme, a to včetně testu fotoaparátů. Stejné zkoušce jsme tedy podrobili také model Google Pixel 7. Už předem jsme samozřejmě jako celá odborná komunita věděli, že dopadne telefon dobře, přesto nás v lecčem mile, ale v něčem i negativně překvapil. Hlavní fotoaparát pracoval na výbornou za všech okolností. Rozhodně můžeme výrobce pochválit za dobrou separaci foceného osoby či zvířete od pozadí. Rozmazání je hezké, plynulé a není vidět příliš chyb na hranách.

Selfie kamera zvládá fotit v portrétním režimu solidně, překvapilo nás, že nejsou selfies přesvětlené jako u konkurence. Google také nepřišel s žádnou změnou v realističnosti barev a textur. A to je dobře, vrásky jsou sice na obličeji vidět, ale není přeci na mobilu, aby za nás rozhodoval, jestli se nám líbí. Například čínské telefony jsou mnohdy výrazně přehnaným vyhlazováním kůže pověstné.

Ve smyslu dynamického rozsahu je na tom sestava fotoaparátů také velice dobře. Google zkrátka pracuje se světlem a barvami na výbornou. Pokud ovšem nastane tma, na ultraširokém fotoaparátu už uvidíte nějaké ty nedostatky a přinejlepším průměrná selfie kamera (v cenové relaci) moc slávy také nenadělá. Celkově je však sestava foťáků ve své cenovce hodně nadprůměrná při většině situací.

Trochu specifické je pro telefony od Googlu také to, že aplikace fotoaparátu neobsahuje takzvaný profesionální režim, který známe z jiných Androidů. Nechápejte to špatně, Google Pixel 7 fotí bravurně a zcela spolehlivě, ale fotit s ním je trochu nuda. Pokud jste hračičkové a máte rádi rychlost závěrky či ISO pod kontrolou, Google Pixel 7 zkrátka není tím optimálním kouskem pro vás.

Na další fotky se můžete podívat v galerii níže

Kvalita videa

Google Pixel 7 by se dalo označit za všestranný model pro tvůrce. Jeho záznam videa pracuje na výbornou a oproti předchozím generacím se můžete spolehnout na lepší dynamický rozsah i stabilizaci. Při testu nás přesto překvapilo, že přeostřování není tak plynulé, jak bychom očekávali. Ve stejný den jsme testovali i starší model nižší třídy Google Pixel 6a a bohužel je třeba říci, že bylo ostření rychlejší a plynulejší. Video je přesto natolik kvalitní, že uspokojí i náročnější uživatele.

Jaká je baterie

Žádná sláva ani žádná hrůza – Google Pixel 7 je ve své výdrži baterie tak nějak průměrný. S ohledem na nižší svítivost displeje a frekvenci, než nabídne konkurence, bychom ovšem očekávali baterku s delší výdrží. Zařízení je ovšem vybaveno akumulátorem s kapacitou pouze 4 355 mAh, díky čemuž není příliš těžké.

Vzhledem ke kapacitě baterie je výdrž dobrá a i při náročnějším využití jsme se večer dívali ještě na něco málo přes 10 % k dobru. Pokud budete ale hodně fotit a natáčet, chytne vás zrovna dlouhý den a uzavřete jej nějakou tou párty, baterka už stačit nemusí. V tomto případě je tedy vcelku na škodu, že výrobce nezapracoval na rychlejším nabíjení, to probíhá maximálně při příkonu 20 wattů. Bezdrátové nabíjení telefonu neschází.

Parametr Tento produkt
Kapacita akumulátoru

4 355

Rychlonabíjení

Ano

Rychlost drátového nabíjení (W)

20

Bezdrátové nabíjení

Ano

Rychlost bezdrátového nabíjení (W)

20

Jaké má funkce

Společnost Google byla svými telefony vždy trochu specifická a doplňovala je o přidané funkce, které u konkurence nenajdete. Google Pixel 7 je toho opět důkazem. Například fotoaparát zahrnuje celou řadu specifických efektů, které budete první dny s radostí zkoumat. Kvitovat lze také čistotu systému. Po spuštění nenajdete v telefonu nic, co by v něm bylo zbytečně navíc. Bohužel nemá Google na český trh oficiální distribuci domluvenou s operátory, a tak vám 5G signál zkrátka nebude fungovat.

Parametr Tento produkt
Slot pro SD kartu

Ne

DUAL SIM

Ano

Čtečka otisku prstů

Ano

Technologie připojení k internetu

LTE

Navigační systémy

GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou

NFC

Ano

Jack 3,5 mm

Ne

Hlavní klady a zápory

Jako první v řadě kladů je potřeba zmínit to, co by vás mělo ke koupi modelu Google Pixel 7 motivovat nejvíce. Tím je bez debat kvalita fotografií, které se v době testu řadily ke světové špičce. To prokazuje nejen náš vlastní test, ale také velmi vysoké bodování v testu DXOMark. V něm Pixel 7 obdržel s ohledem na svou cenu zcela nadstandardních 140 bodů. Ocenit můžeme ale také spolehlivost fotoaparátů, kvalitu konstrukce a naprostou plynulost operačního systému.

S konstrukcí je ovšem situace o něco složitější. Telefon působí bytelně, je odolný vůči vodě a skvěle padne do ruky. Bohužel se záda i rámečky poškrábou bez větší snahy uživatele. Stejně tak nemůžeme říci, že by se jednalo zrovna o herní telefon. Pokud hledáte model s podporou 5G připojení a na rychlosti internetu vám záleží, poohlédněte se také po jiné variantě, Pixely totiž 5G signál v ČR stále nepodporují.

Porovnání s alternativami

Pro srovnání jsme jako alternativu k Pixelu 7 zvolili Samsung Galaxy S23. Nutno dodat, že se jedná rozhodně telefon o pár tisícikorun dražší. S vyšší cenou se ale u Galaxy S23 dočkáte podstatně rychlejšího procesoru Snapdragon 8 Gen 2, ještě vyšší konstrukční kvality, delší softwarové podpory, lepšího displeje a fungujícího 5G připojení. Smířit se ale budete muset s o něco nižší kvalitou fotek, ale rozdíly také velké nejsou.

Pokud hledáte všestranný malý telefon a vyšší investice vám nevadí, doporučujeme volit spíše Samsung Galaxy S23. Jestliže ovšem chcete maximální kvalitu fotek za dobrou cenu, Google Pixel 7 cílí přesně na vás.

Závěrečné shrnutí

O modelu Google Pixel 7 jsme před testem už věděli poměrně hodně a nebyla to rozhodně první zkušenost s telefony Googlu. Přesto nás telefon v ledasčem mile i nepříjemně překvapil. V základu se jedná o zařízení, které sází zejména na jednoduché pořízení fotek v té nejvyšší možné kvalitě s ohledem na pořizovací cenu telefonu. Velký důraz klade Google ale také na plynulost operačního systému a design. Přesto jej nemůžeme pochválit za to, jak rychle se záda i boky telefonu poškrábou.

Pokud ovšem nosíte na telefonu obal, nebude to vadit. Zařízení doporučujeme zejména uživatelům, kteří chtějí co nejlevnější prémiový fotomobil. Lepší alternativou pro hráče je ovšem Xiaomi 13 nebo třeba OnePlus 10T.

17 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Google Pixel 7 8GB/128GB
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Google Pixel 7 8GB/128GB

Google Pixel 7 8GB/128GB

17 500 Kč Orientační cena