Menu

HS FLAMINGO AQUAFLAM PRIZMAT 25 TV – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Krbové vložky s výměníkem

Klady

  • Multifunkční využití
  • Ohřev vody
  • Nadprůměrný výkon
  • Dvojitý oplach skla

Zápory

  • Vysoká investice
  • Nemá zadní otevírání
  • Účinnost může být vyšší
78 000 Kč Orientační cena

Základní informace

HS FLAMINGO AQUAFLAM PRIZMAT 25 TV patří v současné době (březen 2023) mezi to nejlepší, co trh s krbovými vložkami s výměníkem nabízí. Celá konstrukce je vyrobena z žáruvzdorné oceli, což je dnes nejpoužívanější materiál. S výkonem 25 kW se řadí na první místo našeho srovnání. Vytápěcí schopnost 600 m3 je taktéž nadprůměrná, proto lze tuto vložku doporučit k vytápění větších objektů.

Protože má teplovodní výměník, může být teplo rozváděno do více pokojů nebo sloužit k ohřevu vody. Účinnost 78 % je obecně vcelku slušná hodnota, nicméně u takto výkonného produktu bychom čekali ještě trochu lepší. Otevírání probíhá klasicky zepředu. Je to sice nejběžnější varianta, ale opět bychom u takto propracovaného modelu očekávali i zadní přikládání. Oplach skla je zde vylepšen na dvojitý, což údržbu skla ještě více usnadňuje.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

HS FLAMINGO AQUAFLAM PRIZMAT 25 TV patří v současné době mezi nejprodávanějších produkty na trhu s krbovými vložkami. Sice se nám k němu v době psaní této recenze (březen 2023) povedlo najít spíše méně uživatelských recenzí, nicméně je z nich patrné, že jsou zákazníci vesměs spokojeni. Oceňují nadstandardní výkon a možnost ohřevu vody.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi hlavní výhody HS FLAMINGO AQUAFLAM PRIZMAT 25 TV vysoký výkon 25 kW, vytápěcí schopnost 600 m3, dvojitý oplach skla a celkově vysoká úroveň zpracování. Díky teplovodnímu výměníku může vytápět více pokojů a ohřívat vodu.

Objektivně se dá říct, že cena odpovídá kvalitě a výbavě. Na druhou stranu už může být pro mnoho uživatelů příliš vysoká a odrazující. Také bychom u takto výkonného modelu očekávali ještě trochu lepší účinnost spalování.

Porovnání s alternativami

Pro uživatele, kteří chtějí do vložky s teplovodním výměníkem investovat trochu méně, by mohla být vhodnou alternativou ROMOTOP HEAT W 2g 59.50.01. Disponuje velice dobrým výkonem 16,9 kW a obstojnou vytápěcí schopností 260 m3. Pochvalu zaslouží také za účinnost, neboť 87 % se blíží těm nejlepším hodnotám na trhu.

Závěrečné shrnutí

HS FLAMINGO AQUAFLAM PRIZMAT 25 TV je vysoce výkonná krbová vložka s teplovodním výměníkem, kterou využijete ve větších domech, k vytápění vyššího počtu místností a k ohřevu vody. Náročnější zákazníci určitě ocení systém dvojitého oplachu skla, což jim usnadní údržbu dvířek.

Jediné, co se jí dá parametrově vytknout, je účinnost 78 %. U produktu této cenové relace bychom čekali hodnotu přes 80 %. Tou se může pochlubit např. KRATKI Lucy 12 TV (82 %).

Parametr Tento produkt
Výrobce

HS Flamingo

Výkon (kW)

25

Účinnost spalování (%)

78

Vytápěcí schopnost (m3)

600

Materiál

Ocel

Způsob otevírání

Přední (boční)

Oplach skla

Ano

Hmotnost (kg)

170

78 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: HS FLAMINGO AQUAFLAM PRIZMAT 25 TV | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která se zajímá o aktuální trendy týkající se vytápění. Trh s krbovými vložkami má důkladně zmapovaný, proto ráda poradí, podle čeho vybrat vhodný typ, jak zvolit optimální výkon a čím v krbové vložce zatopit. Na našem webu se stará také o kotle na pelety, infrapanely, radiátory a přímotopy.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze HS FLAMINGO AQUAFLAM PRIZMAT 25 TV

HS FLAMINGO AQUAFLAM PRIZMAT 25 TV

78 000 Kč Orientační cena