Recenze Guzzanti GZ 05A - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Guzzanti GZ 05A

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Mini (pultové) ledničky

Klady

  • Cenová dostupnost
  • Kompaktní rozměry
  • Minimrazáček
  • Prostor ve dvířkách

Zápory

  • Celkově menší objem
  • Ovládání na zadní straně
  • Jen 1 polička
2 700 Kč Orientační cena

Guzzanti GZ 05A reprezentuje skupinu menších mini ledniček na trhu, logicky tedy spadá do nižší cenové kategorie. Pro tento produkt najdou využití nenároční jednotlivci, případně se bude hodit k chlazení nápojů.

Základní charakteristiky

S užitným objemem 41 l se Guzzanti GZ 05A řadí spíše mezi menší zařízení, nicméně pro uskladnění potravin pro 1 člověka by měla být dostatečná. Najdete zde dokonce mini mrazáček o objemu 4 l, který je ale tak malý, že do něj uskladníte opravdu jen malé množství mražených potravin.

Toto zařízení spadá do energetické třídy F, což je jedna z nejběžnějších tříd mini ledniček. S klimatickou třídou N-ST opět spadá mezi standard. Znamená to, že bude fungovat nejefektivněji a nejúsporněji, pokud se budou okolní teploty pohybovat v rozmezí +16 až +38 °C. Tato lednička dosahuje maximální hlučnosti 39 dB, což je zcela průměrná hodnota – není nijak extrémně hlučná, ale ani se nejedná o model s extra tichým chodem.

Vnitřní uspořádání ledničky je s ohledem na kapacitu velmi jednoduché. Najdete zde jen 1 poličku (navíc kovovou, v jiných ledničkách jsou skleněné) a 2 přihrádky ve dveřích. S ohledem na cenu není tento model vybaven ani No Frost systémem nebo automatickým odmrazováním. Na druhou stranu tyto funkce často chybí i u mnohem dražších ledniček.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Guzzanti GZ 05A je velice oblíbený model na trhu s mini ledničkami. Většina zákazníků si ji pořídila k chlazení potravin na chatě nebo v kanceláři. Jiní ji zase využívají výhradně k vychlazení nápojů. Líbí se jim její kompaktní provedení, mrazáček i designové zpracování.

V recenzích zákazníků se ovšem objevily také výtky k ovládání, které je umístěno na zadní straně přístroje. Praktičtější by určitě bylo na boční nebo přední straně, kde by k němu byl snazší přístup.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Guzzanti GZ 05A potěší v prvé řadě nízkou cenou. Přesto v ní najdete mrazák, který není v této cenové hladině naprostou samozřejmostí. Další výhodou je možnost uskladnění potravin ve dvířkách. V neposlední řadě je nutné upozornit na kompaktní rozměry, díky kterým nebude překážet ani v hodně malé místnosti.

Na menší objem chladničky a možnost uskladnění jen menšího množství potravin je zde ovšem nutné myslet předem – i pro jednotlivce s nízkými nároky by mohla být malá. Také je zde poměrně nešťastně umístěné ovládání na zadní straně. To by mělo být kvůli snazšímu přístupu ideálně na boční nebo přední straně.

Porovnání s alternativami

Podobným objemem i náklady na pořízení jako Guzzanti GZ 05A se vyznačuje Philco PSL 40 F CUBE. Tato mini lednička má užitný objem 40 l a spadá také do energetické třídy F. Není zde sice mrazák, ale zase nabízí automatické odmrazování a dá se zde změnit směr otevírání dvířek. To by mohlo vyhovovat zákazníkům, kteří chtějí ledničku umístit do hodně malého prostoru a potřebují si směr otevírání uzpůsobit podle svých potřeb.

Jestliže hledáte o něco větší mini ledničku, která nebude postrádat mrazák, a nevadí vám do ní investovat trochu více, doporučujeme Candy CHTOS 482W36. Tento model má slušný objem 83 l, 3 poličky a boxík na zeleninu. Navíc disponuje funkcí automatického odmrazování.

Závěrečné shrnutí

Guzzanti GZ 05A je velice kompaktní model mini ledničky, do kterého lze uskladnit potraviny pro 1 člověka, případně může sloužit jako minibar k chlazení nápojů. Můžete do něj dát třeba i vaničku zmrzliny, protože obsahuje malý mrazáček. Tato lednička bude také ideální pro nenáročné zákazníky, kteří si chtějí pořídit malou ledničku do kanceláře, dílny nebo na chatu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Guzzanti

Způsob umístění

Volně stojící

Užitný objem lednice (l)

41

Mrazák

Ano

Objem mrazáku (l)

4

Energetická třída

F

Klimatická třída

N-ST

Hlučnost (dB)

39

Počet polic

1

Přihrádky ve dvířkách

Ano

No Frost

Ne

Samoodmrazování

Ne

Barva

Bílá

Výška (cm)

51

Šířka (cm)

44

Hloubka (cm)

47

Hmotnost (kg)

15

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Guzzanti GZ 05A | Hodnocení: Dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která je v kuchyni velice často a má slabost pro nejrůznější kuchyňské pomocníky. Baví ji prozkoumávat trh a poznávat nejnovější vychytávky, proto se ujala tématu mini ledniček. Na této stránce vám představí jejich klady a zápory, vysvětlí, podle čeho volit užitný objem, a také popíše nejpopulárnější funkce. Její jméno najdete i na stránce s autochladničkami, které představují mobilnější variantu přenosných mini ledniček.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Guzzanti GZ 05A

Guzzanti GZ 05A

2 700 Kč Orientační cena