Menu

Lovelec Flip (2024) – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Nejlepší skládací elektrokola

Klady

  • 5 stupňů asistence
  • Nosič s nosností 25 kg
  • Dojezd až 130 km
  • Nosnost až 140 kg
  • Jednoduché složení

Zápory

  • Pouze 2A nabíječka (dlouhé nabíjení)
  • Výrobce neuvádí výšku rámu
  • Mechanické brzdy
40 000 Kč Orientační cena

Lovelec Flip je stylové a kompaktní skládací elektrokolo, které je vhodné jak pro jízdu ve městě, tak i v přírodě. Díky zadnímu motoru a plně integrované baterii nabízí pohodlí a flexibilitu pro muže i ženy. Kromě toho disponuje jednoduchým skládacím mechanismem, díky němuž se po složení vejde nejen do kufru automobilu, ale i cestovní tašky.

Základní charakteristiky

Základem Lovelec Flip je kvalitní a pevný rám, který lze během chvilky složit. Kola disponují výškou ráfku 20 palců a kvalitními pneumatikami, které zvládnou jízdu i v náročnějším terénu. Pro něj je uzpůsobená také odpružená vidlice a převody s 8 rychlostmi Shimano Altus.

Na druhou stranu elektrokolo disponuje pouze mechanickými kotoučovými brzdami Shimano Tourney. Pokud se rozhodnete elektrokolo využívat k nákupům, určitě oceníte celkovou nosnost 140 kg a nosnost nosiče 25 kg.

Baterie

Lovelec Flip je dostupné ve dvou variantách, a to s baterií o kapacitě 432 Wh a maximálním dojezdem 100 km nebo o kapacitě 540 Wh a maximálním dojezdem 130 km. Baterie je navíc vyrobena lithium-iontovou technologií, což eliminuje paměťový efekt a umožňuje časté dobíjení bez snížení její kapacity​​.

Motor

Lovelec Flip je vybaveno motorem AKM, který je umístěný v zadním náboji. Zároveň nabízí točivý moment 60 Nm, nominální výkon 250 W a maximální výkon 500 W. Motor se ovládá z displeje a nabízí 5 stupňů asistence, což vám umožní přizpůsobit podporu podle vaší aktuální potřeby​​​​.

Parametr Tento produkt
Značka

Lovelec

Rok výroby

r. 2024

Určení

Unisex

Nosnost (kg)

140

Výška ráfku kol (palce)

20

Materiál rámu

Hliník

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

130

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

540

Nabíječka (A)

2

Umístění pohonu

Zadní

Značka motoru

AKM

Maximální výkon (W)

500

Kroutivý moment motoru (Nm)

60

Brzdy

Mechanické

Vybavení

Elektrokolo Lovelec Flip je vybaveno odpruženou vidlicí, mechanickými kotoučovými brzdami Shimano Tourney, 8rychlostním řazením Shimano Altus a přehazovačkou Shimano Altus. Dále je vybaven LED osvětlením napájeným z baterie, nosičem s maximální nosností 25 kg a plastovými blatníky. Během jízdy oceníte displej Bigstone 300S, který je dobře viditelný za jakýkoliv světelných podmínek.

Parametr Tento produkt
Převody

1×8

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

23

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Lovelec Flip odborníci cení za jeho kvalitní zpracování a výbavu v podobě výkonného motoru a vysokokapacitní baterie. To samé zmiňují uživatelé, pro které je model dostačující pro pravidelné dojíždění i cestování, kde se Lovelec Flip hodí jako skladné přibližovadlo. V souvislosti s tím si chválí také jednoduché složení elektrokola, které se vejde i do cestovní tašky.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší výhody Lovelec Flip patří vysoká flexibilita díky skládací konstrukci, dojezd až 130 km a hlavně univerzálnost použití. Díky tomu lze elektrokolo využít nejen ve městě, ale i v lehce náročném terénu.

S ohledem na cenu se jedná o skvělý poměr ceny a výkonu – pokud vám nevadí si trochu připlatit, určitě se vyplatí investovat do Lovelec Fornax. Plusem je také vysoká nosnost až 140 kg. Vzhledem k ceně tu musíte počítat pouze s 2A nabíječkou s pomalým nabíjením a mechanickými brzdami.

Porovnání s alternativami

Ve srovnání s ostatními modely Lovelec Flip dominuje v pohodlí a praktičnosti díky své skládací konstrukci, kterou lze složit do velmi malých rozměrů. Zatímco Lovelec Fornax nabízí delší dojezd, není na druhou stranu tak cenově dostupný. Pokud chcete opravdu ušetřit a hledáte skládací elektrokolo pouze na krátké dojíždění, vystačíte si i se Spirit Joy.

Závěrečné shrnutí

Lovelec Flip je vhodnou volbou pro jezdce, kteří hledají skládací elektrokolo za dobrou cenu a s dostatečným výkonem pro každodenní dojíždění. Jako bonus k tomu dostanete odolnou konstrukci určenou i pro jízdu mimo cyklostezky a jednoduchý skládací mechanismus. Pro náročnější uživatele je však stále lepší volbou o trochu dražší Lovelec Fornax.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lovelec Flip (2024) | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann
Redaktorka

Nikola má na Arecenzích na starost témata spojená s financemi. Aktuálně studuje obor Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání na Univerzitě Hradec Králové. Již na střední škole ji učaroval svět financí a investic, který ji přivedl i ke copywritingu, jemuž se věnuje více než pět let. Kromě financí jsou jejím koníčkem také moderní technologie, a to i přesto, že většinu svého volného času tráví nejraději v přírodě.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lovelec Flip (2024)

Lovelec Flip (2024)

40 000 Kč Orientační cena