Recenze Hoover HP 220 PAR 011 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Hoover HP 220 PAR 011

87,2 % Celkové hodnocení

Nízká hmotnost v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Solidní výkon i vybavenost
  • Bez nutnosti dokupování sáčku

Zápory

  • Chybí turbokartáč
  • Méně odolné plasty
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Bezsáčkový vysavač Hoover HP 220 PAR 011 se vyznačuje velmi nízkou hmotností 4,4 kg, čímž je velmi vhodný pro časté přenášení, například do schodů. Kromě toho disponuje 6metrovým kabelem a 8,5metrovým akčním rádiem, takže jej nebudete muset často přepojovat. Zmínit také musíme teleskopickou trubku, kterou si nastavíte podle vaší výšky. Zároveň je vybaven měkčenými kolečky, takže se vám s ním bude snadno pohybovat jak po podlaze, tak i po koberci.

Vysavač je bezsáčkový, tudíž se nečistoty sbírají do sběrné nádoby, která v tomto případě činí 2,1 litru, jde tedy spíše o podprůměr. Čím menší objem nádoby bude, tím častěji ji budete muset vysypávat. Co se filtru týče, Hoover je vybaven EPA filtrem, který není tak účinný jako HEPA filtr, jenž bývá u většiny vysavačů standardem.

Vysavač má hlučnost 79 dB, což můžeme přirovnat ke křiku nebo rušnému provozu. Oproti konkurenci je tak poměrně hlučný. Příkon vysavače činí 800 W, ovšem v tomto případě to nic neznamená, jelikož nám chybí údaj o sacím výkonu, který je důležitějším parametrem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Hoover

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

2,1

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

6

6,61
Filtr

Omyvatelný EPA

Hlučnost (dB)

79

73,22
Akční radius (m)

8,5

9,36
Příkon (W)

800

735,65

Vybavení, rozměry a funkce

Co se vybavení týče, Hoover HP 220 PAR 011 nemá téměř žádné doplňkové funkce. Obsahuje však cyklónovou technologii, která separuje prach a nečistoty ze vzduchu. Díky tomu zachytí i ty nejmenší částice a alergeny. Vysavače s cyklónovou technologií mají výhodu v tom, že v nich nemusíte často měnit filtry.

Hoover má pouze základní výbavu, obsahuje štěrbinovou a parketovou hubici, hubici na tvrdé podlahy a prachový kartáč. Chybí mu naopak turbokartáč, který mohou obsahovat konkurenční značky. Dále mu chybí kartáč na čalounění či zvířecí chlupy, není tedy moc vhodný pro majitele domácích zvířat.

Rozměry vysavače jsou pak průměrné. Vypíchnout ale musíme jeho váhu, která je pouhých 4,4 kg a řadí se tak k lehkým vysavačům.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ne

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

76 % Ano, 24 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Štěrbinová hubice

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Turbokartáč

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Výška (cm)

32

28,19
Šířka (cm)

27

30,32
Délka (cm)

40

40,05

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé Hoover HP 220 PAR 011 si pochvalují kvalitní sací výkon, kovovou trubici, nízkou hmotnost, poměr ceny a výkonu či cyklónovou technologii. Co naopak považují za negativum je krátká trubice či její menší průměr. Zároveň zmiňují, že je vysavač nekvalitně provedený a hůře se čistí jeho filtr.

Naše hodnocení a závěr

Hoover HP 220 PAR 011 rozhodně vítězí v poměru cena/výkon. I když nemá příliš funkcí, na svou cenu má poměrně slušný výkon. Zároveň je lehký, takže jej můžete snadno přenášet i do schodů. Nevýhodou pro někoho může být EPA filtr, ale zase naopak disponuje cyklónovou technologií, která je u bezsáčkových vysavačů velkým plusem. Díky tomu totiž nebudete muset filtr často měnit, čímž ušetříte za jejich častou výměnu.

Tím, že vysavač není antibakteriální a ani neobsahuje výbavu na zvířecí chlupy, nedoporučujeme jej pro majitele domácích mazlíčků. Nádoba na prach s objemem 2,1 litru také není největší, hodí se tedy spíše do menších bytů.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hoover HP 220 PAR 011 | Hodnocení: 87,2 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hoover HP 220 PAR 011

Hoover HP 220 PAR 011

2 000 Kč Orientační cena