Menu

Joie Spin 360 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Autosedačky 0+/I (do 18 kg/105 cm)

Klady

  • Vysoká ochrana proti bočnímu nárazu
  • Vhodná i do menších vozidel
  • 6 poloh

Zápory

  • Není vhodná do aut bez ISOFIXU
  • Hůře dostupné ovládání otáčení sedačky
7 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Autosedačka i-Spin 360 od značky Joie splňuje v podstatě vše, co si může moderní uživatel přát. Podléhá přísné bezpečnostní formě i-Size a připevňuje se pomocí systému ISOFIX, což je momentálně nejbezpečnější varianta na trhu. Doporučujeme ale zkontrolovat, jestli je autosedačka s vaším typem vozu kompatibilní, zejména starším autům může systém ISOFIX chybět.

Zároveň je proto možné sedačku používat jak proti směru, tak u větších dětí i po směru jízdy. Některé autosedačky umožňují vždy jen jednu ze zmíněných variant. Na rozdíl od většiny sedaček s polohou proti směru jízdy nemá tento model díky patentované konstrukci přední vzpěru, čímž zabírá v autě méně místa a je vhodný i do menších vozů.

Oproti konkurenčním modelům vyniká sedačka Joie také výklopnou ochranou proti bočnímu nárazu. Speciální prvky ochrany se automaticky vysunou ve chvíli, kdy dítěti utáhnete popruhy bezpečnostního pásu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Joie

Certifikace

ECE R44

Směr připevnění

Po i proti směru jízdy

Systém upevnění

ISOFIX

Absolvované testy

dTest, ADAC

Bezpečnostní pás/pultík

Pětibodový pás

Zvýšená ochrana proti bočnímu nárazu

Ne

Doplňky a komfort používání

Při instalaci sedačky se můžete spolehnout na indikátory správného upevnění, nestane se tak, že byste sedačku do auta nasadili jen tak ledabyle. Sedačka je otočná, díky tomu si můžete při usazování dítěte natočit sedačku směrem ke dveřím. Tato možnost bývá zejména u novějších a dražších modelů.

Pro vyšší komfort dítěte můžete sedačku polohovat, nabízí 6 různých poloh, to je více než dostatečný výběr. Nakonec nechybí ani běžnější prvky, jako je snímatelný, pratelný potah nebo nastavitelná opěrka hlavy s 6 různými polohami.

Parametr Tento produkt
Snímatelný potah

Ano

Nastavitelná opěrka hlavy

Ano

Otočná

Ano

Signalizace správné instalace

Ano

Výška (cm)

51-76

Šířka (cm)

58

Hloubka (cm)

64,8

Hmotnost (kg)

12

Hlavní klady a zápory

autosedačky Joie jsme v podstatě nenašli žádné zásadní nevýhody. Nejde sice o nejlevnější model na trhu, není ale ani nijak přehnaně drahá. Problémem tak pro některé uživatele může být snad jen systém upevnění ISOFIX, který je sice velmi bezpečný, ne všechna auta jej ale umožňují. Co se výhod týče, za zmínku stojí zejména automatické ochranné prvky proti bočnímu nárazu, kompaktní rozměry vhodné i do menších vozů nebo možnost otáčení.

Srovnání s alternativami

Pokud hledáte cenově dostupnější variantu, nebo nemáte auto kompatibilní se systémem ISOFIX, za zvážení stojí také autosedačka Britax Romer King II. Ta patří ke starším modelům, které podléhají normě ECE R44, a oproti sedačce Joie tak postrádá například zvýšenou ochranu proti bočnímu nárazu. Stále jde ale o prověřený produkt, který si dobře vedl v zátěžových testech.

Závěr

Autosedačka Joie i-Spin 360 má co nabídnout i náročnějším uživatelům. Oproti konkurenci vyniká například speciálními ochrannými prvky proti bočnímu nárazu nebo patentovanou konstrukcí, která šetří místo a předurčuje tento model i pro použití v menších vozech. Zároveň je tento model polohovatelný, otočný a s nastavitelnou opěrkou hlavy, zkrátka má vše potřebné pro maximální komfort vás i vašeho dítěte.

Pro některé uživatele tak může být nevýhodou snad jen systém ISOFIX, který není vhodný do každého vozu. Pokud máte auto bez této možnosti upevnění, mohla by vám vyhovovat autosedačka Britax Romer King II.

7 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Joie Spin 360 | Hodnocení: Velmi dobré

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Joie Spin 360

Joie Spin 360

7 500 Kč Orientační cena