Recenze Hisense RS650N4AC2 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Hisense RS650N4AC2

78,5 % Celkové hodnocení

Top 6 v kategorii Americké lednice

Jednotlivá hodnocení

 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 9,3/10
  Hodnocení mražení a akumulace
 • 8,0/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Příznivá cena
 • Výrobník ledu
 • Praktické uspořádání
 • LED displej
 • Vnitřní osvětlení

Zápory

 • Krátká akumulační doba
 • Horší výkon mražení
 • Nemá připojení na vodu
17 000 Kč Orientační cena

Hisense RS650N4AC2 je americká lednice v provedení Side By Side, která se vyznačuje především svou příznivou cenou. I přesto nabízí poměrně slušný objem a nechybí jí výdejník vody či výrobník ledu a ledové tříště.

Souhrnné údaje a hodnocení spotřeby

Americká lednice Hisense RS650N4AC2 v provedení Side By Side je vhodným řešením pro nenáročné uživatele, kteří cílí na příznivou cenu, avšak nespokojí se s menším objemem či absencí oblíbeného vybavení. V rámci užitného objemu si totiž tato lednice vede velmi dobře a celkově nabízí 499 litrů, což je běžný průměr. Vyhovovat tak bude zhruba 3 až 5členné rodině.

Hůře je na tom bohužel v rámci hlučnosti. V provozu totiž hluk dosahuje 43 dB, což je jedna z nejvyšších hodnot v našem srovnání. Na druhou stranu jsou ale mezi lednicemi v hlučnosti obecně jen velmi malé rozdíly. I přes velký objem musíme zmínit průměrnou energetickou náročnost. Americká lednice spadá do energetické třídy E, což zdaleka není nejhorší (běžně se setkáte s třídou F). Naopak se s ročními náklady na provoz dostanete pod částku 2 000 Kč, což je u těchto lednic velmi příznivé.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Hisense

38 % Hisense, 23 % Samsung, 8 % Concept, 8 % Gorenje, 8 % LG, 8 % Whirlpool, 8 % Philco
Objem chladicí části

334

334,31
Objem mrazicí části

165

183,85
Umístění mrazáku

Vlevo

38 % Dole (dveře), 38 % Vlevo, 23 % Dole (šuplík)
Energetická třída

E

62 % F, 31 % E, 8 % C
Spotřeba (kWh za 1 rok)

302

346,15
Roční náklady na provoz v Kč 5,8 Kč/1kWh (2021)

1 751,60

2 007,58
Hlučnost (dB)

43

39,92
Třída hlučnosti

D

62 % C, 38 % D
Výška (cm)

179,1

180,75
Šířka (cm)

91

86,16
Hloubka (cm)

64,6

69,01
Hmotnost (kg)

94

108,67

Hodnocení mražení a akumulace

V rámci hodnocení mražení a akumulace by na tom tato lednice mohla být o dost lépe. Akumulační doba zde dosahuje pouze 6 hodin, což je podprůměrná hodnota. V případě poruchy zařízení nebo dlouhodobého výpadku proudu tak potraviny uvnitř příliš dlouho chráněné nebudou.

Stejně tak je podprůměrný i výkon mražení, který dosahuje 10 kilogramů za 24 hodin, přičemž jiné modely zvládnou i 12 až 15 kilogramů. Klimatická třída SN-T patří ke standardu, pokrývá široké rozpětí teplot a v našich podmínkách bude naprosto dostačovat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Akumulační doba (hod)

6

12,15
Třída mražení

**** (-24 °C)

92 % **** (-24 °C), 8 % ** (-12 °C) a **** (-24 °C)
Výkon mražení (kg/24 hod)

10

11,15
Klimatická třída

SN-T (+10 až 43 °C)

69 % SN-T (+10 až 43 °C), 15 % N-ST (+16 až +38 °C), 8 % SN (+10 až +32 °C), 8 % N-T (+16 až +43 °C)
Nenámrazový systém

Ano

100 % Ano
Extra rychlé chlazení

Ano

77 % Ano, 23 % Ne
Extra rychlé mrazení

Ano

100 % Ano
Výrobník ledu

Ano

46 % Ne, 38 % Ano, 15 % Manuální
Výdej pitné vody

Ano

54 % Ne, 46 % Ano
Připojení k vodovodu

Ne

69 % Ne, 31 % Ano
Nádržka na vodu

Ano

85 % Ne, 15 % Ano
Oddělená regulace teploty

Ano

100 % Ano

Hodnocení vybavení a funkcí

Ve dveřích lednice najdete praktický výdejník chlazené vody, která je čerpána z nádržky. Připojení na vodovod této lednice schází, což je z našeho pohledu nevýhoda. Vodu do nádržky totiž musíte průběžně doplňovat, což je z hlediska uživatelského komfortu nepraktické. Na druhou stranu však spolu s výdejníkem vody lednice nabízí také výrobník ledu a ledové tříště, takže doma rázem získáte i možnost připravovat si senzační koktejly.

V mrazicí části chladničky pak nechybí nenámrazový systém NoFrost, který vám usnadní údržbu lednice. Potěší vás také funkce super rychlého chlazení a mrazení. Díky těmto funkcím v lednici či mrazáku dočasně poklesne teplota a umožní tak uložení i většího množství potravin a jejich rychlé zchlazení, respektive zmrazení. Zajímavá je zde i funkce prázdninového režimu, která uchová potraviny a současně umožní šetřit energii v případě, kdy delší dobu nebudete doma.

Vychytávkou, která už dnes ale nechybí většině lednic, je alarm otevřených dveří, který vás upozorní, pokud dveře lednice zapomenete zavřít. Pochopitelně je tato lednička vybavena invertorovým kompresorem, který zajišťuje tichý a úsporný chod. Navíc na něj výrobce poskytuje i 10letou záruku.

Ovládání

K ovládání této americké lednice slouží dotykový LED panel umístěný prakticky na přední části chladničky. Skrze něj můžete velmi rychle a jednoduše nastavit teplotu lednice i mrazáku či ovládat další funkce. Výhodou je, že díky umístění zvenčí nemusíte při ovládání otevírat dveře lednice, což pomáhá šetřit energii.

Vnitřní uspořádání

Velmi dobré je zde vnitřní provedení přihrádek lednice i mrazáku. V chladicí části nechybí stojan na lahve v bytelném nerez provedení, který lze díky výškovému nastavení použít na různé druhy nápojů včetně džusů a minerálních vod. Lednice však navíc nabízí také extra prostor ve dveřích, kde najdete XXL zásuvku, kterou konkurence moc často nenabízí. Zatímco se obvykle do dvířek vejde jen pár menších lahví, do této přihrádky uskladníte s přehledem i ty dvoulitrové.

V mrazicí části pak najdete několik výsuvných přihrádek, přičemž některé jsou pro snazší organizaci a přístup snadno přístupné z přední strany.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ventilátor

Ano

85 % Ano, 15 % Neuvedeno
Nulová zóna

Ne

77 % Ne, 8 % Ano, 15 % Neuvedeno
Zóna s regulovatelnou vlhkostí

Ne

46 % Ne, 31 % Ano, 23 % Neuvedeno
Antibakteriální úprava

Ne

54 % Ne, 38 % Ano, 8 % Neuvedeno
Minibar

Ne

85 % Ne, 15 % Ano
Nastavitelná výška poliček

Ano

77 % Ano, 8 % Ne, 15 % Neuvedeno
Varovný signál při vyšší teplotě

Ano

38 % Ne, 38 % Ano, 23 % Neuvedeno
Alarm otevřených dveří

Ano

62 % Ano, 38 % Ne
Displej

Ano

100 % Ano
Dětský zámek

Ne

69 % Ne, 31 % Ano
Mobilní aplikace

Ne

77 % Ne, 15 % Ano, 8 % Neuvedeno
Invertorový kompresor

Ano

77 % Ano, 15 % Ne, 8 % Neuvedeno
Prodloužená záruka na kompresor

10 let

38 % 10 let, 23 % Ne, 23 % 20 let, 8 % 15 let, 8 % Neuvedeno

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

S americkou lednicí Hisense RS650N4AC2 jsou uživatelé v době psaní této recenze (listopad 2023) vesměs spokojení. O velké míře spokojenosti zde svědčí například to, že lednička na různých portálech sklízí vynikající hodnocení. Uživatelé si ze všeho nejvíce pochvalují skvělý poměr ceny a výkonu, jakož i její výbavu. Některé těší, že má výrobník ledu i ledové tříště, která u levných variant není vždy samozřejmostí.

Jiní uživatelé si také pochvalují fakt, že lednice nevyžaduje vodovodní přípojku. Mezi negativními hodnoceními se vyskytují ohlasy na vyšší hlučnost, jejíž hodnota je opravdu lehce nad průměrem a je s tím potřeba počítat. Někteří uživatelé pak zmiňují, že první kostky vyrobeného ledu zapáchaly po plastu, což je běžný jev. Zařízení se musí z výroby v provozu nejdříve zajet. Mezi hodnoceními se pak objevuje také horší přístup k zásobníku na vodu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní předností této americké lednice je příznivá cena v porovnání s užitným objemem. Obvykle mají totiž levné americké lednice menší objem, avšak v rámci recenzovaného produktu patří velikost chladicí i mrazicí části k běžnému průměru. V porovnání s cenově srovnatelnou konkurení má také příznivou spotřebu energie, s ročními náklady na provoz se zde můžete dostat i pod 2 000 Kč, což je u americké lednice velmi příjemná částka.

Výhodou v rámci cenové kategorie je i výdejník vody a výrobník ledu a ledové tříště umístěný na přední straně ve dveřích. Z hlediska uživatelského komfortu ale negativně hodnotíme absenci vodovodní přípojky, což si sice někteří uživatelé chválí, ale na druhou stranu skrze to musíte myslet na pravidelné doplňování nádržky na vodu. Za nevýhodu považujeme také horší hodnoty v rámci akumulační doby a výkonu mražení, jakož i vyšší hlučnost, v tomto ohledu by na tom lednice mohla být o něco lépe.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li alternativu k americké lednici Hisense RS650N4AC2 a cílíte na odlišné provedení French Door, pak si prohlédněte například Hisense RF540N4WIE. Je sice o pár tisíc dražší, což je u provedení French Door typické, zato nabízí větší prostor v mrazicí části. Hodí se tak v případě, že často skladujete více mražených potravin. Stejně tak vám toto provedení poslouží širokými policemi v lednici, kdy je možné dovnitř vložit i široké plechy a pekáče.

Jestliže ale pohlížíte spíše na nízkou cenu bez ohledu na provedení a velikost, pak může být vhodnou alternativou například Gorenje NRS8182KX. Tuto ledničku seženete i za 14 000 Kč, což je opravdu bezkonkurenční. Navíc sklízí vesměs kladné uživatelské recenze, což je do jisté míry zárukou kvality.

Závěrečné shrnutí

Americká lednice Hisense RS650N4AC2 v provedení Side By Side představuje vhodné řešení pro nenáročné uživatele, kteří při nákupu hledí na finanční rozpočet. Jde o jednu z nejlevnějších lednic v našem srovnání, která i přes nízkou cenu nabízí dobré hodnoty technických parametrů. Do velké míry svědčí o spokojenost s tímto modelem také kladné uživatelské recenze.

Ve výbavě lednici nechybí praktický výdejník vody a výrobník ledu či ledové tříště, přičemž se obejdete bez vodovodní přípojky. Lednice má totiž uvnitř nádrž na vodu, kterou je ale nutné doplňovat. V ohledu spotřeby energie je víceméně průměrná, avšak má nepatrně vyšší hlučnost, jejíž hodnota je lehce nad průměrem. Za nevýhodu považujeme krátkou akumulační dobu a výkon mražení, v těchto ohledech by na tom lednice mohla být o něco lépe.

17 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hisense RS650N4AC2 | Hodnocení: 78,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka ráda věnuje tématům do hloubky a své zkušenosti zúročuje také ve srovnání amerických lednic. Díky tomu, že si v rámci dané kategorie udržuje aktuální přehled, vás může seznámit s novinkami na trhu a poradí, do jakých vychytávek či konkrétních modelů se vyplatí investovat. Mimo americké lednice spadají do jejího repertoáru také klasické kombinované lednice a mnoho dalších témat.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hisense RS650N4AC2

Hisense RS650N4AC2

17 000 Kč Orientační cena