Menu

iGet Smart W83 – Recenze, testy a srovnání

v kategorii Tablety do 5 000 Kč

Klady

  • Moderní systém s ohledem k ceně
  • Dostatečné úložiště pro nenáročné
  • Napájení přes moderní USB-C

Zápory

  • Vhodný jen pro nejméně náročné činnosti
  • Fotoaparát je špatný a zbytečný
  • Menší operační paměť
2 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

iGet Smart W83 patří k vůbec nejlevnějším tabletům na trhu. Tomu odpovídá i jeho výkon, který je velmi nízký. Procesor Allwinner A133 je jedním z nejméně výkonných procesorů osazovaných do tabletů. Na druhou stranu však tento neduh výrazně kompenzuje cena. Společně s operační pamětí 2 GB poslouží tablet pouze pro procházení internetu, přehrávání videí či velmi nenáročné aplikace pro děti.

Právě dětem by tablet mohl vyhovovat zcela nejlépe. Displej využívající technologii IPS má totiž úhlopříčku velkou pouze 8 palců a díky menší baterii je i hmotnost nižší. Rozlišení obrazovky se zastavilo na 1 280 x 800 pixelech, což je v této cenové hladině zcela typické.

Výrobce slibuje 32 GB úložného prostoru, počítejte ale, že část z něj zabere samotný operační systém Android 10. Úložiště můžete rozšířit prostřednictvím paměťové karty až o 128 GB. Kapacita baterie je i vzhledem k menší úhlopříčce poměrně malá, vícedenní provoz proto rozhodně neočekávejte. V dané cenové relaci je překvapivé, že výrobce osadil moderní konektor typu USB-C. Stejně tak nechybí sluchátkový konektor. Naproti tomu fotoaparát je na tomto tabletu opravdu zbytečným doplňkem.

Parametr Tento produkt
Operační systém

Android 10

Procesor

Allwinner A133

Počet jader procesoru

4

Frekvence procesoru (GHz)

1,6

Jednojádrový výkon dle Geekbench 5.4

109

Mnohojádrový výkon dle Geekbench 5.4

339

Operační paměť (RAM)

2

Velikost úložiště (GB)

32

SD karta

Ano

Technologie displeje

IPS

Úhlopříčka (")

8

Rozlišení displeje (px)

1 280 x 800

Jemnost displeje

189

Kapacita baterie

4 000

Připojení

USB-C

Jack 3,5 mm

Ano

SIM karta

Ne

NFC

Ne

Názory uživatelů

Hodnocení uživatelů modelu iGET Smart W83 jsou rozporuplné. Je na první pohled patrné, že někteří uživatelé před koupí nezvážili, co za uvedenou cenu dostanou. Mezi klady lze nalézt komentáře k dobrému poměru výkonu s ohledem k velmi nízké ceně. Stejně tak si někteří uživatelé chválí čistý Android 10 v odlehčené verzi GO a nízkou hmotnost.

Kritika směřuje hlavně k nízkému výkonu. Tabletu dle uživatelů trvá načítání videí i procházení internetu delší dobu a při více otevřených aplikacích jsou celkem běžné i záseky.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Z našeho pohledu spočívají hlavní benefity modelu iGet Smart W83 v modernější verzi operačního systému Android 10 v odlehčené verzi GO. Pozitivní je také možnost rozšíření úložiště s využitím paměťové karty a napájení moderním konektorem typu USB-C. Tablet není těžký ani rozměrný.

Rozhodně ale počítejte s opravdu nízkým výkonem, který nevyhoví hraní jakýchkoliv graficky náročnějších her a už vůbec ne AAA titulů (nejmodernější hry). Fotoaparát je na tabletu osazen zcela zbytečně, jeho výkony jsou chatrné a tak by bylo lepší, kdyby od jeho využití výrobce upustil a za uspořené peníze osadil lepší procesor. Operační paměť dovolí souběžný provoz jen několika málo aplikací.

Porovnání s alternativami

Jestliže srovnáme iGet Smart W83 s dražším, ale podobně velkým modelem Samsung Galaxy Tab A7 Lite WiFi, najdeme poměrně velké rozdíly. Samsung nabídne podstatně vyšší výkon, větší baterii i operační paměť. Také konstrukce dražšího produktu je o poznání lepší. Na druhou stranu se cena v době psaní této recenze (listopad 2022) lišila o 50 %, což není málo. Pokud si můžete připlatit, doporučujeme volit raději Samsung Galaxy Tab A7 Lite.

Závěrečné shrnutí

iGet Smart W83 patří mezi nejlevnější tablety na trhu. Jeho cena je nižší než v případě většiny chytrých telefonů, moc tedy nepřekvapí, že osazený procesor Allwinner A133 se zrovna vysokým výkonem nepochlubí. Tablet doporučujeme pouze těm, kteří hledají velice levné zobrazovadlo (například pro děti) a nic víc než dotykovou obrazovku od něj neočekávají. Pokud chcete přehrávat videa a brouzdat internetem, případně spustit nějakou výukovou hru, tablet tyto úkoly svým vlastním tempem splní. Jestliže ale máte možnost si připlatit, doporučujeme volit raději Samsung Galaxy Tab A7 Lite.

2 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: iGet Smart W83
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v našem týmu zaměřuje zejména na články technologického charakteru. Tablety patří mezi jedno z jeho nejstarších témat, s problematikou je dobře seznámen. Vysvětlí vám například, proč jsou tablety do 5 000 Kč vhodné spíše pouze jako "zobrazovadla" na cesty. Kromě tabletů recenzuje také mobily a notebooky.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze iGet Smart W83

iGet Smart W83

2 400 Kč Orientační cena