Menu

Gorenje BOSX6747A01BG – Recenze, testy a srovnání

90,5 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Trouby

Jednotlivá hodnocení

 • 8,3/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,9/10
  Hodnocení funkcí
 • 10/10
  Hodnocení vybavení
 • 10/10
  Hodnocení bezpečnosti

Klady

 • XXL objem
 • Maximální teplota 300 °C
 • S přídavnou párou
 • Funkce samočištění
 • Atraktivní design

Zápory

 • Nemá funkci sous-vide
 • Nemá Wi-Fi a smart funkce
11 000 Kč Orientační cena

Gorenje BOSX6747A01BG je vestavná trouba, která zaujme svým nadstandardním objemem i příznivou cenou. Kromě toho nabízí mnoho programů včetně toho s přídavnou párou, čímž vyhoví potřebám začínajících i zapálených kuchařů.

Základní charakteristiky

Gorenje BOSX6747A01BG je vestavná trouba s velmi přijatelnou cenovkou, která se v době psaní recenze (leden 2024) pohybuje okolo 10 000 Kč. I přes zdánlivě nízkou cenu se však svými parametry dorovnává i výrazně dražším konkurentům. Spadá do energetické třídy A+ a i přes její nadstandardní velikost tak lze usoudit, že má poměrně nízkou spotřebu. Při horkovzdušném pečení spotřebuje cca 0,71 kWh na cyklus, přitom průměrná spotřeba v době vzniku srovnávacího testu byla 0,82 kWh. Při běžném pečení však její spotřeba dosahuje 0,97 kWh na cyklus, což je mírně nad průměrem.

Trouba vyniká také počtem pečicích programů, vybírat totiž můžete hned z jednadvaceti, přitom průměrný počet v době vzniku srovnání byl jen devět. Můžete se tak těšit na opravdové požitky z pečení nejrůznějšími způsoby. Za výhodu zde považujeme také samočištění trouby, je totiž vybavená systémem katalýzy, kdy se nečistoty a mastnota automaticky vsakují do speciálního vnitřního povrchu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Gorenje

27 % Bosch, 20 % Beko, 13 % Electrolux, 13 % Whirlpool, 7 % Siemens, 7 % AEG, 7 % Gorenje, 7 % Mora
Zdroj tepla

Elektřina

93 % Elektřina, 7 % Neuvedeno
Objem (l)

77

71,87
Energetická třída

A+

53 % A+, 47 % A
Spotřeba při běžném pečení (kWh)

0,97

0,92
Spotřeba při horkovzdušném pečení (kWh)

0,71

0,76
Počet programů

21

12,33
Horní topné těleso

Ano

100 % Ano
Spodní topné těleso

Ano

100 % Ano
Ventilátor

Ano

100 % Ano
Kruhové topné těleso

Ano

100 % Ano
Pára

Doplňkové parní funkce

73 % Ne, 20 % Doplňkové parní funkce, 7 % Neuvedeno
Gril

Ano

100 % Ano
Rychlý ohřev

Ano

67 % Ano, 13 % Ne, 20 % Neuvedeno
Šetrné rozmrazování

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Systém čištění

Katalýza

33 % Katalýza, 27 % AquaClean + katalýza, 13 % AquaClean, 13 % Parní, 7 % Pyrolýza + parní, 7 % Ne

Vybavení a rozměry

Jednou z hlavních předností této vestavné trouby je její nadstandardní XXL objem, kterého dosahuje při zachování standardních vnějších rozměrů. Vnitřní objem zde činí 77 litrů, což je jedna z nejvyšších hodnot na trhu. Trouba tak pojme plech s plochou 1 360 cm2 a bez problémů připraví jídlo i pro vícečlennou rodinu. Za vychytávku považujeme hned dvě úrovně teleskopických výsuvů, které usnadňují manipulaci s plechy při pečení. Standardní hodnotou je přitom jedna úroveň.

Pochopitelně zde nechybí vnitřní osvětlení a atraktivní displej s dotykovými ikonami kombinovaný se zatláčecím knoflíkem, který odolá nechtěnému přenastavení dětmi. Za výhodu považujeme také teplotní sondu a časovač, což jsou funkce, které vám mohou usnadnit pečení. Těšit se můžete také na speciální systém komfortního a bezhlučného zavírání dvířek, k jejichž otevření/zavření postačí jen jemný dotyk. K bezpečnosti dětí přispívá také systém třívrstvých chladných dvířek a dětský zámek.

V rámci pečicích programů musíme vyzdvihnout program ​​ExtraSteam s přídavnou párou, kterou mnoho modelů v této cenové relaci nenabízí. Díky páře snadno docílíte lepších výsledků při pečení pečiva s křupavou krustou. Vedle toho trouba nabízí také program pro pravou italskou pizzu, dosahuje totiž teploty až 300 °C, což je rovněž nad průměrem. Trouba samozřejmě disponuje standardním horním a spodním topným tělesem, jakož i ventilátorem a kruhovým topným tělesem, které společně zaručují tzv. pravé horkovzdušné pečení.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Osvětlení trouby

Ano

100 % Ano
Displej

Ano

100 % Ano
Časovač

Ano

100 % Ano
Výsuvné rošty

2 úrovně

60 % 1 úroveň, 33 % Ne, 7 % 2 úrovně
Chladná dvířka

Ano

100 % Ano
Sklo dvířek

Třívrstvé

40 % Třívrstvé, 13 % Dvouvrstvé, 7 % Čtyřvrstvé, 40 % Neuvedeno
Komfortní dovírání dvířek

Ano

67 % Ano, 27 % Ne, 7 % Neuvedeno
Zatláčecí knoflíky

Ano

53 % Ano, 27 % Ne, 20 % Dotykový panel
Dětský zámek

Ano

80 % Ano, 13 % Ne, 7 % Neuvedeno
Výška (cm)

59,5

60 % 59,5, 20 % 59,4, 13 % 56,7, 7 % 59,3
Šířka (cm)

59,5

47 % 59,4, 40 % 59,5, 7 % 56, 7 % 56,7
Hloubka (cm)

56,4

56,44
Hmotnost (kg)

30,6

32,11

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Vestavná trouba Gorenje patří v době psaní této recenze mezi velmi dobře hodnocené modely. Kupříkladu na oficiálních stránkách výrobce tento model sklízí rovných 5 hvězdiček z 5, což jen potvrzuje vysokou míru spokojenosti uživatelů. Obecně je hodnocena jako velký a spolehlivý model za přívětivou cenu, který ocení jak začátečníci, tak i profesionálové. Uživatelům se pochopitelně zamlouvá také nadstandardní objem, se kterým se řadí mezi největší modely v našem srovnání.

Stejně tak pozitivně hodnotí také celkový design spolu s ovládacím panelem, kde nechybí displej, dotykové ikony ani otočný zamačkávací knoflík. Nutno však podotknout, že někteří uživatelé považují ovládání za méně intuitivní, což je s ohledem na kombinaci mechanických a elektronických tlačítek pochopitelné. Některým uživatelům zde pak schází funkce sous-vide, která je však doménou zejména dražších spotřebičů a trub s pravým parním pečením.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Stěžejní výhodou této vestavné trouby je kombinace příznivé ceny s vynikajícími hodnotami důležitých parametrů. Jedná se totiž o jeden z největších modelů na trhu, jehož objem dosahuje 77 litrů. Běžný průměr v našem srovnávacím testu přitom činí 72 litrů. Díky tomu v ní snadno připravíte jídlo i pro početnější rodinu, protože dovnitř vložíte XXL plechy o nadstandardní ploše 1 360 cm2. Navíc si vestavná trouba i přes velký objem zachovává běžné vnější rozměry, tudíž ji lze zabudovat i do standardně velké kuchyně.

Kromě toho se trouba pyšní také nízkou energetickou náročností, protože spadá do energetické třídy A+. Ve srovnání vyniká také počtem pečicích programů, mezi nimiž nechybí kupříkladu program s přídavnou párou, pizza program nebo šetrné rozmrazování. Nadstandardní je zde také maximální teplota 300 °C, která přispívá k vynikajícím výsledkům při pečení pizzy.

Zajímavostí je také tlumené otevírání a zavírání dvířek, které si při pečení udržují bezpečnou teplotu. Výhodou je také samočisticí funkce, která usnadňuje údržbu. Trouba nemá žádné výrazné nedostatky, zmínit bychom mohli například absenci funkce sous-vide která je ale doménou spíše dražších zařízení.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li alternativu k vestavné troubě Gorenje BOSX6747A01BG a požadujete přitom funkci sous-vide, budete se muset poohlédnout po produktech z vyšší cenové kategorie. Tuto funkci nabízí kupříkladu vestavná trouba Samsung NV7B4455UAB, která je vhodná i pro náročnější kuchaře a hospodyňky. Pyšní se srovnatelnou kapacitou 76 litrů, možností vaření v páře a také přítomností Wi-Fi, což potěší všechny technologické nadšence a ty, kteří chtějí moderně vybavenou kuchyň.

Jestliže si nepotrpíte na rozsáhlou funkční výbavu a naopak cílíte na nízkou cenu, pak vám jako alternativu můžeme doporučit například Whirlpool OAS KC8V1 BLG, kterou seženete za částku okolo 8 000 Kč. Stále je to přitom dobrá volba z hlediska bezpečnosti i energetické náročnosti.

Závěrečné shrnutí

Vestavná trouba Gorenje BOSX6747A01BG potěší jak náročnější uživatele, tak i ty, kteří cílí na dobrý poměr ceny a výkonu. Jedná se o model spadající do pomezí nízké a střední cenové relace, který se svými parametry dorovnává i dražším modelům. Trouba totiž i přes zachování standardních vnějších rozměrů nabízí velkolepý vnitřní objem 77 litrů, čímž se řadí mezi největší modely na trhu i v našem srovnání.

Kromě toho jí nechybí pestrá programová výbava, ve které najdete například přídavnou parní funkci nebo možnost péct pizzu při nastavení teploty až na 300 °C, což je nadprůměr. Potěší také svou bezpečností, kdy nabídne komfortní dovírání třívrstvých dvířek, která při pečení zůstávají chladná, a také zamačkávacím knoflíkem, jenž brání nechtěnému přenastavení. Tento model z našeho pohledu nemá žádné výraznější nedostatky, oželet ale musíte smart funkce a přítomnost Wi-Fi, jakož i funkce sous-vide, což jsou přednosti spíše dražších modelů.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Gorenje BOSX6747A01BG | Hodnocení: 90,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka

Iva se už bezmála 5 let pohybuje v prostředí online marketingu, kde nasbírala celou řadu zkušeností, a to jak z oblasti copywritingu, který je její srdeční záležitostí, tak i ze světa SEO. Nejraději se věnuje tématům okolo domácích spotřebičů, protože je i sama testuje, a sportu, kterým se snaží vyvažovat hodiny strávené u počítače.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Gorenje BOSX6747A01BG

Gorenje BOSX6747A01BG

11 000 Kč Orientační cena