Recenze LAMAX WatchY2 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test LAMAX WatchY2

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Pro starší děti

Klady

  • Telefonní hovory
  • Vodotěsné
  • Veškeré bezpečnostní funkce
  • Měření některých tělesných funkcí

Zápory

  • Nemají fotoaparát
  • Chybí některé pokročilé funkce
2 500 Kč Orientační cena

LAMAX WatchY2 jsou chytré hodinky určené mladším i starším dětem, svým designem se blíží hodinkám pro dospělé. Na poli funkcí potěší samotné ratolesti i rodiče, protože nabídnou jak bohaté funkce pro děti, tak plnohodnotné bezpečnostní funkce, jako je možnost sledování polohy, SOS tlačítko nebo nastavení bezpečných zón. Mají hranatý displej o úhlopříčce 1,3 palce, standardem je také jejich hmotnost 50 gramů a výdrž baterie 2-4 dny, závisí ale na reálném užívání.

Do těchto hodinek můžete vložit SIM kartu, tudíž jimi s dítětem můžete telefonovat. Nemají ale kameru, proto videohovory nejsou k dispozici. Tato funkce je ale typická spíše pro modely určené těm nejmladším dětem. Hodinky i aplikace, přes kterou se ovládají, jsou kompletně v češtině, aplikaci je navíc možné stáhnout na telefony s operačním systémem Android i iOS.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Hodinky se u uživatelů těší velké oblibě a popularitě a většinově je doporučují dále. Podle nich se hodinky ovládají intuitivně a nabízejí skvělé vlastnosti za svou cenu. Výdrž baterie je ale podle recenzí sporná, dle některých uživatelů také hodinky ne vždy plně reagují na dotyk. Někteří také tvrdí, že lokalizace je někdy nepřesná, což je ale běžné, pokud je dítě v budově. Jelikož ji ale hodinky určují podle tří různých sítí (GPS, GSM a Wi-Fi), měla by být mnohem přesnější než u jiných modelů.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

LAMAX WatchY2 nabídnou díky možnosti vložení SIM karty možnost telefonovat, videohovory ale neumožňují, chybí jim kamera. Benefitem je vodotěsnost na úrovni IP67, veškeré bezpečnostní funkce a zároveň i bohatá nabídka funkcí pro děti. Z nich jmenujeme například snímání několika tělesných funkcí (spálené kalorie, kroky,…). Prostředí některých modelů ale nabídne i více, například výukové aplikace, hry a podobně, to zde budete muset oželet.

Porovnání s alternativami

V kategorii hodinek pro větší děti se jako alternativa nabízejí LAMAX BCool, které už ale necílí na bezpečnost, ale na zábavu, dítěti nabídnou bohaté vnitřní prostřední s množstvím funkcí, neposlouží ale rodičům, kteří chtějí mít nad dítětem dohled. V tomto směru je nutné zvolit model z kategorie pro menší děti, například CARNEO GuardKid+ 4G Platinum nabídnou veškeré bezpečnostní funkce a do jejich paměti je možné nahrát až 100 kontaktů. Jsou ale o něco dražší.

Závěrečné shrnutí

Tento model považujeme za hybrida mezi modely pro mladší a starší děti, svým designem, velikostí a snímáním tělesných hodnot se hodí pro starší děti, na druhou stranu nabídne všechny bezpečnostní funkce typické pro modely určené menším dětem (snad kromě možnosti videohovorů). LAMAX WatchY2 jsou uživatelsky oblíbené, vodotěsné chytré hodinky, které můžete zakoupit v černé nebo růžové variantě.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: LAMAX WatchY2 | Hodnocení: Výborné
Kateřina shromažďuje informace o chytrých hodinkách pro děti především z pohledu uživatele. Jako dvojnásobná máma ví, že u menších dětí je nejdůležitější funkcí smart hodinek komunikace a dokáže poradit, jaké modely vybrat starším dětem, které ocení přidané funkce. Mimo jiné má na starosti kategorie monitorů dechu, dětských smart chůviček nebo třeba infračervených teploměrů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze LAMAX WatchY2

LAMAX WatchY2

2 500 Kč Orientační cena