Menu

Lionelo Amber 3v1 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Trojkombinace

Klady

  • Vysoká nosnost
  • Přebalovací podložka
  • Pláštěnka a moskytiéra
  • Dostupná cena

Zápory

  • Nelze složit jednou rukou
  • Nemá držák nápojů
11 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Lionelo Amber 3v1 patří ke kočárkům v trojkombinaci a do našeho srovnání jsme jej zařadili v březnu 2023. Ačkoliv patří do nižší až střední cenové kategorie, může se pochlubit velmi dobrými vlastnostmi. Výhodou je v první řadě nosnost 22 kg, cenově dostupnější modely se častěji drží standardní nosnosti okolo 15 kg. Kočárek má poměrně velká, nafukovací kola, se kterými překonáte i náročnější terén. Je ale potřeba dávat pozor, aby nedošlo k jejich propíchnutí.

Počítat můžete s klasickou nožní brzdou, přední kolečka jsou otočná a mají aretaci – to vše je standard. Nechybí ani odpružení, na rozdíl od některých dražších modelů ale není nastavitelné. Kočárek se nedá složit jednou rukou, jako některé konkurenční modely, a ani po složení nestojí samostatně. Jde ale spíše o drobnosti, manipulace s ním není vyloženě složitá.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Lionelo

Nosnost podvozku (kg)

22

Kola

Nafukovací

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Nastavitelná míra odpružení

Ne

Brzda

Nožní

Nastavitelná výška rukojeti

Ano

Skládání jednou rukou

Ne

Stojí po složení

Ne

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

60/37/85

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

60/92/115

Hmotnost (kg)

15

Hluboká korbička

Korbička, na kterou u kočárku Lionelo narazíte, je poměrně jednoduchá. Nepostrádá klasické madlo k přenášení a má také ventilační otvory k odvětrávání. Na rozdíl od pokročilejších modelů ale u ní nenajdete například polohovatelnou matraci nebo funkci kolébky. Jde zkrátka o dobrý standard.

Parametr Tento produkt
Madlo k přenášení

Ano

Odvětrávání hluboké korbičky

Ano

Polohovatelná matrace

Ne

Funkce kolébky

Ne

Rozměry hluboké korbičky (š/d-cm)

47/82

Sportovní sedátko

Sportovní korbičky obvykle nenabízejí žádné extra vychytávky, a kočárky jsou tak v tomto ohledu často srovnatelné. I tento model umožňuje upevnění sedátka po i proti směru jízdy, polohování opěrky zad i nohou a sklopení do úplného lehu, tedy obvyklé komfortní funkce.

Nechybí zabezpečení ve formě pětibodového pásu a madla, k odvětrávání a vizuální kontrole potom poslouží průzor ve stříšce. To vše jsou víceméně standardní prvky, jak už ale bylo naznačeno, od sportovního sedátka ani nemůžeme požadovat nic moc navíc.

Parametr Tento produkt
Upevnění po i proti směru jízdy

Ano

Nastavitelná opěrka zad

Ano

Poloha vleže

Ano

Nastavitelný podnožník

Ano

Bezpečnostní pás

Pětibodový

Bezpečnostní madlo

Ano

Průzor ve stříšce

Ano

Odvětrávání sportovního sedátka

Ano

Příslušenství

Výbava kočárku Lionelo Amber je poměrně slušná. Dostanete nejen klasický nánožník na hlubokou a sportovní korbičku a pláštěnku, ale i méně obvyklou moskytiéru, tašku k upevnění na rukojeť a zejména přebalovací podložku, se kterou se ve výbavě kočárků obvykle nesetkáváme. Oproti konkurenci ale chybí například držák nápojů.

Parametr Tento produkt
Nákupní košík

Ano

Taška na rukojeť

Ano

Nánožník na hlubokou korbičku

Ano

Nánožník na sportovní sedačku

Ano

Pláštěnka

Ano

Moskytiéra

Ano

Stojan na hlubokou korbičku

Ne

Držák nápojů

Ne

Klady a zápory

U kočárku Lionelo můžeme pochválit zejména vysokou nosnost a slušnou výbavu, včetně poměrně neobvyklé přebalovací podložky. Skvělý je také poměr ceny a kvality tohoto modelu. Některé dražší kočárky sice mají propracovanější korbičku s polohovatelnou matraci, nepropíchnutelná kola a jiné vychytávky, obecně ale na tomto kočárku nenacházíme zásadní nedostatky.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte cenově ještě dostupnější řešení, za zvážení stojí kočárek Kinderkraft Juli 3v1. Ten je o několik tisíc levnější, k čemuž se samozřejmě vážou určité ústupky. Oproti modelu Lionelo má nižší nosnost, nepříliš bytelnou hlubokou korbičku bez madla k přenášení a chybí mu přebalovací taška. Na druhou stranu ale kromě nízké ceny potěší také nízkou hmotností, a bude tak slibnou variantou třeba na cestování.

Závěr

Lionelo Amber 3v1 je kočárek s vynikajícím poměrem ceny a výkonu. Ačkoliv se řadí do nižší až střední cenové kategorie, zaujme vysokou nosností 22 kg a slušnou výbavou včetně přebalovací podložky. Celkově se drží velmi dobrých standardů, které jsou obvyklé i pro dražší modely (např. polohovatelnost, bezpečnostní prvky aj.) a postrádá spíše zajímavé vychytávky, třeba polohovatelnou matraci v hluboké korbičce. Tu vám nabídne o něco dražší kočárek CAM Dinamico Smart.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lionelo Amber 3v1 | Hodnocení: Velmi dobré
Kateřina má jako máma dvou malých dětí osobní zkušenosti s výběrem kočárků pro miminka i sedící děti. Zná výhody skladných sporťáků, ale ví, že v terénu s nimi moc nepochodíte. Umí poradit, do kdy by mělo dítě zůstat v hluboké korbě a zda je kombinovaný kočárek opravdu výhodnou investicí. Dále pro vás zpracovala také téma dětských nosítek nebo kojeneckých lahví.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Lionelo Amber 3v1

Lionelo Amber 3v1

11 000 Kč Orientační cena